Skinoren

0
+0 -0

Gamintojas: Intendis Manufacturing SpA.,
Veiklioji medžiaga: Azelaino rūgštis
Stiprumas: 200mg/g
Grupė: Dermatologiniai susirgimai, Receptiniai

Skinoren kremu gydomi spuogai (neatsižvelgiant, ar yra uždegimo požymių, ar jų nėra). Vaistas veikia bakterijas (Propionibacterium acnes), sukeliančias spuogus. Jis taip pat mažina suragėjusių ir sukietėjusių odos ląstelių susidarymą; šios ląstelės užkemša odos angeles, dėl to atsiranda spuogų baltomis arba juodomis viršūnėlėmis.

Skinoren kremas taip pat vartojamas melazmai gydyti. Jis slopina nenormalų melanocitų augimą ir gyvybingumą. Nuo šių ląstelių tamsėja oda; tai ir vadinama melazma.

Skinoren. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Laikykitės šių nurodymų, kitaip vaistas gali veikti nepakankamai.

Kaip ir kada vartoti Skinoren kremą

Prieš vartojant Skinoren kremą odą reikia švariai nuplauti ir nusausinti. Odą galima nuvalyti nestipria valomąja priemone.

Pažeistą odą reikia tepti Skinoren kremu dukart per parą (rytą ir vakare) ir švelniai įtrinti. Vartojamas kremo kiekis priklauso nuo pažeistos odos ploto. Visam veidui užtenka maždaug 2,5 cm kremo. Jei reikia gydyti ne tik veidą, bet ir kitas sritis, pvz., krūtinę ir nugarą, kremo kiekį reikia atitinkamai pakoreguoti.

Jei kremas per stipriai dirgina odą (žr. 4 skyrių), tepti jo reikia mažiau arba rečiau – kartą per parą, kol dirginimas praeis. Jei reikia, gydymą kelioms dienoms galima nutraukti.

Kiek laiko vartoti Skinoren kremą

Skinoren kremo vartojimo trukmė gali būti įvairi ir priklauso nuo odos ligos sunkumo. Svarbu reguliariai vartoti Skinoren visą gydymo laiką.

Gydant paprastuosius spuogus, ženklus pagerėjimas paprastai pastebimas maždaug po 4 savaičių. Kad gydymo rezultatai būtų geriausi, Skinoren kremą reikia vartoti be pertraukos keletą mėnesių.

Melazma gydoma mažiausiai 3 mėnesius; gydymo rezultatai būna geriausi, jei Skinoren kremas vartojamas reguliariai. Kartu visą gydymo laiką reikia vartoti plataus spektro (UVA ir UVB) apsaugos nuo saulės priemones, kad liga nepaūmėtų ir (arba) vėl nesustiprėtų pašviesėjusių odos plotų pigmentacija.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

12–17 metų paaugliams Skinoren kremas vartojamas taip pat kaip ir suaugusiems.

Jaunesniems kaip 12 metų vaikams Skinoren kremo saugumas ir veiksmingumas nenustatytas, todėl jo vartoti negalima.

Jeigu manote, kad Skinoren kremas veikia per stipriai ar per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Skinoren kremo dozę?

Net jei netyčia pavartojote didesnį Skinoren kremo kiekį nei turėtumėte, kenksmingas poveikis (intoksikacija) mažai tikėtinas.

Pamiršus pavartoti Skinoren kremo

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Skinoren kremą

Kad gydymas būtų veiksmingas, svarbu vartoti Skinoren kremą visą gydytojo nurodytą laiką. Taip vartojant, ligos požymiai turėtų išnykti. Jei liga nepraeina arba jos požymiai atsinaujina nutraukus gydymą, kreipkitės į gydytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *