SIBILLA

0
+0 -0

Gamintojas: Gedeon Richter Plc.
Veiklioji medžiaga: Dienogestas, Etinilestradiolis

SIBILLA yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas, vienas iš vadinamųjų “piliulių” grupės. Vienoje tabletėje yra dviejų moters lytinių hormonų : estrogenas etilestradiolis ir progestogenas dienogestas.

Sudėtinių kontraceptinių tablečių nuo nėštumo saugantis poveikis trejopas:

1. slopina kiaušialąstės išsiskyrimą iš kiaušidės kiekvieną mėnesį (ovuliaciją);

2. sutirština gimdos kaklelio kanalo gleives, todėl pasunkėja spermatozoidų patekimas į gimdos ertmę;

3. slopina apvaisintos kiaušialąstės įsitvirtinimą gimdos gleivinėje;

SIBILLA sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl jis priklauso vadinamųjų , “mikropiuliulių” grupei, jo sudėtyje yra dviejų rūšių hormonų, o visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl tai vienos fazės sudėtinės kontraceptinės tabletės.

Moterims, kurių vyriškų hormonų, „androgenų“, esančių kiekvienos moters organizme, koncentracija padidėjusi ir pasireiškia paprastieji spuogai (acne), vartojant SIBILLA simptomų sumažėja.

SIBILLA. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Lizdinė plokštelė sukurta taip, kad padėtų Jums prisiminti išgerti tabletę.

Lizdinėje plokštelėje yra 21 tabletė, ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę reikia vartoti. Pvz., jei Jūs pradedate trečiadienį, vartokite tabletę, prie kurios yra žyma “T”. Toliau suvartokite visas tabletes rodyklės kryptimi.

Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti kraujavimas. Paprastai jis prasideda 2-3-ią dieną.

Pradėkite naują pakuotę 8-ąją dieną (po 7 dienų pertraukos), net jei kraujavimas tebesitęsia. Jei SIBILLA vartosite teisingai, naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

Jei SIBILLA vartosite teisingai, tabletės apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo nuo pirmosios vartojimo dienos.

Kada galima pradėti pirmąją pakuotę

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote

Pradėkite vartoti SIBILLA pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę.

Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą

SIBILLA galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų kontraceptikų tabletės, bet ne vėliau kaip kitą dieną po tablečių vartojimo pertraukos.

Jei iki tol vartotų kontraceptinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti SIBILLA kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveiksmingos tabletės. Pradedant vartoti vietoj makšties žiedo ar transderminio pleistro, laikykitės gydytojo nurodymų.Jei kyla neaiškumų ar turite daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Keičiant progestogenų preparatus (vien progestogenų kontraceptines tabletes, injekcijas, implantus) arba progestogenus atpalaiduojančią vartojimo į gimdą sistemą (VGS)

Vien progestogenų turinčias tabletes galima pakeisti į SIBILLA bet kurią dieną (keičiant implantą arba VGS – jo pašalinimo dieną; keičiant injekcijas – dieną, kurią turėtų būti leidžiama kita injekcija), tačiau visais šiais atvejais pirmosiomis 7 tablečių vartojimo dienomis reikia naudotis papildomomis apsauginėmis priemonėmis (pavyzdžiui, prezervatyvu).

Vartojimas po persileidimo ar aborto, įvykusio pirmąjį nėštumo trimestrą

Laikykitės gydytojo nurodymų.

Vartojimas po gimdymo arba aborto, įvykusio antrąjį nėštumo trimestrą

Po gimdymo arba aborto, įvykusio antrąjį nėštumo trimestrą, SIBILLA galite pradėti vartoti praėjus 21-28 dienoms. Jeigu pradėsite vartoti vėliau nei po 28 dienų, pirmosiomis 7 SIBILLA vartojimo dienomis turėsite taikyti vadinamąjį barjerinį metodą (pavyzdžiui, prezervatyvą). Jeigu po gimdymo prieš pradedant (vėl) vartoti SIBILLA turėjote lytinių santykių, pirmiausiai privalote įsitikinti, kad nesate nėščia, arba turite palaukti, kol prasidės mėnesinės.

Jei abejojate dėl vartojimo pradžios, pasitarkite su gydytoju. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti SIBILLA, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Jei manote, kad SIBILLA poveikis yra per silpnas arba per stiprus, pasitarkite su gydytoju.

Pavartojus per didelę SIBILLA dozę

Duomenų apie SIBILLA perdozavimą neturima. Remiantis kitų sudėtinių geriamųjų kontraceptikų informacija, ūminis toksinis poveikis dėl perdozavimo yra labai mažas tiek suaugusiems žmonėms, tiek vaikams. Perdozavimas gali sukelti pykinimą, vėmimą ir jaunoms merginoms – nedidelį kraujavimą iš makšties. Paprastai neprireikia specialaus gydymo, bet prireikus, gydymas turi būti simptominis.

Jei pastebėjote, kad vaikas išgėrė daugiau nei vieną tabletę, kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti SIBILLA

Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų:

Apsauga nuo nėštumo nesusilpnės, jei tabletę išgersite, kai tik prisiminsite, net jei tą pačią dieną tektų išgerti dvi tabletes, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.

Jei pavėlavote daugiau kaip 12 valandų:

Jei pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, apsauga nuo nėštumo gali susilpnėti. Didžiausia nepakankamos apsaugos nuo nėštumo rizika būna tada, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia laikytis toliau pateiktų taisyklių.

Jei praleista daugiau negu viena tabletė

Jei praleidote daugiau nei vieną tabletę, klauskite gydytojo patarimo. Atminkite, kad esate neapsaugota nuo nėštumo.

Jei viena tabletė praleista pirmąją savaitę

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones. Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Jei viena tabletė praleista antrąją savaitę

Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Jei gėrėte tabletes reguliariai 7 dienas prieš tai, nereikia imtis papildomų kontraceptinių atsargumo priemonių.

Jei viena tabletė praleista trečiąją savaitę

Jei 7 dienas iki pirmosios praleistos tabletės moteris vaistą vartojo tinkamai, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia, laikantis vieno iš toliau nurodytų patarimų.

1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Nedarykite savaitės pertraukos, o iš karto pradėkite naują pakuotę. Kol vartosite tabletes iš naujosios pakuotės, mėnesinių gali nebūti, tačiau gali būti tepimas arba tarpciklinis kraujavimas.

2. Nebegerkite tablečių iš pradėtosios pakuotės. Tokiu atveju darykite 7 dienų ar trumpesnę pertrauką (įskaičiuokite ir praleistąją dieną), paskui pradėkite naują pakuotę. Jei naują pakuotę norite pradėti įprastą tą pačią savaitės dieną, kaip paprastai, pertrauka gali būti trumpesnė nei 7 dienos.

Jei pamiršote išgerti vaisto ir pirmąją tablečių vartojimo pertrauką nebuvo kraujavimo, Jūs galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę, pasitarkite su gydytoju.

Virškinimo sistemos sutrikimai

Jei per 3–4 valandas po plėvele dengtos tabletės išgėrimo pasireiškia vėmimas ir viduriavimas, veikliosios medžiagos gali būti netinkamai pasisavinamos iš virškinimo trakto. Situacija panaši, kaip ir užmiršus išgerti plėvele dengtą tabletę. Šiuo atveju kitą tabletę reikia išgerti kuo greičiau, ne vėliau kaip per 12 valandų. Po daugiau nei 12 valandų reikia laikytis skyriuje „Pamiršus pavartoti SIBILLA“ pateiktų nurodymų.

Menstruacinio kraujavimo laiko atidėjimas

Galite atidėti kraujavimą, jei pabaigusios ankstesnę pakuotę toliau gersite antrą SIBILLA pakuotę nedarydamos preparato nevartojimo pertraukos. Antrosios pakuotės tablečių galite vartoti tiek, kiek norite, arba kol bus baigta antra pakuotė. Vartojant antrą pakuotę Jums gali atsirasti nedidelis tepimas ar nesavalaikis kraujavimas dienomis, kai vartojamos tabletės. Pabaigus antrą pakuotę turi praeiti 7 dienos nevartojant tablečių, tada galima vėl pradėti vartoti SIBILLA.

Jei norite, kad mėnesinių ciklas prasidėtų kitą dieną

Jei laikėtės nurodymų gerdamos SIBILLA, mėnesinės prasidės maždaug tą pačią dieną kas keturias savaites. Jei norite, kad mėnesinių ciklas prasidėtų kitą savaitės dieną, atitinkamai galima sumažinti laikotarpį nevartojant tablečių. Niekada neprailginkite laikotarpio nevartodamos tablečių! Sakykime, kad Jums ciklas paprastai prasideda penktadienį, bet norėtumėte, kad jis prasidėtų antradienį (trimis dienomis anksčiau). Kad to pasiektumėte, pradėkite gerti SIBILLA iš kitos pakuotės trimis dienomis anksčiau. Kuo trumpesnis laikotarpis nevartojant tablečių, tuo didesnė tikimybė, kad nebus kraujavimo dėl pertraukimo, bet gali atsirasti tepimas ar nesavalaikis kraujavimas vartojant antrą pakuotę.

Kas, jei pasireiškia kraujavimas ne mėnesinių metu?

Kai kuriais atvejais moterims, vartojančioms sudėtinius geriamuosius kontraceptikus, gali pasireikšti nedidelis nesavalaikis kraujavimas arba tepimas, ypač pirmuosius kelis mėnesius. Paprastai dėl tokio kraujavimo nerimauti nereikia, jis praeina per 2-3 dienas. Gali prireikti naudoti tamponus arba higieninius įklotus; tačiau turite toliau gerti piliules. Kai jūsų organizmas adaptuosis prie plėvele dengtų tablečių poveikio, nereguliarūs kraujavimai dings; paprastai tai trunka tris ciklus. Jei kraujavimai tęsis, pasidarys gausesni ar kartosis, pasitarkite su gydytoju.

Ką daryti, jei nepradideda mėnesinės?

Jei tabletės yra geriamos tinkamai laikantis nurodymų ir nepasireiškia vėmimas arba viduriavimas ir nevartojote kitų vaistų, nėštumas yra visiškai netikėtinas. Turite vartoti SIBILLA kaip įprasta. Jei kraujavimas nepasirodė du ciklus iš eilės, galite būti nėščia. Nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Galite toliau vartoti SIBILLA tik atlikusios nėštumo testą ir gydytojui leidus tai daryti.

Ką daryti, jei norite nutraukti SIBILLA vartojimą?

Galite nustoti vartoti SIBILLA kada tik norite. Jei nenorite pastoti, pasiteiraukite gydytojo dėl kitų patikimų kontracepcijos metodų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *