Teboneva

0
+0 -0

Gamintojas: TEVA Pharma B.V.
Veiklioji medžiaga: Alendrono rūgštis, Alfakalcidolis

Teboneva yra vaistas, kuris susideda iš dviejų dalių: alendronato tablečių ir alfakalcidolio kapsulių.

Kas yra alendronatas?

Alendronatas priklauso vaistų, vadinamų bisfosfonatais, grupei. Jis saugo organizmą nuo kaulų masės mažėjimo, kuris pasireiškia moterims po menopauzės, ir padeda kaulų atsistatymui. Tokiu būdu alendronatas sumažina kaulų lūžimų, ypač stuburo slankstelių ir šlaunikaulių, kurie dažniausiai susiję su osteoporoze, riziką. Alendronatas yra nehormoninis preparatas.

Kas yra alfakalcidolis?

Alfakalcidolis priklauso vaistų, vadinamų vitamino D analogais, grupei; jie reguliuoja kalcio ir fosfatų kiekį organizme.

Alfakalcidolis padidina kalcio ir fosfatų įsisavinimą iš maisto plonojoje žarnoje ir skatina mineralų atsidėjimą kauluose. Tuo pat metu alfakalcidolis sumažina kalcio išsiskyrimą iš kaulinio audinio ir apsaugo nuo kaulų išretėjimo. Nustatyta, kad alfakalcidolis reikšmingai sumažina senyvų pacientų nugriuvimo dažnumą.

Teboneva vartojamas osteoporozei, kuri dažnai pasireiškia moterims po menopauzės, gydyti.

Teboneva. Vartojimas

Teboneva susideda iš alendronato tablečių ir alfakalcidolio kapsulių.

Teboneva visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta dozė yra:

Alendronato tabletės

Gerti po vieną tabletę vieną kartą per savaitę.

Pasirinkite vieną savaitės dieną, kuri Jums geriausiai tinkama. Gerkite vieną tabletę tą pačią pasirinktą savaitės dieną.

Alendronato tabletės gali sukelti burnos gleivinės ir stemplės dirginimą. Norint sumažinti gleivinės dirginimo riziką, prašome visą alendronato tablečių vartojimo laiką laikytis toliau išvardytų nurodymų:

Vaisto reikia gerti ryte, tik pabudus, pasirinktą savaitės dieną, prieš valgymą ar gėrimą arba kitų vaistų vartojimą. Alendronato tabletę reikia nuryti, tada nedelsiant išgerti pilną stiklinę paprasto vandens (mažiausiai 200 ml). Tabletės negalima kramtyti arba leisti jai ištirpinti burnoje.

Tablečių negalima gerti su mineraliniu vandeniu (nei gazuotu, nei negazuotu).

Tablečių negalima gerti su kava arba arbata.

Tablečių negalima gerti su sultimis arba pienu.

Išgėrus tabletę, gultis negalima. Jūs turite likti vertikalioje padėtyje (sėdėti, stovėti arba vaikščioti) mažiausiai 30 minučių. Po to negalima atsigulti nepavalgius. Tokiu būdu Jūs apsisaugosite, kad tabletė nepatektų atgal į stemplę, kurioje ji sukelia dirginimą.

Palaukite mažiausiai 30 minučių po alendronato tablečių vartojimo iki pirmojo Jūsų dienos maitinimosi, gėrimo ar vaistų vartojimo (įskaitant skrandžio rūgštį neutralizuojančius vaistus nuo padidėjusio rūgštingumo, maisto papildus, kurių sudėtyje yra kalcio ir vitaminų). Alendronato tabletės veiksmingos tik tuomet, kai jas išgeriate esant tuščiam skrandžiui.

Negerkite alendronato tablečių vakare, prieš miegą arba neatsikėlus, prieš pradedant dienos veiklą.

Jei ryjant atsiranda skausmas ar sunkumas, pradeda skaudėti krūtinę, esti staigus deginimo pojūtis, atsiranda ar pasunkėja rėmuo reikia nutraukti alendronato tablečių vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Alfakalcidolio kapsulės

Gerkite po vieną kapsulę vieną kartą per parą.

Gerkite kapsulę vakare.

Nurykite kapsulę nesukramtytą ir užsigerkite pakankamu skysčio kiekiu.

Gydytojas atliks reguliarius kalcio kiekio tyrimus Jūsų kraujyje. Jei kalcio kiekis padidėjęs, Jums gali reikėti nustoti vartoti produktus, kuriuose yra kalcio, arba laikinai nutraukti alfakalcidolio kapsulių vartojimą, kol kalcio kiekis kraujyje vėl taps normalus.

Labai svarbu nuolat vartoti Teboneva tiek laiko, kiek paskirta gydytojo. Teboneva pagerins Jūsų ligos – osteoporozės - simptomus, jeigu Jūs kartu vartosite tabletes ir kapsules.

Jeigu Jums atrodo, kad Teboneva veikia pernelyg stipriai ar silpnai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pavartojus per didelę Teboneva dozę

Pavartojus per didelę Teboneva dozę reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją (pvz., ligoninės skubios pagalbos skyrių), kur bus galima įvertinti perdozavimo sunkumą ir nuspręsti, kokių priemonių reikia imtis.

Pavartojus per didelę alendronato tablečių dozę

Išgerkite pilną stiklinę pieno. Neskatinkite vėmimo, nesigulkite. Kreipkitės į gydytoją (pvz., ligoninės skubios pagalbos skyrių).

Alendronato perdozavimas gali sukelti kalcio ir fosfatų kiekio kraujyje sumažėjimą (hipokalcemiją, hipofosfatemiją), gali sutrikti skrandžio veikla, virškinimas, atsirasti rėmuo, stemplės ir skrandžio gleivinės uždegimas arba opos.

Pavartojus per didelę alfakalcidolio kapsulių dozę

Ilgai vartojant pernelyg didelę alfakalcidolio dozę kartais atsiranda gyvybei pavojinga hiperkalcemija (padidėjęs kalcio kiekis kraujyje).

Šio sutrikimo simptomai gali atsirasti palengva ir juos galima supainioti su nuovargiu (bendra bloga savijauta). Galimi požymiai yra šie:

  • silpnumas, nuovargis, išsekimas, galvos skausmas;
  • virškinimo sutrikimai – pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas arba viduriavimas;
  • rėmuo, burnos džiūvimas;
  • raumenų, kaulų ir sąnarių skausmas;
  • niežulys arba pernelyg dažnas juntamas širdies plakimas.


Jeigu Jūsų inkstai nebegali koncentruoti šlapimo, galimi tokie sutrikimai:

  • padidėjęs šlapimo kiekis, sustiprėjęs troškulys ir gėrimas, staigus potraukis šlapintis naktį;
  • atsiranda baltymo šlapime.


Išgėrę per daug alfakalcidolio kapsulių arba, atsižvelgiant į išvardytus simptomus, manote, kad gali būti padidėjęs kalcio kiekis Jūsų kraujyje, kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti alendronato tablečių

Pamiršus išgerti alendronato tabletę, ją reikia išgerti atsikėlus kitą rytą.

Gerti dvi dozes iš karto arba tą pačią dieną draudžiama.

Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip paskirta, t. y. kartą per savaitę Jūsų pasirinktą dieną.

Pamiršus pavartoti alfakalcidolio kapsulių

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Tęskite kapsulių vartojimą nustatyta tvarka.

Nustojus vartoti Teboneva

Negalima nustoti arba anksčiau užbaigti gydymą Teboneva nepasitarus su gydytoju. Jeigu vaisto vartojimą reikia sustabdyti arba nutraukti dėl medicininių priežasčių, laikykitės gydytojo nurodymų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *