TIENAM I.V.

0
+0 -0

Gamintojas: Merck Sharp & Dohm
Veiklioji medžiaga: Imipenemas, Cilastatinas

TIENAM I.V. priklauso vaistų grupei, kuri vadinama antibiotikais karbapenemais. Jis naikina daug įvairių bakterijų (mikrobų) rūšių, kurios sukelia įvairių kūno dalių infekcines ligas suaugusiems žmonėms bei vienerių metų ir vyresniems vaikams.

Gydymas

Jūsų gydytojas pakyrė Jums TIENAM I.V., nes sergate viena (ar daugiau) iš šių infekcinių ligų:

  • komplikuotos pilvo ertmės infekcinės ligos;
  • plaučius pažeidžianti infekcinė liga (plaučių uždegimas);
  • infekcinės ligos, kuriomis galėjote užsikrėsti nuo kūdikio gimdymo metu arba po jo;
  • komplikuotos šlapimo takų infekcinės ligos;
  • komplikuotos odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos.

TIENAM I.V. galima skirti karščiuojantiems pacientams, kurie turi per mažai baltųjų kraujo kūnelių, kai manoma, kad karščiavimą sukėlė bakterinė infekcija.

TIENAM I.V. galima gydyti kraujyje esančią bakterinę infekciją, kuri galėtų būti susijusi su aukščiau paminėtomis infekcijomis.

TIENAM I.V.. Vartojimas

TIENAM I.V. paruoš ir Jums suleis gydytojas ar kitas sveikatos priežiūros specialistas. Jūsų gydytojas nuspręs, kiek TIENAM I.V. Jums reikia.

Suaugusieji ir paaugliai

Įprasta TIENAM I.V. dozė suaugusiems pacientams ir paaugliams yra po 500 mg/500 mg kas 6 valandas arba po 1 000 mg/1000 mg kas 6 ar 8 valandas. Jeigu Jūsų inkstų veikla sutrikusi arba sveriate mažiau kaip 70 kg, gydytojas gali Jums sumažinti dozę.

Vaikai

Įprasta dozė vienerių metų ir vyresniems vaikams yra po 15/15 mg/kg ar po 25/25 mg/kg kas 6 valandas. Jaunesniems nei vienerių metų vaikams ir vaikams, kurių inkstų veikla sutrikusi, TIENAM I.V. vartoti nerekomenduojama.

Vartojimo metodas

TIENAM I.V. yra sulašinamas į veną per 20-30 minučių, jei dozė yra 500 mg/500 mg ir mažesnė, arba per 40-60 minučių, jei dozė yra didesnė kaip 500 mg/500 mg. Jeigu Jus pykina, infuzijos greitį galima sumažinti.

Pavartojus per didelę TIENAM I.V. dozę

Perdozavimo simptomai gali būti traukuliai (priepuoliai), sumišimas, drebulys, pykinimas, vėmimas, sumažėjęs kraujospūdis ir retas širdies plakimas. Jei nerimaujate, kad Jums buvo skirta per daug TIENAM I.V., nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros specialistą.

Pamiršus pavartoti TIENAM I.V.

Jeigu nerimaujate, kad praleidote dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros specialistą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *