SINGULAIR (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Merck Sharp & Dohm
Veiklioji medžiaga: Montelukastas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Receptiniai, Kvėpavimo sistemai

SINGULAIR yra leukotrienų receptorių antagonistas, kuris blokuoja medžiagas, vadinamas leukotrienais. Leukotrienai susiaurina kvėpavimo takus bei skatina pabrinkti Jūsų plaučius. Kai jų poveikis slopinamas, sumažėja astmos požymių ir lengviau išvengiama astmos priepuolių. Be to, leukotrienai sukelia alergijos požymius. Leukotrienų slopinimas sumažina sezoninės alergijos požymius (ši liga dar vadinama šienlige arba sezonine alergine sloga).

Gydytojas išrašė SINGULAIR:

Gydyti Jūsų arba Jūsų vaiko astmą, taip pat tam, kad nebūtų astmos požymių nei dieną, nei naktį. SINGULAIR vartojamas gydymui pacientų, kurių ligos požymiai nepakankamai kontroliuojami jau vartojamais vaistais ir kuriems reikalingas papildomas gydymas. SINGULAIR taip pat saugo nuo kvėpavimo takų susiaurėjimo, įvykstančio atliekant fizinius pratimus.

Sezoninės alergijos simptomams mažinti.

Kas yra astma?

Astma yra lėtinė plaučių liga. Jos negalima išgydyti – ją galima tiktai kontroliuoti.

Astmai būdinga:

Kvėpavimo takų susiaurėjimas. Dėl to pasidaro sunku kvėpuoti. Nuo įvairių aplinkybių priklauso, kiek kvėpavimo takai, daugiau ar mažiau, susiaurėja.

Kvėpavimo takų uždegimas – tai audinių, išklojančių kvėpavimo takus, pabrinkimas.

Padidėjęs kvėpavimo takų, kurie reaguoja į daugelį veiksnių, kaip antai cigarečių dūmai, žiedadulkės ar šaltas oras, jautrumas.

Astmos požymiai yra šie:

kosulys, dusulys ir spaudimas krūtinėje. Ne visi pacientai, kuriems yra astma, dūsta. Kai kuriems kosulys gali būti vienintelis astmos požymis. Požymiai dažnai pasireiškia naktį arba po fizinio krūvio.

Kaip sužinoti, ar sergu astma?

Ar Jūs sergate astma, nustatys Jūsų gydytojas, remdamasis požymiais, kurie Jus vargina, ir (arba) tuo, kaip gerai galite išpūsti orą iš savo plaučių. Jūsų plaučių veiklai patikrinti gydytojas gali naudoti prietaisą, vadinamą didžiausios kvėpavimo srovės matuokliu, arba spirometru.

Astmą galima kontroliuoti gydantis vaistais. Svarbu pradėti gydytis tada, kai dar nestiprūs astmos požymiai, kad jie nepablogėtų.

Kaip gydyti astmą?

Norėdami išvengti astmos požymių ir lengviau kvėpuoti, turėsite glaudžiai bendradarbiauti su gydytoju ir:

Planuoti priemones, kaip išvengti kontakto ar bent jį sumažinti su veiksniais, skatinančiais astmą pasireikšti. Tai, pavyzdžiui, rūkymas, taip pat pasyvus, namų dulkės, tarakonai, pelėsiai, žiedadulkės, gyvūnų išskyros, oro bei temperatūros kaita, viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, pavyzdžiui, peršalimas.

Sudaryti gydymo planą, kad kuo geriau būtų kontroliuojama Jūsų astma.

Kaip SINGULAIR gydo astmą?

SINGULAIR Jūsų plaučiuose blokuoja leukotrienais vadinamas medžiagas, kurios susiaurina kvėpavimo takus bei sukelia jų uždegimą.

Kodėl svarbu vaistą vartoti taip, kaip paskirta?

Vartodami vaistą taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas, galite susilpninti astmos požymius arba suretinti astmos priepuolius.

Kas yra sezoninė alergija?

Sezoninė alergija (dar vadinama šienlige arba sezonine alergine sloga) yra alerginė reakcija, kurią dažnai sukelia ore skraidančios medžių, žolių ir piktžolių žiedadulkės.

Sezoninės alergijos dienos ir nakties požymiai paprastai yra šie:

užgulusi, varvanti, niežinti nosis;

čiaudulys;

ašarojančios, paburkusios, raudonos, niežinčios akys;

sunkumas užmigti dėl nosies simptomų.

SINGULAIR (10mg). Vartojimas

Išgerkite SINGULAIR kartą per parą taip, kaip paskyrė gydytojas.SINGULAIR nevartokite kartu su kitais vaistais, kurių veiklioji medžiaga yra ta pati – montelukastas.Astmai gydyti ir (arba) sezoninės alergijos simptomams mažinti 15 metų bei vyresniems suaugusiesiems reikia išgerti vieną 10 mg plėvele dengtą tabletę vieną kartą per parą vakare. SINGULAIR 10 mg tabletės gali būti vartojamos su maistu ar be jo.Svarbu SINGULAIR vartoti taip ilgai, kaip paskyrė Jūsų gydytojas, kad būtų pakankamai kontroliuojama Jūsų ar Jūsų vaiko astma. SINGULAIR gydo Jūsų ar Jūsų vaiko astmą tik tuomet, kai vaistą vartojate nuolatos.Vartojimas vaikams

SINGULAIR MINI 4 mg granulės yra skirtos vaikams nuo 6 mėnesių iki 2 metų. SINGULAIR 4 mg kramtomosios tabletės ir SINGULAIR MINI 4 mg granulės yra skirtos vaikams nuo 2 iki 5 metų. SINGULAIR 5 mg kramtomosios tabletės yra skirtos vaikams nuo 6 iki 14 metų. Nenustatyta, ar saugu ir efektyvu SINGULAIR vartoti mažesniems kaip 6 mėnesių kūdikiams.Pavartojus per didelę SINGULAIR dozę

Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.Pamiršus pavartoti SINGULAIR

Stenkitės gerti SINGULAIR taip, kaip paskirta. Tačiau jei neišgėrėte vienos dozės, vėl pradėkite įprastai gerti po vieną tabletę ar paketėlį vieną kartą per parą. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *