Spironolactone Orion (25mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Orion Corporation, Orion Pharma
Veiklioji medžiaga: Spironolaktonas
Stiprumas: 25mg

Šio vaisto veiklioji medžiaga yra spironolaktonas, jis mažina padidėjusį skysčių kiekį organizme, skatindamas šlapimo išsiskyrimą. Nuo daugelio kitų diuretikų šis vaistas skiriasi tuo, kad su šlapimu organizmas nepraranda kalio.

Vaistas vartojamas:

  • Papildomam aukšto kraujospūdžio ligos ir širdies nepakankamumo gydymui pacientams, kuriems gydymas kitais vaistiniais preparatais nėra pakankamai veiksmingas.
  • kūno patinimui, atsiradusiam dėl širdies, inkstų, kepenų ar kitokių ligų, mažinti, kai gydymas kitais vaistiniais preparatais nepakankamai veiksmingas.
  • pirminiam aldosteronizmui gydyti (kai pernelyg padidėjusi aldosterono hormono sekrecija antinksčiuose).

Gydytojas gali paskirti šį vaistą vartoti ir kitokios ligoms, nei paminėta pakuotės lapelyje, gydyti.

Spironolactone Orion (25mg). Vartojimas

Paros dozė gali būti vartojama kaip vienkartinė dozė arba padalyta į dvi dozes. Tabletę nurykite užsigerdami stikline vandens arba kitokio skysčio.

Tabletes reikia vartoti su maistu. Įsidėmėkite, kad vartojamas su maistu, vaistas geriau absorbuojamas.

Visada vartokite vaistą tuo pačiu metu tam, kad užtikrintumėte pastovų vaisto poveikį. Be to, tai padės neužmiršti pavartoti vaisto.

Spironolactone Orion dozė yra individuali, ji priklauso nuo ligos ir bendros organizmo būklės. Toliau pateiktos dozės yra dažniausiai rekomenduojamos. Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydymo metu, gydytojas reguliariai stebės įvairių cheminių medžiagų kiekį Jūsų organizme (pavyzdžiui, kraujo serumo elektrolitų kiekį, kreatinino koncentraciją).

Suaugusiems

Sunkus širdies nepakankamumas. Pradinė dozė yra 25 mg per parą. Jei reikia, gydytojas gali nuspręsti dozę padidinti iki 50 mg per parą arba sumažinta iki 25 mg kas dvi paras.

Aukštas kraujospūdis ir patinimas. Įprasta dozė yra nuo 25 mg iki 100 mg per parą.

Sunkus patinimas. Nuo 200 iki 400 mg per parą, trumpą laiką.

Per stiprios aldosterono (antinksčių išskiriamo hormono) sekrecijos slopinimas.100–400 mg vieną dieną prieš operaciją. Jei chirurginis gydymas negali būti taikomas, gydytojas mažiausią dozę nustato individualiai kiekvienam pacientui.

Senyviems pacientams

Dozės koregavimas dažniausiai nėra būtina, nebent pacientui yra inkstų ar kepenų funkcijos nepakankamumas.

Vaikams

Vaikams gydytojas dozę nustato atsižvelgdamas į vaiko kūno svorį ir ligą.

Pacientams, kuriems yra inkstų funkcijos nepakankamumas

Skirdamas dozę ir tęsdamas gydymą, gydytojas turi atsižvelgti į tai, kad pacientui yra širdies nepakankamumas.

Nevartokite šio vaisto, jeigu gydytojas yra sakęs Jums, kad sergate sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu

Pavartojus per didelę Spironolactone Orion dozę

Jei Jūs ar kas nors kitas pvz., vaikas, pavartojo per didelę vaisto dozę, kuo skubiau kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę. Perdozavimo simptomai yra šie: nuovargis, minčių susipainiojimas, netvirtumo jausmas, pykinimas, svaigulys, odos bėrimas ir viduriavimas.

Vykdami pas gydytoją arba į ligoninę su savimi pasiimkite tablečių talpyklę.

Pamiršus pavartoti Spironolactone Orion

Pamirštą dozę vartokite kai tik prisiminsite. Jei jau beveik laikas vartoti kitą dozę, praleistos dozės nebevartokite. Niekada nevartokite dvigubos dozės arba dviejų dozių iš eilės. Prieš vykdami atostogų arba į kelionę įsitikinkite, kad vaistų turite užtektinai.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *