Thiopental Sandoz

0
+0 -0

Gamintojas: Sandoz GmbH
Veiklioji medžiaga: Tiopentalio natrio druska
Stiprumas: 1g
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Thiopental Sandoz yra trumpai veikianti anesteziją sukelianti medžiaga. Jis paprastai injekuojamas į veną. Thiopental Sandoz priklauso vaistų grupei, vadinamai barbitūratais.

Thiopental Sandoz gali būti vartojamas dėl bet kurios iš šių priežasčių:

  • Jūsų apsnūdimui sukelti prieš vartojant kitos anesteziją sukeliančios medžiagos ar prieš vartojant medžiagos, kuri neleidžia atsirasti skausmui ar atpalaiduoja raumenis (bendrinės anestezijos indukcija);
  • bendrinei anestezijai (trumpalaikėms procedūroms);
  • traukuliams suvaldyti.

Thiopental Sandoz. Vartojimas

Thiopental Sandoz visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Thiopental Sandoz dažniausiai suleidžia gydytojas ar slaugytoja.

Jis yra injekuojamas.

Vaistas yra sukeidžiamas lėtos injekcijos būdu į veną.

Adata yra įstatoma į veną iš anksto. Tiopentalio injekcinis turoalas gali būti injekuojamas tiesiai pro adatą ar pridėtas į lašelinę, kuri teka pro šią adatą.

Dozavimas

Jūsų gyydojo paskirta dozė priklauso nuo planuojamos procedūros. Be to, ji priklauso nuo Jūsų kūno svorio ir kaip gerai veikia Jūsų inkstai ir kepenys. Jūsų gydytojas Jums tai paaiškins.

Įprastinės dozės

Bendrinės anestezijos indukcijai ir trumpalaikėms procedūroms įprasta anestetiko dozė suaugusiam žmogui yra 2 - 5 mg/kg kūno svorio, nors senyviems pacientams (vyresniems negu 60 metų) gali būti vartojamos mažesnės dozės.

Konvulsijų (priepuolių) atveju vartojama 5 mg/kg kūno svorio dozė, vartojama pradidėjus konvulsijoms kiek galima greičiau. Gali reikėti kitų dozių ir Jūsų gydytojas nuspręs, kokia dozė Jums geriausia.

Naujagimiams (ne vyresniems kaip 27 parų) yra rekomenduojama vartoti 3-5 mg dozę kiekvienam kilogramui kūno svorio.

Kūdikiams (28 parų – 23 mėnesių amžiaus) yra rekomenduojama vartoti 6-8 mg dozę kiekvienam kilogramui kūno svorio. Vyresniems vaikams ir paaugliams paprastai reikalingos tokios pačios dozės (apskaičiuotos kilogramui kūno svorio), kaip suaugusiems žmonėms.

Speciali dozavimo indormacija

Žr. pridėtą informaciją sveikatos priežiūros specialistams.

Pavartojus per didelę Thiopental Sandoz dozę

Nedelsiant praneškite savo gydyojui ar vykite į artimiausios ligoninės nelaimingų atsitikimų ir neatidėliotinos pagalbos skyrių. Pasimkite su savimi vaistus ir dėžutę tam, kad personalas tiksliai žinotų, kiek vaisto suvartota.

Jums gali išsivystyti kvėpavimo ir kardiovaskulinės sistemos funkcijos slopinimas, net iki šių funkcijų sustojimo kartu su einančiais iš eilės šoko simptomais.

Priemonės, kurių reikia imtis perdozavimo atveju

Intensyviosiso medicinos sąlygomis skiramas simptominis gydymas, palaikomos gyvybinės funkcijos, stiprinama kardiovaskulinės sitemos funkcija (minutinis tūris, katecholaminai) ir taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Thiopental Sandoz šalinimą galima skatinti forsuotos diurezės, peritoninės dializės ar hemodializės būdu.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į savo gydytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *