Sorbisterit

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Medical Care Deutschland GmbH
Veiklioji medžiaga: Kalcio polistirensulfonatas
Stiprumas: 759-949mg/g
Grupė: Kiti preparatai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Sorbisterit vartojamas hiperkalemijos (padidėjusio kalio kiekio kraujyje) gydymui pacientams, kuriems yra inkstų problemų, įskaitant pacientus, kuriems atliekama dializė (atliekų šalinimas iš kraujo). Sorbisterit yra katijonų mainų derva (netirpi medžiaga, kuri atpalaiduoja tam tikrus jonus ir vietoj jų prisijungia kitus jonus), kuri žarnose vietoj kalcio prisijungia kalį, todėl jo mažiau patenka į kraują.

Sorbisterit. Vartojimas

Sorbisterit visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Reikalinga gydymo trukmė priklauso nuo kasdien matuojamo kraujyje kalio kiekio. Paprastai vartojamos tokios dozės:

Jei vaisto geriama

Suaugę žmonės, įskaitant pagyvenusius pacientus

1 – 3 kartus per parą reikia išgerti 20 g (1 matavimo šaukštelį) miltelių, išmaišytų 150 ml skysčio.

Vaikai

Reikia gerti 0,5–1g/kg kūno svorio miltelių, išmaišytų 150 ml skysčio.

Tokia dozė padalijama į mažiausiai 3 dalis ir išgeriama per 24 valandas.

Milteliams išmaišyti tinka vanduo, arbata arba gaivieji gėrimai. Vaisto reikia vartoti pagrindinių valgymų metu, viršutinei kūno daliai esant vertikalioje padėtyje.

Jei vaisto vartojama į tiesiąją žarną

Suaugę žmonės, įskaitant pagyvenusius pacientus

40 g (2 matavimo šaukštelius) Sorbisterit, išmaišyto 150 ml 5 % gliukozės tirpalo, suleidžiama po valomosios klizmos 1 – 3 kartus per parą. Po klizmos tuštintis negalima 6 valandas.

Vaikai

Jeigu Sorbisterit negalima nuryti, jį reikia suleisti į tiesiąją žarną. Reikia vartoti tokią pačią dozę kaip ir vaisto geriant. Skiesti reikia tiksliai taip pat, kaip nurodyta vaisto vartojant suaugusiems žmonėms.

Praėjus 6 valandoms po vaisto suleidimo į išangę, iš storosios žarnos reikia išplauti dervą. Labai atsargiai preparato į tiesiąją žarną reikia leisti kūdikiams ir naujagimiams, kadangi per didelė dozė arba netinkamas preparato skiedimas gali sukelti per stiprų dervos poveikį. Atsižvelgiant į galimą virškinimo trakto kraujavimą ir storosios žarnos audinių žuvimo (nekrozės) riziką, mažai sveriantiems pacientams, ypač naujagimiams, vaisto reikia vartoti labai atsargiai.

Jeigu manote, kad Sorbisterit veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką,

Pavartojus per didelę Sorbisterit dozę

Suvartojus per didelę Sorbisterit dozę reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vaistininką. Paprastai dėl Sorbisterit perdozavimo gali sumažėti kalio kiekis kraujyje (hipokalemija). Šio sutrikimo simptomai yra mėšlungis, diskomforto pojūtis kojose, pasireiškiantis ramiai sėdint, didelis bendras organizmo silpnumas ir retkarčiais paralyžius. Gali pasireikšti širdies ritmo sutrikimas. Be to, perdozavimas gali sukelti ir kitą šalutinį poveikį: dėl kalcio kiekio kraujyje padidėjimo (hiperkalcemijos) gali pasireikšti nuovargis, raumenų silpnumas, šlapinimosi padažnėjimas, vidurių užkietėjimas, širdies ritmo sutrikimas, inkstų veiklos nepakankamumas ir koma. Be to, perdozavimas gali sukelti vidurių užkietėjimą, visišką žarnų užsikimšimą ir skysčių susilaikymą.

Pamiršus pavartoti Sorbisterit

Būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Praleidus Sorbisterit dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Sorbisterit

Kraujyje vėl gali padidėti kalio kiekis.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *