Testim

0
+0 -0

Gamintojas: Ferring GmbH
Veiklioji medžiaga: Testosteronas
Stiprumas: 50mg

Testim gelis yra skaidrus gelis, kuriame yra testosterono. Testosteronas yra vyriškas hormonas. Gelis tepamas ant Jūsų odos (pečių ir (arba) žasto) ir testosteronas absorbuojamas į organizmą per odą. Čia jis patenka į kraujotaką ir padeda padidinti testosterono kiekį iki normalaus. Testosteronas, kuris į Jūsų organizmą patenka pavartojus Testim gelio, nesiskiria nuo organizme gaminamo testosterono.

Testim gelio naudojama testosteronui pakeisti vyrams, kurių organizme natūralaus testosterono susidaro nepakankamai, t. y. yra būklė, vadinama hipogonadizmu. Testosteronas organizme fiziologiškai atsiranda Jūsų sėklidėse. Jis padeda susidaryti spermai ir atsirasti bei išlikti vyriškiems lytiniams požymiams, tokiems kaip žemas balsas ir kūno plaukuotumas. Be to, šis hormonas būtinas normaliai lytinei veiklai ir lytiniam potraukiui. Testosteronas padeda palaikyti raumenų masę ir jėgą.

Testim vartojama tik tuo atveju, jei nustatoma, kad testosterono kiekis Jūsų kraujyje yra mažas ir yra klinikinių mažo testosterono kiekio požymių. Galimi požymiai yra:

– bloga varpos erekcija ir (arba) lytinio potraukio išnykimas;

– nuovargis ir energijos netekimas;

– bloga nuotaika (depresija);

– raumenų masės mažėjimas;

– dalinis antrinių lytinių požymių išnykimas, pvz., balso pokytis, riebalų pasiskirstymo pokytis ir dalinis veido ir kūno plaukų išnykimas.

Jei esate gydomas nuo nevaisingumo, kartu su Testim gali reikėti vartoti ir kitokių vaistų.

Testim. Vartojimas

Testim gelis skirtas vartoti per odą; tai reiškia, kad jo reikia tepti ant odos (pečių ir (arba) žastų).

Prieš gydymo Testim geliu pradžią gydytojas patikrins, ar testosterono kiekis Jūsų kraujyje yra mažas. Testim gelio visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją. Kiekvienoje 5 g tūbelėje yra 50 mg testosterono. Įprastinė pradinė Testim gelio dozė yra viena gelio tūbelė (5 g), tokia dozė vartojama kasdien. Kai kuriems pacientams gali reikėti didesnės dozės, todėl gydytojams Jums gali nurodyti kasdien vartoti po dvi gelio tūbeles. Jums reikalinga tinkama Testim gelio dozė bus nustatyta reguliariai matuojant testosterono kiekį Jūsų kraujyje bei tikrinant klinikinę reakciją į gydymą Testim geliu. Jei manote, kad Testim gelio poveikis yra per stiprus ar per silpnas, pasitarkite su gydytoju. Galimi per didelės dozės vartojimą rodantys požymiai yra irzlumas, nervingumas, kūno svorio didėjimas ir ilgalaikė ar dažna erekcija.

Svarbu, kad perskaitytumėte ir vykdytumėte šiuos tinkamo Testim gelio vartojimo nurodymus. Testim gelio tepkite tik ant sveikos, normalios odos. Testim gelio niekada netepkite ant lytinių organų (varpos ir sėklidžių) bei ant suskilinėjusios ar pažeistos odos, be to, gelio netepkite ant atvirų opų, žaizdų ar sudirgintų vietų.

Testim gelio kasdien vartokite tuo pačiu metu (geriausia ryte).

Kas rytą tepkite vienos (1) ar dviejų (2) gelio tūbelių turinį ant pečių ir (arba) žastų taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu rytais maudotės vonioje ar duše, gelio tepkite nusiprausę.

Prieš tepdami gelį įsitikinkite, kad Jūsų pečiai ir (arba) žastai yra švarūs ir visiškai sausi.

Atidarykite Testim aliuminio tūbelę pradurdami jos galiuką viršutine dangtelio dalimi.

Į delną išspauskite visą tūbelės turinį. Gelį spauskite nuo tūbelės galo pirmyn.

Ant peties ir (arba) žasto užtepkite ploną Testim gelio sluoksnį. Tokiu būdu į organizmą pateks reikiamas testosterono kiekis.

Sukamaisiais judesiais kelias sekundes trinkite gelį į odą. Tai darykite tol, kol gelio ant odos neliks. Jei skirta testosterono paros dozė yra 100 mg, tuos pačius veiksmus reikia atlikti su antra Testim gelio tūbele. Jei reikia kasdien vartoti dvi gelio tūbeles, rekomenduojama vaistą tepti ant abiejų pečių (po vieną tūbelę ant kiekvieno peties) ar žastų.

Po pavartojimo būtina iš karto kruopščiai muilu ir vandeniu nusiplauti rankas. Taip bus sumažinta rizika, kad vaistas nuo rankų pateks ant kitų žmonių odos.

Leiskite Testim geliui kelias minutes nudžiūti ir tik tada apsirenkite. Taip gelio nepateks nuo odos ant drabužių ir į organizmą pateks reikiamas testosterono kiekis.

Jei gelio tepimo vietą plausite 6 valandų laikotarpiu po Testim gelio užtepimo, testosterono kiekis Jūsų organizme gali sumažėti. Dėl šios priežasties po gelio užtepimo nesimaudykite ir neplaukiokite mažiausiai 6 valandas, kad į Jūsų organizmą būtų absorbuotas kiek įmanoma didesnis Testim gelio kiekis.

Kaip apsisaugoti nuo Testim gelio patekimo ant kito žmogaus odos?

Labai svarbu, kad vaisto nepatektų ant kitų žmonių, ypač moterų ir vaikų, odos. Jei nesiimsite reikiamų priemonių, artimo odos kontakto metu gelio gali patekti ant kito žmogaus odos, todėl gali padidėti testosterono kiekis jo serume. Kartotinio ar ilgalaikio kontakto atveju tai gali sukelti nepageidaujamą šalutinį poveikį, pvz., plaukų augimą ant veido ir (arba) kūno, spuogus, balso pažemėjimą ir menstruacijų ciklo pokyčius moterims. Vaikų organizme testosterono kiekis natūraliai būna mažas, todėl jo padidėjimas gali sukelti žalingą poveikį.

Tam, kad gelio nepatektų ant kito žmogaus odos, rekomenduojama laikytis toliau nurodytų atsargumo priemonių.

Po gelio užtepimo kruopščiai nusiplaukite rankas muilu ir vandeniu.

Kai gelis nudžius, tepimo vietą uždenkite drabužiais.

Prieš numatomą odos kontaktą nusiprauskite duše ar vonioje arba dėvėkite gelio tepimo vietą dengiančius drabužius, pvz., marškinėlius.

Tarp gelio vartojimo ir lytinių santykių ar kitokio artimo odos kontakto su kitu žmogumi turi praeiti daug laiko.

Ką daryti, jei Testim gelio pateko ant kito žmogaus odos?

Jei gelio pateks ant kito žmogaus odos (dėl kontakto su geliu ar Jūsų oda, ant kurios buvo užtepta gelio), tą odos vietą būtina kiek įmanoma greičiau nuplauti muilu ir vandeniu. Kuo ilgiau gelis išliks ant kito žmogaus odos nenuplautas, tuo didesnė tikimybė, kad į jo organizmą pateks testosterono. Tai labai svarbu moterims (ypač nėščioms ir maitinančioms krūtimi) ir vaikams.

Jei jiems atsiranda tokių požymių kaip spuogai ar plaukų ant veido ir kūno pobūdžio ar augimo pokytis, būtina kreiptis į gydytoją.

Ką daryti pavartojus per didelę Testim gelio dozę?

Jei netyčia užtepėte per daug Testim gelio, tą vietą kiek įmanoma greičiau nuplaukite muilu ir vandeniu. Daugiau informacijos apie galimą šalutinį poveikį pateikta 4 skyriuje.

Pamiršus pavartoti Testim gelio

Jei praleidote dozę, nevartokite dvigubos dozės norėdami ją kompensuoti. Jei iki kitos dozės vartojimo liko mažiau kaip 12 valandų, praleistos dozės netepkite ir kitą dozę vartokite įprastu laiku. Jei iki kitos dozės vartojimo liko daugiau kaip 12 valandų, ją užsitepkite. Kitą dieną vaisto vartokite įprastai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *