STADAPRESS (0,4mg)

0
+0 -0

Gamintojas: STADA ARZNEIMITTEL
Veiklioji medžiaga: Moksonidinas
Stiprumas: 0,4mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

STADAPRESS yra kraujospūdį mažinantis (antihipertenzinis) vaistas. Jis priklauso vaistų grupei, vadinamai imidazolinių receptorių agonistai. Jis prisijungia prie tam tikrų receptorių smegenyse ir taip sumažina nervų aktyvumą, kurie reguliuoja kraujospūdį.

STADAPRESS yra vartojamas:

  • lengvai ir vidutinio sunkumo pirminei arterinei hipertenzijai gydyti.

STADAPRESS (0,4mg). Vartojimas

STADAPRESS visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

STADAPRESS galima gerti prieš valgį, valgant ar po valgio, nes maistas nekeičia jo farmakokinetikos. Tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu vandens.

STADAPRESS gydymą staiga nutraukti negalima (žr. skyrių "Nustojus vartoti STADAPRESS").

Suaugusiems ir senyviems pacientams

Pradžioje reikia vartoti 0,2 mg moksonidino dozę kiekvieną rytą. Po trijų savaičių Jūsų gydytojas paros dozę gali padidinti iki 0,4 mg per parą. Šią dozę galima gerti iš karto (ryte) arba lygiomis dalimis per du kartus (ryte ir vakare). 

Jei simptomai toliau nepalenvėjo, po trijų savaičių paros dozę galima padidinti iki didžiausios, t. y. 0,6 mg. Šiuo atveju 0,6 mg dozę turite padalyti ir gerti ryte ir vakare. Nevartokite didesnės kaip 0,4 mg vienkartinės ir didesnės kaip 0,6 mg moksonidino dozės per parą.

Pacientai, sergantys vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimu

Jei jūsų inkstai neveikia gerai (glomerulų filtracijos greitis (GFG) > 30 ml/min, bet < 60 ml/min), vienkartinė dozė neturi viršyti 0,2 mg moksonidino ir paros dozė neturi būti didesnė kaip 0,4 mg moksonidino. 

Vaikai ir paaugliai (jaunesni kaip 16 metų amžiaus) 

Kadangi vaikų ir jaunesnių kaip 16 metų paauglių gydymo patirties trūksta, jiems moksonidino vartoti negalima.

Pavartojus per didelę STADAPRESS dozę

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės dėl patarimo į savo gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Perdozavimo simtomai yra, be kita ko: galvos skausmas, apsnūdimas/ mieguistumas, nuovargis, skausmas viršutinėje pilvo dalyje, galvos svaigimas, silpnumas (astenija), apkvaišimo jausmas (sedacija), mažas kraujospūdis (hipotenzija), šleikštulys (vėmimas), sulėtėjęs širdies ritmas (bradikardija) ir burnos džiūvimas. 

Pamiršus pavartoti STADAPRESS 

Nesijaudinkite. Praleiskite pamirštą dozę ir kitą dozę išgerkite reikiamu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti STADAPRESS

Nenustokite STADAPRESS vartoti staiga. Gydymas turi būti nutraukiamas palaipsniui per dvi savaites. Klauskite gydytojo ar vaistininko patarimo.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *