TicoVac (1,2µg/dozėje)

0
+0 -0

Gamintojas: Baxter AG
Veiklioji medžiaga: Erkinio encefalito virusas (Neudoerfl padermės)
Stiprumas: 1,2µg/dozėje
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

TicoVac 0,25 ml yra vakcina, skirta apsisaugoti nuo ligos, kurią sukelia erkinio encefalito (EE) virusai. Ji tinka vaikams, kuriems yra nuo 1 iki 16 metų amžiaus.

Vakcina skatina Jūsų kūną kurti savo apsaugą – gaminti antikūnus, saugančius nuo šio viruso.

Vakcina neapsaugo nuo kitų virusų ir bakterijų (kai kuriuos iš jų taip pat platina kraujasiurbiai vabzdžiai), kurie gali sukelti panašius simptomus.

Erkinio encefalito virusas gali sukelti sunkias ir kartais gyvybei gresiančias galvos ir/arba stuburo smegenų ir jų dangalų infekcines ligas. Dažnai liga pasireiškia galvos skausmu ir karščiavimu. Kai kuriems žmonėms pačiais sunkiausiais atvejais liga gali progresuoti iki sąmonės praradimo, komos ir mirties.

Žmogui virusą gali perduoti įsisiurbusi erkė. Kai kuriose centrinėse ir šiaurinėse Europos dalyse užsikrėtimo virusu pavojus per įsisiurbusias erkes yra labai didelis. Žmonėms, gyvenantiems arba atostogaujantiems šiose Europos dalyse, yra didžiausia rizika užsikrėsti. Ne visuomet erkės ryškiai matomos ant odos, todėl erkės įsisiurbimas gali būti nepastebėtas.

Kaip ir skiepijimo kitomis vakcinomis atvejais, TicoVac 0,25 ml negali visų paskiepytųjų visiškai apsaugoti nuo infekcijos.

Apsauga nesusidaro visam gyvenimui.

Nėra tikėtina, kad viena dozė galėtų Jus apsaugoti nuo infekcijos. Jums reikės 3 dozių (daugiau informacijos žiūrėti 3 skyriuje) kad įgytumėt optimalią apsaugą.

TicoVac (1,2µg/dozėje). Vartojimas

TicoVac 0,25 ml vakcina paprastai suleidžiama į žasto raumenį. Vaikams iki 18 mėnesių vakcina gali būti suleidžiama į šlaunies raumenį. Vakcinos negalima leisti į kraujagyslę. TicoVac 0,25 ml negalima leisti 16 metų amžiaus ir vyresniems asmenims. Šiai amžiaus grupei rekomenduojama suaugusiesiems skirta vakcina.



Pagrindinis skiepijimas



Pagrindinis skiepijimo kursas yra vienodas visiems vaikams nuo 1 iki 16 metų amžiaus. Jis susideda iš trijų TicoVac 0,25 ml dozių.

Jūsų gydytojas nuspręs, kada suleisti pirmąją dozę.

Antroji dozė suleidžiama praėjus 1-3 mėnesiams po pirmosios dozės suleidimo. Ji gali būti leidžiama praėjus dviems savaitėms po pirmosios dozės, jeigu Jums reikia, kad apsauga susidarytų skubiai.

Trečioji dozė suleidžiama praėjus 5-12 mėnesių po antrosios dozės suleidimo.





- Pirmąją ir antrąją vakcinos dozes geriausia suleisti žiemą.Taip yra todėl, kad erkių aktyvusis periodas prasideda pavasarį. Tokiu būdu iki erkių aktyvumo periodo pradžios susidarys pakankama imuninė apsauga.

- Trečioji dozė užbaigia pagrindinio skiepijimo kursą. Ji gali būti suleista bet kuriuo metu vasarą arba rudenį, jeigu nuo antrosios dozės jau suėjo ne mažiau kaip penki mėnesiai ir vėliausiai – prieš pat sekantį erkių aktyvumo periodą. Po trečiosios dozės suleidimo susidaro imuniteteas, kurio pakanka ne mažiau kaip trejiems metams.

- Jeigu laiko tarpai tarp dozių bus ilgesni, nei rekomenduota, gali nesusidaryti pakankama apsauga nuo infekcijų.



Palaikomasis skiepijimas



Pirmoji palaikomoji dozė turi būti suleista po ne ilgesnio kaip 3 metų laikotarpio skaičiuojant nuo trečiosios dozės. Kitos palaikomosios dozės turi būti suleistos kas 3 – 5 metus atsižvelgiant į vietos epidemiologinę situaciją ir nacionalines rekomendacijas.



Vaikams, kurių imuninė sistema nusilpusi (įskaitant ir gydomus imunitetą slopinančiais vaistais)



Jūsų gydytojas gali rekomenduoti atlikti tyrimus antikūnų kiekio kraujyje nustatymui praėjus keturioms savaitėms po antrosios vakcinacijos dozės ir paskirti papildomą dozę, jeigu nėra požymių, kad susidaręs reikiamas imuninis atsakas per šį laikotarpį. Trečioji dozė turi būti suleista laikantis schemos.



Jei Jums suleista per didelė TicoVac 0,25 ml dozė



Galimybė, kad šios vakcinos būtų perdozuota, sunkiai tikėtina, nes gydytojas jai suleisti naudoja švirkštą, kuriame yra viena vakcinos dozė. Iki šiol nėra nustatyta TicoVac 0,25 ml vakcinos perdozavimo atvejų.



Jeigu turite daugiau klausimų dėl vakcinos vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *