Suprastin

0
+0 -0

Gamintojas: EGIS PHARMACEUTICALS PLC
Veiklioji medžiaga: Chloropiraminas
Stiprumas: 25mg
Grupė: Receptiniai, Kvėpavimo sistemai

Suprastin priklauso antihistamininių vaistinių preparatų grupei. Šios grupės vaistai vartojami alergijos simptomams šalinti.

Gydytojas šį vaistą gali paskirti cheminių medžiagų, vaistų ar maisto sukeltam odos išbėrimui gydyti. Vaistą gali skirti asmenims, sergantiems sezonine alergija, šienlige arba tiems, kuriems po vabzdžio įgėlimo pasireiškė staigi reakcija.

Suprastin taip pat galima gydyti sunkias sistemines alergines reakcijas.

Suprastin. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Tabletes reikia vartoti nustatytu laiku. Jas reikia vartoti valgio metu. Nerekomenduojama vaisto vartoti vėlai vakare.

Žemiau nurodytas rekomenduojamas dozavimas.

Suaugusiems

Laikydamiesi gydytojo nurodymų, suaugę žmonės turėtų vartoti po 1 tabletę 3–4 kartus per parą.

Vartojimas vaikams

6–14 metų vaikams – ½ tabletės 2–3 kartus per parą.

Tabletę reikėtų nuryti nekramtytą valgio metu, užsigeriant vandeniu.

Suprastin nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

Senyviems, nusilpusiems pacientams

Reikia imtis specialių atsargumo priemonių vartojant Suprastin šiems pacientams, nes jie yra daug jautresni šalutiniam antihistamininių vaistų poveikiui (pasireiškia galvos svaigimas, mieguistumas, kraujo spaudimo sumažėjimas).

Pacientams, kurių kepenų arba inkstų funkcija sutrikusi

Jūsų gydytojas gali sumažinti įprastą dozę.

Gydymo trukmė

Gydymo trukmė priklauso nuo simptomų tipo, jų pasireiškimo trukmės ir eigos.

Ką daryti pavartojus per didelę Suprastin dozę?

Jeigu išgėrėte per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, nes per didelė dozė žmogui, o ypač vaikui, gali sukelti mirtį.

Perdozavimo simptomai: haliucinacijos, neramumas, drebantys arba negrabūs judesiai (ataksija), koordinacijos sutrikimas, nevalingi sukamieji, vingiuojantys pirštų, rankų, kojų ir kaklo judesiai (atetozė), pasikartojamai, greitai susitraukiantys ir atsipalaiduojantys kūno raumenys, sukeliantys nekontroliuojamą kūno drebėjimą (konvulsijas). Jūsų vaikui gali dominuoti sujaudinimas. Taip pat gali pasireikšti burnos džiūvimas, išsiplėtę vyzdžiai, padidėjęs kraujo tekėjimas (plūdimas) į veidą, greitas širdies plakimas, šlapimo susilaikymas ir karščiavimas.

Sunkiais atvejais galima koma ir širdies bei kraujagyslių sistemos kolapsas, kurie per 2–18 valandų gali pasibaigti mirtimi. Tačiau suaugusiems žmonėms kraujo suplūdimo į veidą ir karščiavimo gali nebūti. Jiems paprastai po sujaudinimo fazės prasideda traukuliai ir CNS slopinimas.

Perdozavimo gydymas: skrandžio turinio šalinimas yra sulėtėjęs, todėl per 12 val. po apsinuodijimo būtina išplauti skrandį ir skirti aktyvintosios anglies. Pacientą papildomai gali reikėti guldyti į ligoninę ir stebėti jo gyvybines funkcijas. Specifinio priešnuodžio nėra, todėl reikia skirti simptominį gydymą.

Pamiršus pavartoti Suprastin

Jei pamiršote pavartoti Suprastin dozę įprastu laiku, ją reikia išgerti kai tik tai prisiminsite. Jei atėjo laikas vartoti kitą dozę, vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima, nes gali atsirasti perdozavimas.

Nenutraukite vaisto vartojimo savarankiškai, nes Jūsų liga gali paūmėti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *