Terizidon

0
+0 -0

Gamintojas: Fatol Arzneimittel
Veiklioji medžiaga: Terizidonas
Stiprumas: 250mg
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

Terizidonas — sintetinis antibakterinis vaistas.

Be plataus poveikio gramteigiamoms ir gramneigiamoms bakterijoms, šis junginys daro stiprų poveikį tuberkuliozės mikobakterijoms (Mycobacterium tuberculosis), taip pat toms jos padermėms, kurios yra atsparios kitiems vaistams nuo tuberkuliozės, bei kitoms mikobakterijoms.

Terizidono skiriama vartoti nuo tuberkuliozės tais atvejais, kai pirmaeilių antituberkuliozinių vaistų negalima vartoti dėl tuberkuliozės mikobakterijų atsparumo jiems arba jie netoleruojami. Terizidonas visada vartojamas kartu su kitu tuberkuliozei gydyti skirtu vaistu.

Tarp terizidono ir cikloserino yra visiškas kryžminis atsparumas. Paprastai mikroorganizmai nebūna vienu metu atsparūs ir terizidonui, ir kitiems antituberkulioziniams vaistams.

Kai kurių tyrėjų duomenimis, terizidonas yra gerai toleruojamas vaistas. Jeigu pasireiškia šalutinis poveikis, jis būna panašus į cikloserino.

Terizidon. Vartojimas

Terizidoną visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

Suaugusiesiems ir paaugliams nuo 14 metų

Paprastai skiriama vartoti po 3 – 4 vaisto kapsules per parą, t.y. geriama po vieną kapsulę kas 6 – 8 valandas. Negalima išgerti daugiau kaip 4 kapsulių (1 g) per parą.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *