Spirokast (5mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Takeda Pharma Sp. z.o.o.
Veiklioji medžiaga: Montelukastas
Stiprumas: 5mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

Spirokast yra leukotrienų receptorių blokatorius, kuris blokuoja medžiagų, vadinamų leukotrienais, poveikį. Leukotrienai plaučiuose sukelia kvėpavimo takų susiaurėjimą ir patinimą. Blokuodamas leukotrienų poveikį, Spirokast palengvina astmos simptomus ir padeda kontroliuoti astmą.

Jūsų gydytojas Spirokast išrašė astmai gydyti ( užkirsti kelią dieniniams ir naktiniams astmos simptomams pasireikšti.

( Spirokast gydomi pacientai, kurių ligos simptomai nepakankamai kontroliuojami jau vartojamais vaistais ir kuriems reikia papildomo gydymo.

( Spirokast gali būti vartojamas ir alternatyviam gydymui vietoj inhaliuojamųjų gliukokortikoidų 6 – 14 metų vaikams, kurie pastaruoju metu geriamųjų gliukokortikoidų nuo astmos nevartojo ir akivaizdžiai nesugeba vartoti inhaliuojamųjų kortikosteroidų.

( Spirokast padeda užkirsti kelią fizinio krūvio sukeliamam kvėpavimo takų susiaurėjimui pasireikšti.

Jūsų gydytojas, atsižvelgęs į Jūsų ar Jūsų vaiko astmos simptomus ir sunkumą, nuspręs, kaip Spirokast reikia vartoti.

Kas yra astma?

Astma yra ilgalaikė liga.

Astmą apibūdina:

( sunkus kvėpavimas dėl susiaurėjusių kvėpavimo takų. Šis kvėpavimo takų susiaurėjimas, reaguodamas į įvairias aplinkybes, sustiprėja arba susilpnėja;

( jautrūs kvėpavimo takai, reaguojantys į įvairius veiksnius, pvz., cigarečių dūmus, žiedadulkes, šaltą orą ar mankštą;

( kvėpavimo takų gleivinės patinimas (uždegimas).

Astmos simptomai yra kosulys, švokštimas ir krūtinės spaudimas.

Spirokast (5mg). Vartojimas

( Jūs ar Jūsų vaikas turi gerti tik po vieną Spirokast tabletę kartą per parą taip, kaip Jūsų gydytojo skirta.

( Vaisto Jūs ar Jūsų vaikas turi vartoti ir tada, kai ligos simptomų nėra, ir tada, kai prasideda ūmus astmos priepuolis.

( Spirokast visada reikia vartoti tiksliai, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

( Vaisto reikia vartoti per burną.6 - 14 metų vaikai

Reikia vartoti po vieną 5 mg kramtomąją tabletę per parą, vakare. Spirokast 5 mg kramtomųjų tablečių negalima vartoti valgio metu. Jas reikia gerti likus bent 1 val. iki valgio arba praėjus 2 val. po jo.Jeigu Jūs ar Jūsų vaikas vartoja Spirokast, būkite tikri, kad nevartojate kitokių vaistų, kurių sudėtyje yra tokios pačios veikliosios medžiagos – montelukasto.Spirokast 5 mg kramtomųjų tablečių negalima vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.Kito stiprumo ir kitų farmacinių formų preparatai

2 – 5 metų vaikams gydyti tinkamos Spirokast 4 mg kramtomosios tabletės.

15 metų ir vyresniems suaugusiems žmonėms gydyti tinkamos 10 mg plėvele dengtos tabletės.Pavartojus per didelę Spirokast dozę

Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją patarimo.Daugumos perdozavimo atvejų šalutinio poveikio nebuvo stebėta. Suaugusiems žmonėms ir vaikams dažniausiai pasireiškę perdozavimo simptomai yra pilvo skausmas, mieguistumas, troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir per didelis aktyvumas.Pamiršus pavartoti Spirokast

Stenkitės Spirokast vartoti taip, kaip gydytojo skirta. Vis dėlto, jeigu Jūs ar Jūsų vaikas praleidote dozę, toliau vaisto vartokite įprastine tvarka ( po 1 tabletę kartą per parą.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti Spirokast

Spirokast Jūsų ar Jūsų vaiko astmą gydo tik tada, kai šio vaisto vartojama.

Svarbu, kad Spirokast vartotumėte tiek laiko, kiek gydytojo skirta. Tai padės kontroliuoti Jūsų ar Jūsų vaiko astmą.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *