Tezeo (40mg)

0
+0 -0

Gamintojas: ZENTIVA, k.s.
Veiklioji medžiaga: Telmisartanas
Stiprumas: 40mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Tezeo priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino II receptorių antagonistais, grupei. Angiotenzinas II yra organizme gaminama medžiaga, kuri sutraukia kraujagysles ir todėl didina kraujospūdį. Tezeo šį angiotenzino II poveikį blokuoja, todėl lygieji kraujagyslių raumenys atsipalaiduoja, kraujospūdis mažėja.

Tezeo gydoma suaugusių žmonių pirminė hipertenzija (didelio kraujospūdžio liga). Pirminė hipertenzija reiškia, kad kraujospūdis yra padidėjęs ne dėl bet kokių kitokių priežasčių.

Jeigu didelio kraujospūdžio liga negydoma, ji gali pažeisti kai kurių organų kraujagysles. Kartais dėl to gali ištikti miokardo infarktas, pasireikšti širdies ar inkstų veiklos nepakankamumas, ištikti smegenų insultas arba ligonis gali apakti. Kol organų funkcija nepažeista, paprastai didelio kraujospūdžio ligos simptomų nebūna. Vadinasi, būtina reguliariai matuoti kraujospūdį, kad būtų galima nustatyti, ar jis nepadidėjęs.

Be to, Tezeo vartojama širdies ir kraujagyslių sutrikimų (t. y. miokardo infarkto ar insulto) rizikai mažinti suaugusiems žmonėms, kurie turi rizikos veiksnių (yra susilpnėjusi ar sutrikusi širdies ar kojų kraujotaka, buvo ištikęs insultas ar yra didelės rizikos cukrinis diabetas). Gydytojas pasakys, ar Jums yra didelė tokių sutrikimų rizika.

Tezeo (40mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama Tezeo dozė yra viena tabletė per parą. Stenkitės kiekvieną parą tabletę išgerti tokiu pačiu laiku. Tezeo galite gerti valgio metu arba nevalgę. Tabletę reikia nuryti užgeriant vandeniu arba kitokiu bealkoholiniu gėrimu. Svarbu Tezeo gerti kiekvieną parą, kol gydytojas lieps vartoti kitaip. Jeigu manote, kad Tezeo poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu vaisto vartojama padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti, daugumai pacientų įprastinė Tezeo paros dozė, reguliuojanti kraujospūdį 24 valandas, yra viena 40 mg tabletė. Vis dėlto kai kuriems žmonėms gydytojo nurodymu gali reikėti gerti mažesnę, t. y. 20 mg, arba didesnę, t. y. 80 mg, paros dozę. 20 mg dozę galima gauti 40 mg tabletę perlaužus per laužimo vagelę pusiau. Tezeo galima vartoti ir kartu su diuretikais (šlapimo išskyrimą didinančiomis tabletėmis), pvz., hidrochlorotiazidu, kadangi buvo įrodyta, kad jo ir telmisartano poveikis kraujospūdžiui yra adityvus.

Jeigu vaisto vartojama širdies ir kraujagyslių sutrikimų rizikai mažinti, Tezeo įprastinė dozė yra viena 80 mg tabletė vieną kartą per parą . Vartojant Tezeo 80 mg profilaktinio gydymo pradžioje būtina dažnai matuoti kraujospūdį.

Jeigu Jūsų kepenų veikla sutrikusi, didesnės negu 40 mg dozės kartą per parą gerti negalima.

Ką daryti pavartojus per didelę Tezeo dozę?

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami susisiekite su savo gydytoju, vaistininku arba artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyriumi.

Pamiršus pavartoti Tezeo

Jeigu dozę išgerti pamiršite, nesijaudinkite. Išgerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, vėliau vaistą vartokite įprastai. Jei tą pačią parą tabletės neišgersite, kitą parą gerkite įprastinę dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *