Sodium Bicarbonate Braun (42g/1000ml)

0
+0 -0

Gamintojas: B.Braun Melsungen AG
Veiklioji medžiaga: Natrio-vandenilio karbonatas
Stiprumas: 42g/1000ml
Grupė: Receptiniai, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

Šiame vaistiniame preparate yra natrio vandenilio karbonato (natrio bikarbonato) – medžiagos, kuri gali neutralizuoti rūgštines medžiagas.

Sodium Bicarbonate Braun 4,2 % yra vartojamas:

  • neutralizuoti per stipriai rūgštines (= rūgščias) medžiagas kraujyje;
  • tam, kad šlapimas taptų artimesnis baziniam (arba šarminiam) apsinuodijimo rūgštinėmis medžiagomis, pvz., barbitūratais arba acetilsalicilo rūgštimi, atveju, siekiant pagreitinti jo pasišalinimą;
  • tam, kad šlapimas taptų artimesnis baziniam (arba šarminiam) siekiant padaryti kai kurias vaistines medžiagas, pvz., metotreksatą, sulfonamidus, tirpesniais, kad pagerėtų jų pasišalinimas per šlapimą;
  • tam, kad šlapimas taptų artimesnis baziniam (arba šarminiam) siekiant apsisaugoti nuo inkstų užkimšimo hemoglobino fragmentais stipriai sumažėjus raudonųjų kraujo kūnelių kiekiui (hemolizė).

Sodium Bicarbonate Braun (42g/1000ml). Vartojimas

Šį vaistinį preparatą jums skirs gydytojas arba slaugytojas. Šis vaistinis preparatas jums bus skiriamas lašinant per mažą vamzdelį arba kaniulę, įstatytą į didžiąją veną.

Gydytojas apskaičiuos jums tinkančią šio vaistinio preparato dozę. Jis (ji) taip pat nuspręs, kiek laiko infuzija turės trukti. Tai priklausys nuo jūsų sveikatos būklės. 

Šlapimo šarmingumui didinti jūsų dozė nustatoma pagal norimą šarmingumo lygį ir leidžiant vaistinį preparatą turi būti atidžiai stebima rūgščių ir šarmų pusiausvyra, vandens kiekis organizme ir druskų koncentracija kraujyje. 

Ką daryti pavartojus per didelę Sodium Bicarbonate Braun 8,4% dozę?

Dėl perdozavimo jūsų kraujas gali tapti per daug šarminis arba natrio ar druskų kiekis jūsų kraujyje padidėti iki neįprastai didelio. Tai gali sukelti skysčių perteklių.

Per greita infuzija gali būti susijusi su didesniu smegenų pažeidimo pavojumi dėl padidėjusio anglies dioksido išsiskyrimo, ypač jei turite su kvėpavimu susijusių problemų.

Gydymas

Jūsų gydytojas priims sprendimą dėl tolimesnio gydymo ir vaistinių preparatų, kurių jums gali prireikti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *