TicoVac (2,4µg/dozėje)

0
+0 -0

Gamintojas: Baxter AG
Veiklioji medžiaga: Erkinio encefalito virusas (Neudoerfl padermės)
Stiprumas: 2,4µg/dozėje
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

TicoVac 0,5 ml yra vakcina, skirta apsisaugoti nuo ligos, kurią sukelia erkinio encefalito (EE) virusai. Ji tinka asmenims, kurie yra ne jaunesni kaip 16 metų amžiaus.

– Vakcina skatina Jūsų kūną kurti savo apsaugą – gaminti antikūnus, saugančius nuo šio viruso.
– Vakcina neapsaugo nuo kitų virusų ir bakterijų (kai kuriuos iš jų taip pat platina kraujasiurbiai vabzdžiai), kurie gali sukelti panašius simptomus.

Erkinio encefalito virusas gali sukelti sunkias ir kartais gyvybei gresiančias galvos ir/arba stuburo smegenų ir jų dangalų infekcines ligas. Dažnai liga pasireiškia galvos skausmu ir karščiavimu. Kai kuriems žmonėms, pačiais sunkiausiais atvejais liga gali progresuoti iki sąmonės praradimo, komos ir mirties.

Žmogui virusą gali perduoti įsisiurbusi erkė. Kai kuriose centrinėse ir šiaurinėse Europos dalyse užsikrėtimo virusu pavojus per įsisiurbusias erkes yra labai didelis. Žmonėms, gyvenantiems arba atostogaujantiems šiose Europos dalyse, yra didžiausia rizika užsikrėsti. Ne visuomet erkės ryškiai matomos ant odos, todėl erkės įsisiurbimas gali būti nepastebėtas.

– Kaip ir skiepijimo kitomis vakcinomis atvejais, TicoVac 0,5 negali visų paskiepytųjų visiškai apsaugoti nuo infekcijos.
– Apsauga nesusidaro visam gyvenimui.
– Nėra tikėtina, kad viena dozė galėtų Jus apsaugoti nuo infekcijos. Jums reikės 3 dozių (daugiau informacijos žiūrėti 3 skyriuje), kad įgytumėt optimalią apsaugą.

TicoVac (2,4µg/dozėje). Vartojimas

TicoVac 0,5 ml vakcina paprastai suleidžiama į žasto raumenį. Vakcinos negalima leisti į kraujagyslę. TicoVac 0,5 ml negalima leisti jaunesniems nei 16 metų amžiaus asmenims. Šiai amžiaus grupei rekomenduojama vaikams skirta vakcina.

Pagrindinis skiepijimas

Pagrindinis skiepijimo kursas yra vienodas visiems 16 metų amžiaus ir vyresniems asmenims. Jis susideda iš trijų TicoVac 0,5 ml dozių.

Jūsų gydytojas nuspręs, kada suleisti pirmąją dozę.

Antroji dozė suleidžiama praėjus 1-3 mėnesiams po pirmosios dozės suleidimo. Ji gali būti leidžiama praėjus dviems savaitėms po pirmosios dozės, jeigu Jums reikia, kad apsauga susidarytų skubiai.

Trečioji dozė suleidžiama praėjus 5-12 mėnesių po antrosios dozės suleidimo.

- Pirmąją ir antrąją vakcinos dozes geriausia suleisti žiemą.Taip yra todėl, kad erkių aktyvusis periodas prasideda pavasarį. Tokiu būdu iki erkių aktyvumo periodo pradžios susidarys pakankama imuninė apsauga.
- Trečioji dozė užbaigia pagrindinio skiepijimo kursą. Idealiu atveju vakcinacija turėtų būti pabaigta trečiąja doze dar tuo pačiu erkių aktyvumo sezonu arba bent jau prieš prasidedant naujam erkių aktyvumo sezonui.
- Po trečiosios dozės suleidimo susidaro imuniteteas, kurio pakanka ne mažiau kaip trejiems metams.
- Jeigu laiko tarpai tarp dozių bus ilgesni, nei rekomenduota, gali nesusidaryti pakankama apsauga nuo infekcijos.

Palaikomasis skiepijimas

Asmenims nuo 16 iki 60 metų amžiaus

Jeigu esate jaunesnis nei 60 metų amžiaus, jums reikalinga pirmoji palaikomoji dozė praėjus 3 metams po trečiosios dozės. Vėlesnės palaikomosios dozės turi būti leidžiamos kas 3-5 metus atsižvelgiant į vietos epidemiologinę situaciją ir nacionalines rekomendacijas.

Vyresniems nei 60 metų (pagyvenusiems) asmenims

Apskritai, tiek pirmoji, tiek ir vėlesnės Jums reikalingos palaikomosios dozės turi būti suleidžiamos kas treji metai.

Asmenims, kurių imuninė sistema nusilpusi (įskaitant ir gydomus imunitetą slopinančiais vaistais) ir vyresniems nei 60 metų amžiaus asmenims.

Jūsų gydytojas gali rekomenduoti atlikti tyrimus antikūnų kiekio kraujyje nustatymui praėjus keturioms savaitėms po antrosios vakcinacijos dozės ir paskirti papildomą dozę jeigu nėra požymių, kad susidaręs reikiamas imuninis atsakas per šį laikotarpį.

Trečioji dozė turi būti suleista laikantis schemos.

Jei Jums suleista per didelė TicoVac 0,5 ml dozė

Galimybė, kad šios vakcinos būtų perdozuota, sunkiai tikėtina, nes gydytojas jai suleisti naudoja švirkštą, kuriame yra viena vakcinos dozė. Jeigu turite daugiau klausimų dėl vakcinos vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *