SOLU-MEDROL (1g)

0
+0 -0

Gamintojas: Pfizer Manufacturing Belgium N.V.
Veiklioji medžiaga: Metilprednizolonas
Stiprumas: 1g

SOLU-MEDROL – tai sintetinio gliukokortikoido metilprednizolono forma. Šis labai koncentruotas vandeninis tirpalas ypač tinka gydyti patologinėms būklėms, kai reikia efektyvaus ir greito hormonų poveikio. Metilprednizolonas pasižymi stipriu antiuždegiminiu, imunosupresiniu ir antialergini poveikių. Jis vartojamas šiais atvejais:

Odos ligų, pvz., sunkios daugiaformės raudonės gydymui.

Alerginių būklių, pvz., astmos, sunkios sezoninės arba nuolatinės alerginės slogos, angioneurozinės edemos, anafilaksijos gydymui.

Sisteminių uždegiminių ligų, pvz., sisteminės raudonosios vilkligės, reumato gydymui.

Virškinimo trakto ligų, pvz., opinio kolito, Krono ligos gydymui.

Kvėpavimo sistemos ligų, pvz., tam tikrų tuberkuliozės formų (kartu su atitinkamais vaistais nuo tuberkuliozės).

Nervų sistemos ligų: smegenų edemos, išsėtinės sklerozės.

Kitų ligų pvz., persodinamo organo atmetimo reakcijos, tuberkuliozinio meningito gydymui.

SOLU-MEDROL (1g). Vartojimas

SOLU-MEDROL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką



Metilprednizolono natrio sukcinatas gali būti leidžiamas ir infuzuojamas į veną arba leidžiamas į raumenis. Vaisto dozės vaikams ir naujagimiams gali būti sumažinamos, bet jas parenkant yra labiau atsižvelgiama į ligos sunkumą ir organizmo atsaką į gydymą, nei į paciento amžių ir svorį. Vaisto paros dozė vaikams turi būti ne mažesnė negu 0,5 mg/kg.



Rekomenduojamos metilprednizolono natrio sukcinato dozės

Sisteminės ligos, kai standartinis gydymas neveiksmingas ir ligos paūmėjimo metu. Suleidžiama į veną ne greičiau kaip per 30 min. Gydymas gali būti pakartotas po savaitės, jeigu nėra pagerėjimo ar to reikalauja ligonio būklė. Dozė gali būti 1 g per parą nuo 1 iki 4 dienų arba 1 g per mėnesį, leidžiant 6 mėnesius.

Sisteminė raudonoji vilkligė, kai standartinis gydymas neveiksmingas ir ligos paūmėjimo metu. Leidžiama į veną 1 g per parą 3 dienas iš eilės ne greičiau kaip per 30 min. Gydymas gali būti pakartotas po savaitės, jeigu nėra pagerėjimo ar to reikalauja ligonio būklė.

Išsėtinė sklerozė, kai standartinis gydymas neveiksmingas ir ligos paūmėjimo metu. Leidžiama į veną 1 g per parą 3 ar 5 dienas iš eilės ne greičiau kaip per 30 min. Gydymas gali būti pakartotas po savaitės, jeigu nėra pagerėjimo ar to reikalauja ligonio būklė.

Persodintų organų atmetimo profilaktika. Slopinant imunitetą – persodintų organų atmetimo profilaktikai (ypač inkstų) – metilprednizolono infuzuojama į veną po 0,5–1 g kas 24–48 valandas, kol paciento būklė stabilizuojasi, tačiau tokiomis dozėmis gydymas turėtų būti tęsiamas ne ilgiau kaip 48-72 valandas.

Anafilaksinė reakcija. Esant anafilaksinėms reakcijoms, pirmiausia turi būti švirkščiamas adrenalinas ar noradrenalinas, po to švirkščiamas metilprednizolonas.

Kaip papildomas gydymas prie kitų indikacijų. Pradinė dozė nuo 10 iki 500 mg, priklausomai nuo gydomos ligos ir būklės. Trumpalaikiam sunkių, ūminių ligų gydymui gali reikėti ir didesnių šio vaisto dozių. Jei pradinė dozė iki 250 mg, ji suleidžiama į veną ne greičiau kaip per 5 min., jei didesnė kaip 250 mg – ne greičiau kaip per 30 min. Kitas dozes galima vartoti į veną ar į raumenis intervalais, kurių trukmė priklauso nuo organizmo atsako ir klinikinės būklės.



Pacientams, sergantiems dėl naviko atsiradusia edema, gliukokortikoidų dozę bus mažinama laipsniškai, kad nepasireikštų nepageidaujamas poveikis. Jeigu sumažinus dozę pasireiškia smegenų patinimas (nesant kraujavimo į kaukolę), parenteraliai bus pradėtos skirti didesnes dozes ir dažniau.



Dozavimas vaikams ir paaugliams

Gydytojas dozė parinks atsižvelgdamas į paciento būklės sunkumą, ji neturėtų būti mažesnė kaip 0,5 mg/kg per parą. Ji vartojama tol, kol paciento būklė stabilizuojasi. Esant didelių dozių poreikiui, vaikams rekomenduojama paros dozė 30 mg/kg per parą iki 1 g per parą. Ši dozė gali būti kartojama 3 kartus iš eilės arba kas antrą parą. Persodintų organų atmetimo reakcijų gydymui gali būti vartojamos ir didelės metilprednizolono dozės – 10–20 mg/kg per parą iki 1 g per parą. Toks gydymas neturėtų būti tęsiamas ilgiau kaip tris paras. Esant būklei vadinamai „Status asthmaticus“, rekomenduojama dozė 1-4 mg/kg per parą 1-3 paras.



Dozavimas vyresnio amžiaus pacientams, taip pat pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu

Gydant vyresnio amžiaus pacientus ir pacientus, kurių inkstų veikla sutrikusi, bus imtasi atsargumo priemonių. Ar šiems pacientams reikia mažinti metilprednizolono dozę, duomenų nėra.



Dozavimas pacientams, sergantiems kepenų nepakankamumu

Pacientams, sergantiems kepenų ciroze arba kurių sunkia kepenų liga, gydytojas gali sumažinti dozę, nes metilprednizolono poveikis gali sustiprėti.



Vengiant problemų, susijusių su stabilumu ir suderinamumu, kai tik įmanoma, metilprednizolono natrio sukcinatas rekomenduojamas vartoti atskirai nuo kitų vaistų, išskyrus nurodytus šio pakuotės lapelio pabaigoje skyriuje „Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija“.



Pavartojus per didelę SOLU-MEDROL dozę

Klinikinio metilprednizolono natrio sukcinato ūminio perdozavimo sindromo nėra. Ilgai vartotas per dideles dozės reikia mažinti laipsniškai. Metilprednizolonas pašalinamas dializės metu.



Pamiršus pavartoti SOLU-MEDROL

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.



Nustojus vartoti SOLU-MEDROL

Staiga nutraukti SOLU-MEDROL vartojimo negalima, nes gali atsirasti nutraukimo požymių (žr. 4 s

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *