SINGULAIR MINI

0
+0 -0

Gamintojas: Merck Sharp & Dohm
Veiklioji medžiaga: Montelukastas
Stiprumas: 4mg
Grupė: Receptiniai, Kvėpavimo sistemai

SINGULAIR MINI yra leukotrienų receptorių antagonistas, kuris blokuoja medžiagas, vadinamas leukotrienais. Leukotrienai plaučiuose sukelia kvėpavimo takų susiaurėjimą ir patinimą. Blokuodamas leukotrienus SINGULAIR MINI palengvina bronchų astmos simptomus ir padeda kontroliuoti bronchų astmą.

Gydytojas paskyrė SINGULAIR MINI Jūsų vaiko bronchų astmos gydymui, kad užkirstų kelią bronchų astmos simptomams dieną ir naktį.

SINGULAIR MINI gydomi 6 mėnesių – 5 metų amžiaus pacientai, kurių ligos požymiai nepakankamai kontroliuojami jau vartojamais vaistais ir kuriems reikalingas papildomas gydymas.

Taip pat SINGULAIR MINI galima vartoti kaip alternatyvų gydymą inhaliuojamiesiems kortikosteroidams 2-5 metų vaikams, kurie pastaruoju metu bronchų astmos gydymui geriamųjų kortikosteroidų nevartojo ir, kuriems įrodyta, kad jie negali vartoti inhaliuojamųjų kortikosteroidų.

SINGULAIR MINI taip pat padeda 2 metų ir vyresniems pacientams užkirsti kelią fizinio krūvio sukeliamam kvėpavimo takų susiaurėjimui.

Gydytojas, atsižvelgęs į Jūsų vaiko bronchų astmos simptomus ir sunkumą, nuspręs kaip reikia vartoti SINGULAIR MINI.

Kas yra bronchų astma?

Bronchų astma yra ilgai trunkanti liga.

Bronchų astmai būdinga:

  • Pasunkėjęs kvėpavimas dėl kvėpavimo takų susiaurėjimo. Nuo įvairių aplinkybių priklauso, kiek kvėpavimo takai, daugiau ar mažiau, susiaurėja.
  • Jautrūs kvėpavimo takai, kurie reaguoja į daugelį veiksnių, kaip antai cigarečių dūmai, žiedadulkės, šaltas oras ar fiziniai pratimai.
  • Kvėpavimo takus išklojančių audinių patinimas (uždegimas).

Bronchų astmos požymiai yra šie: kosulys, dusulys ir krūtinės spaudimas.

SINGULAIR MINI. Vartojimas

Šio vaisto vaikui turi būti duodama suaugusiojo priežiūroje. Jūsų vaikas SINGULAIR MINI turi vartoti kiekvieną vakarą.

Vaisto reikia vartoti ir tada, kai Jūsų vaikui nėra simptomų, ir esant ūminiam bronchų astmos priepuoliui.

Visada pasirūpinkite, kad Jūsų vaikas SINGULAIR MINI vartotų taip, kaip sakė gydytojas. Jeigu abejojate, pasitarkite su Jūsų vaiko gydytoju ar vaistininku.

Vartoti per burną.

Vaikai nuo 6 mėnesių iki 5 metų amžiaus

Vieną SINGULAIR MINI 4 mg granulių paketėlį vartoti per burną kiekvieną vakarą.

Jeigu Jūsų vaikas vartoja SINGULAIR MINI, įsitikinkite, kad jis (ji) nevartoja jokių kitų vaistų, kurių sudėtyje yra tos pačios veikliosios medžiagos – montelukasto.

6 mėnesių - 2 metų amžiaus vaikams yra skirtos SINGULAIR MINI 4 mg granulės.

2 - 5 metų amžiaus vaikai gali vartoti SINGULAIR 4 mg kramtomąsias tabletes arba SINGULAIR MINI 4 mg granules. SINGULAIR MINI 4 mg granulių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 mėnesių vaikams.

Kaip vaikui duoti SINGULAIR MINI granules?

Paketėlį atidarykite tik prieš pat vartojimą.

SINGULAIR MINI granules galima:

  • suberti į burną, 
  • ARBA sumaišyti su pilnu šaukštu šalto ar kambario temperatūros švelnaus maisto (pavyzdžiui, obuolių tyrelės, ledų, morkų ar ryžių) ir suvalgyti.

Sumaišykite šaukšte visas paketėlyje esančias SINGULAIR MINI granules su šaltu arba kambario temperatūros švelniu maistu pasirūpindami, kad būtų sumaišyta visa dozė.

Būtina visą šaukštą granulių ir maisto mišinio vaikui sumaitinti tuoj pat (per 15 minučių). SVARBU: niekada nepalikite su maistu sumaišytų granulių vėlesniam vartojimui.

SINGULAIR MINI granulės neskirtos ištirpinti skystyje. Tačiau vaikas, prarijęs SINGULAIR MINI granulių, gali jas užsigerti skysčiu.

SINGULAIR MINI granules galima vartoti nepriklausomai nuo maitinimosi laiko.

Vaikui pavartojus per didelę SINGULAIR MINI dozę

Nedelsdami kreipkitės į vaiko gydytoją patarimo.

Remiantis dauguma perdozavimo pranešimų, apie šalutinį poveikį nebuvo pranešta. Dažniausiai pasireiškiantys simptomai, apie kuriuos pranešta perdozavus suaugusiems ir vaikams, buvo pilvo skausmas, mieguistumas, troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir padidėjęs aktyvumas.

Pamiršus vaikui duoti SINGULAIR MINI

Stenkitės SINGULAIR MINI duoti taip, kaip paskirta. Vis dėlto, jeigu Jūsų vaikas praleido dozę, toliau vartokite pagal įprastą planą vieną paketėlį vieną kartą per parą.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Vaikui nustojus vartoti SINGULAIR MINI

SINGULAIR MINI gydo Jūsų vaiko bronchų astmą tik jam (jai) nuolat vartojant vaistą.

Svarbu, kad Jūsų vaikas SINGULAIR MINI vartotų taip ilgai, kaip paskyrė gydytojas. Tai padės kontroliuoti Jūsų vaiko bronchų astmą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *