Tanyz

+4
+4 -0

Gamintojas: Krka, d.d., Novo mesto
Veiklioji medžiaga: Tamsulozinas
Stiprumas: 0,4mg
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Kas yra Tanyz

Veiklioji Tanyz medžiaga yra tamsulozino hidrochloridas. Jis veikia atpalaiduodamas prostatos ir šlaplės (vamzdelio, per kurį išteka šlapimas) raumenis, todėl šlapimas lengviau teka šlaple bei palengvėja šlapinimasis.

Prostatos liaukoje, šlapimo pūslėje ir šlaplėje yra specifinių ląstelių, kuriose yra šlaplės raumenų įsitempimą skatinančių alfa1A receptorių. Tanyz yra alfa1A adrenoceptorių blokatorius, slopinantis minėtų specifinių ląstelių poveikį, atpalaiduojantis raumenis ir todėl lengvinantis šlapinimąsi.

Kam Tanyz vartojamas

Tanyz vartojamas simptomams, susijusiems su gerybine prostatos hiperplazija (GPH), t. y. liga, pasireiškiančia prostatos liaukos padidėjimu, gydyti.

Tokie simptomai yra pasunkėjęs šlapinimosi pradėjimas, dažnas ėjimas į tualetą šlapintis, nepilno šlapimo pūslės išsituštinimo pojūtis pasišlapinus ar būtinybė naktį kelis kartus keltis ir eiti šlapintis.

Tanyz. Vartojimas

Dozavimas

Suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvus, kiekvieną dieną reikia gerti vieną kapsulę. Ją reikia gerti po pusryčių arba pirmojo dienos valgio. Kapsulę reikia nuryti sveiką, jos negalima smulkinti ar kramtyti.

Vaisto vartojimo metu gydytojas tam tikrais laikotarpiais gali norėti atlikti tyrimus.

Pavartojus per didelę Tanyz dozę

Jei išgėrėte per daug kapsulių, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Pasiimkite likusius vaistus ir šį pakuotės lapelį.

Pamiršus pavartoti Tanyz

Užmiršę išgerti šio vaisto, kapsulę galite išgerti tą pačią dieną vėliau. Jeigu tą dieną vaisto neišgėrėte, kitą dieną tiesiog įprastai gerkite kasdienę kapsulę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *