Talliton (6,25mg)

0
+0 -0

Gamintojas: EGIS Pharmaceuticals PLC
Veiklioji medžiaga: Karvedilolis
Stiprumas: 6,25mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

TALLITON (karvedilolis) yra neselektyvus beta receptorių blokatorius, pasižymintis kraujagysles plečiančiu poveikiu dėl selektyvaus alfa 1 receptorių slopinimo.

TALLITON 6,25 mg tabletės vartojamos ilgalaikiam lėtinio nesunkaus, vidutinio sunkumo ir sunkaus širdies nepakankamumo gydymui.

Talliton (6,25mg). Vartojimas

TALLITON visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.

Lėtinis širdies nepakankamumas. Rekomenduojama pradinė karvedilolio dozė pirmąsias dvi gydymo savaites yra po ½ TALLITON 6,25 mg tabletės iš ryto ir vakare. Jei reikia, Jūsų gydytojas kas dvi savaites gali didinti šią dozę iki vienos TALLITON 6,25 mg tabletės du kartus per parą (iš ryto ir vakare), vėliau iki TALLITON 12,5 mg du kartus per parą (iš ryto ir vakare), dar vėliau iki TALLITON 25 mg du kartus per parą (iš ryto ir vakare). Jei sveriate mažiau kaip 85 kg, didžiausia paros dozė yra viena TALLITON 25 mg tabletė du kartus per parą (iš ryto ir vakare), jei sveriate daugiau kaip 85 kg, didžiausia paros dozė yra dvi TALLITON 25 mg tabletės du kartus per parą (iš ryto ir vakare).

Pirminė hipertenzija. Įprasta pradinė dozė dvi pirmąsias gydymo dienas yra viena TALLITON 12,5 mg tabletė iš ryto arba dvi TALLITON 6,25 mg tabletės per parą – viena tabletė iš ryto ir viena tabletė vakare. Įprasta palaikomoji dozė yra viena TALLITON 25 mg tabletė iš ryto arba dvi TALLITON 12,5 mg tabletės per parą – viena tabletė iš ryto ir viena tabletė vakare. Jei reikia, Jūsų gydytojas gali didinti paros dozę, praėjus mažiausiai kaip 14 gydymo dienų. Maksimali paros dozė yra viena TALLITON 25 mg tabletė du kartus per parą, iš ryto ir vakare.

Lėtinė stabili krūtinės angina (vainikinių arterijų liga). Įprasta pradinė dozė pirmąsias dvi gydymo dienas yra viena TALLITON 12,5 mg tabletė du kartus per parą (iš ryto ir vakare). Įprasta palaikomoji dozė yra viena TALLITON 25 mg tabletė du kartus per parą (iš ryto ir vakare).

Praėjus mažiausiai dviem gydymo savaitėms, jei reikės, Jūsų gydytojas gali padidinti paros dozę. Didžiausia paros dozė yra dvi TALLITON 25 mg tabletės du kartus per parą (iš ryto ir vakare).

Vaistinio preparato kraujospūdį mažinantis poveikis pasireiškia greitai ir trunka 24 valandas. Didžiausio poveikio galima tikėtis praėjus 2–3 valandoms nuo vienos dozės suvartojimo. Gydant ilgą laiką, didžiausias poveikis pasiekiamas po 3–4 savaičių.

Specialios pacientų grupės

Senyvo amžiaus pacientai ir pacientai, sergantys lėtiniu širdies nepakankamumu ar inkstų funkcijos sutrikimu, gali vartoti įprastines TALLITON dozes. Senyvo amžiaus pacientams, sergantiems lėtine stabilia krūtinės angina (koronarine širdies liga), didžiausia paros dozė yra viena TALLITON 25 mg tabletė du kartus per parą (iš ryto ir vakare).

Pavartojus per didelę TALLITON dozę

Jei pavartojote didesnę, nei Jums paskirta, dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Sunkus perdozavimas gali sukelti sunkią hipotenziją, gerokai sumažinti širdies susitraukimų dažnį, sukelti ūminį širdies nepakankamumą, gali pasunkėti įkvėpimas ar iškvėpimas, prasidėti vėmimas. Jeigu Jums nebus taikomas skubus gydymas, Jūs galite nualpti, Jums gali prasidėti traukuliai, kraujotakos kolapsas, sustoti širdis. Perdozavus vaisto gali prireikti neatidėliotinos gydytojų pagalbos ar netgi intensyvaus gydymo ligoninėje.

Pamiršus pavartoti TALLITON

Jei pamiršote pavartoti TALLITON dozę, išgerkite kaip įmanoma greičiau. Jei atėjo laikas gerti kitą dozę, vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima, nes galima perdozuoti vaisto.

Pokyčiai nutraukus TALLITON vartojimą

TALLITON vartojimo negalima nutraukti staiga, nes tai gali pabloginti Jūsų sveikatos būklę. Staigus gydymo nutraukimas gali sukelti spaudžiantį krūtinės skausmą ir hipertenziją, ypač jei sergama koronarine širdies liga, todėl preparato vartojimą reikia nutraukti laipsniškai ir tik tokiu atveju, jei taip nurodė Jūsų gydytojas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *