Tavegyl (1mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Novartis Consumer Health GmbH, Zielstattstrasse 40, DE-81379 München,
Veiklioji medžiaga: Klemastinas
Stiprumas: 1mg/ml
Grupė: Receptiniai, Kvėpavimo sistemai

Tavegyl sudėtyje yra aktyviosios medžiagos klemastino, kuris priklauso antihistamininių vaistų grupei ir yra vartojamas alergijos simptomams lengvinti.

Tavegyl injekcinis tirpalas neutralizuoja histamino, kuris yra medžiaga, atsipalaiduojanti organizme alerginės reakcijos metu, veikimą. Histamino sukeliamos alerginės reakcijos požymiai yra rausvas bėrimas, audinių patinimas arba sunkus niežulys.

Tavegyl injekcinis tirpalas yra vartojamas:

– kaip papildoma gydymo priemonė, anafilaksinio ar panašus į jį šoko (sunki, kartai gyvybei pavojinga reakcija) bei angioneurozinės edemos (patinimas, ypač veido ar akių) gydymui;

– kitų alerginių ar panašių į jas reakcijų, pvz., rentgeno kontrasto (medžiaga naudojama rentgeno kontrasto tyrimo ar skenavimo metu) sukeltos reakcijos, profilaktikai ar gydymui.

Tavegyl (1mg/ml). Vartojimas

Tavegyl injekcinį tirpalą pacientui injekuoti paskirs ir nuspręs, kokios dozės reikia, gydytojas.

Suaugusieji

Paprastai vienkartinė dozė yra viena 2 ml ampulė, t. y. 2 mg. Ji suleidžiama į raumenis ar veną iš ryto ir vakare. Kad neprasidėtų anafilaksinė ar histamino sukelta reakcija, prieš pat galimą jos pasireiškimą vieną 2 ml ampulę reikia lėtai sušvirkšti į veną. Ampulėje esantį tirpalą galima skiesti izotoniniu natrio chlorido arba 5 ( gliukozės tirpalu santykiu 1: 5.

1-12 metų vaikai

Paros dozė yra 0,025 mg/kg. Ją reikia suleisti į raumenis per du kartus.

Kaip Tavegyl vartojamas

Injekciją leisti į raumenis arba lėtai (per 2-3 minutes) į veną. Draudžiama leisti į arteriją.

Ką daryti pavartojus per didelę Tavegyl dozę?

Jeigu manote, kad Jums buvo suleista daugiau Tavegyl negu reikia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jeigu atsitiktinai per klaidą tirpalo išgėrėte, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Tavegyl

Kadangi injekciją suleis specialistas, yra nedidelė tikimybė, kad dozę praleisite. Jeigu manote, kad pamiršote pavartoti Tavegyl, pasakykite gydytojui.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *