Slesodex (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
Veiklioji medžiaga: Escitalopramas
Stiprumas: 10mg

Slesodex priklauso antidepresantų, vadinamų selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), grupei. Šie vaistai veikia serotonino sistemą smegenyse (didina serotonino kiekį). Manoma, kad serotonino sistemos sutrikimai yra svarbūs depresijai ir su ja susijusioms ligoms pasireikšti.

Slesodex sudėtyje yra escitalopramo, vartojamo depresijai (didžiosios depresijos epizodams) ir nerimo sutrikimams (panikos sutrikimui su agorafobija arba be jos, socialinio nerimo sutrikimui, generalizuoto nerimo sutrikimui ir obsesiniam-kompulsiniam sutrikimui) gydyti.

Slesodex (10mg). Vartojimas

Kaip ir daugelio kitų vaistų, Slesodex nepatariama vartoti kartu su alkoholiu, nors jo sąveikos su alkoholiu nereikėtų tikėtis.



Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Jeigu esate nėščia arba žindote kūdikį, tai nevartokite Slesodex, prieš tai neaptarusi gydymo rizikos ir naudos su gydytoju.



Jeigu paskutinius 3 nėštumo mėnesius vartojote Slesodex, tai žinokite, kad Jūsų naujagimiui gali pasireikšti šių poveikių: pasunkėjęs kvėpavimas, melsva oda, traukuliai, kūno temperatūros pokyčių, pasunkėjęs žindymas, vėmimas, sumažėjęs gliukozės kiekis, raumenų stingulys ar suglebimas, sustiprėję refleksai, tremoras, nerimas, irzlumas, apsnūdimas, nuolatinis verksmas, mieguistumas, pablogėjęs miegas. Jeigu Jūsų kūdikiui pasireikštų bent vienas iš šių simptomų, nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nėštumo laikotarpiu Slesodex vartojimo staiga nutraukti negalima.



Pasakykite savo akušerei ir (arba) gydytojui apie tai, kad vartojate Slesodex. Nėštumo metu ir ypač per paskutinius 3 mėn. vartojami vaistai, veikiantys panašiai į Slesodex, gali padidinti sunkios kūdikių ligos, vadinamos išlikusia naujagimių plaučių hipertenzija, riziką (kūdikis gali dažniau kvėpuoti ir pamėlynuoti). Dauguma atvejų tokių simptomų atsiranda per 24 val. po kūdikio gimimo. Jei jų pasireikštų Jūsų kūdikiui, nedelsdama kreipkitės į akušerę ir (arba) gydytoją.



Gyvūnų tyrimai parodė, kad citalopramas (į escitalopramą panašus vaistas) blogina spermos kokybę. Teoriškai dėl to gali sutrikti vaisingumas, tačiau poveikio žmogaus vaisingumui nepastebėta.



Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kol nežinote kaip Jus veikia Slesodex, patariama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų.



Slesodex sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.





3. Kaip vartoti Slesodex



Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.



Slesodex burnoje disperguojamąsias tabletes reikia gerti kasdien 1 kartą per parą, valgant arba kitu laiku. Slesodex burnoje disperguojamosios tabletės yra trapios, todėl jas liesti ir imti reikia atsargiai. Neimkite tabletės šlapiomis rankomis, nes ji gali subyrėti.



1. Laikydami lizdinę plokštelę už kraštų, išilgai perforacijų švelniai nuplėškite vieną jos kvadratėlį.

2. Atsargiai nulupkite popierių nuo užpakalinės pusės.

3. Pasidėkite tabletę po liežuviu. Tabletė greitai suirs ir galėsite ją nuryti, neužgerdami vandeniu.



Suaugusiesiems

Depresija

Paprastai rekomenduojama vartoti 10 mg Slesodex 1 kartą per parą. Gydytojas gali šią dozę padidinti iki didžiausios – 20 mg per parą.



Panikos sutrikimas

Pradinė Slesodex dozė yra 5 mg 1 kartą per parą. Ji vartojama pirmą savaitę, o paskui padidinama iki 10 mg per parą. Vėliau gydytojas gali ją didinti iki didžiausios – 20 mg per parą.



Socialinio nerimo sutrikimas

Paprastai rekomenduojama vartoti 10 mg Slesodex 1 kartą per parą. Atsižvelgdamas į Jūsų organizmo reakciją, vėliau gydytojas gali sumažinti šią dozę iki 5 mg arba padidinti ją iki didžiausios – 20 mg.



Generalizuoto nerimo sutrikimas

Paprastai rekomenduojama vartoti 10 mg Slesodex 1 kartą per parą. Gydytojas gali šią dozę padidinti iki didžiausios – 20 mg per parą.



Obsesinis-kompulsinis sutrikimas

Paprastai rekomenduojama vartoti 10 mg Slesodex 1 kartą per parą. Gydytojas gali šią dozę padidinti iki didžiausios – 20 mg per parą.



Senyvi (vyresni kaip 65 metų) pacientai

Rekomenduojama pradinė Slesodex dozė yra 5 mg 1 kartą per parą. Gydytojas gali ją padidinti iki 10 mg 1 kartą per parą.



Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaikams ir paaugliams Slesodex paprastai neskiriama. Daugiau informacijos rasite 2 skyriuje „Kas žinotina prieš vartojant Slesodex”.



Vartojimo trukmė

Kol pajusite pagerėjimą, gali praeiti kelios savaitės. Toliau vartokite Slesodex, net jeigu Jūsų savijauta kurį laiką nepagerėja.



Nekeiskite vaisto dozės, prieš tai nepasitarę su gydytoju.



Vartokite Slesodex tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Jei gydymą baigsite per anksti, simptomai gali atsinaujinti. Vėl pasijutus gerai, šį vaistą rekomenduojama vartoti dar bent 6 mėn.



Ką daryti pavartojus per didelę Slesodex dozę?

Jeigu išgertumėte didesnę už paskirtą Slesodex dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, net jeigu nejaučiate jokių sutrikimų. Perdozavimo požymiai gali būti svaigulys, tremoras, sujaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, pakitęs širdies ritmas, sumažėjęs kraujospūdis, sutrikusi skysčio ir druskų pusiausvyra organizme. Vykdami pas gydytoją arba į ligoninę, pasiimkite Slesodex dėžutę.



Pamiršus pavartoti Slesodex

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu pamirštą dozę prisiminėte prieš eidami miegoti, tai ją išgerkite nedelsdami, o kitą dieną vaistą vartokite įprasta tvarka. Jeigu pamirštą dozę prisiminėte naktį arba kitą dieną, tai ją praleiskite, o toliau vaistą vartokite įprasta tvarka.



Nustojus vartoti Slesodex

Nenutraukite Slesodex vartojimo, kol to nenurodys gydytojas. Baigus gydymo kursą, dažniausiai patariama Slesodex dozę mažinti palaipsniui, o vartojimą nutraukti per kelias savaites.



Nustoję vartoti Slesodex, ypač staiga, galite pajusti nutraukimo simptomų (baigus vartoti šį vaistą, jų pasitaiko dažnai). Nutraukimo simptomų pasireiškimo rizika būna didesnė Slesodex vartojus ilgai, didelėmis dozėmis arba jo dozę sumažinus per greitai. Daugumai žmonių pasireiškiantys simptomai būna lengvi ir per 2 savaites išnyksta savaime, tačiau kai kuriems pacientams jie gali būti stipriai išreikšti arba užsitęsti 2-3 mėnesius ar ilgiau. Jeigu, baigę vartoti Slesodex, pajustumėte stipriai išreikštų nutraukimo simptomų, kreipkitės į gydytoją. Jis gali patarti Jums vėl vartoti šias tabletes, o paskui jų dozę mažinti lėčiau.



Nutraukimo simptomai yra svaigulys, dilgčiojimas tarsi badytų adatomis, deginimo pojūtis bei (rečiau) elektros iškrovos pojūtis (pvz., galvoje), miego sutrikimai (vaizdingi sapnai, košmarai, pasunkėjęs užmigimas), nerimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, prakaitavimas (įskaitant naktinį), neramumas ar sujaudinimas, tremoras, sumišimas (sutrikusi orientacija), emocingumas ar irzlumas, viduriavimas, sutrikusi rega, juntamas širdies plakimas (palpitacija).



Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *