Timlatan

0
+0 -0

Gamintojas: SC ROMPHARM Company SRL 1A Eroilor Street,
Veiklioji medžiaga: Latanoprostas, Timololis
Grupė: Jutimo organams, Receptiniai, Kompensuojamieji

Timlatan yra vaistas, vartojamas padidėjusiam akispūdžiui (spaudimui akies viduje) gydyti.

Šis vaistas yra dviejų veikliųjų medžiagų latanoprosto (prostaglandino darinys) ir timololio maleato (beta adrenoblokatorius) derinys.

Akies viduje susidaro vandeningas skystis. Iš akies jis nuteka atgal į kraujotaką ir tokiu būdu palaiko reikiamą spaudimą akies viduje. Sutrikus skysčio nutekėjimui iš akies, padidėja akispūdis.

Beta adrenoblokatoriai mažina akispūdį, nes sumažina akyje susidarančio skysčio kiekį. Prostaglandinai skatina skysčio nutekėjimą.

Timlatan vartojamas:

– padidėjusiam akispūdžiui sumažinti sergant atviro kampo glaukoma (ja sergant, dėl padidėjusio akispūdžio pažeidžiamas regos nervas);

– padidėjusiam akispūdžiui sumažinti tiems pacientams, kuriems gydymas vien lokalaus poveikio beta adrenoblokatoriais arba prostaglandinais nepakankamai veiksmingas.

Timlatan. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojama dozė yra:

- suaugusiems žmonėms (įskaitant senyvus) - vienas lašas į kiekvieną pažeistą akį kartą per parą.

Po Timlatan pavartojimo pirštu prispauskite akies kampą prie nosies (žr. 1 paveikslą) 2 minutėms. Tai padės neleisti veikliajai medžiagai patekti į likusią organizmo dalį.

Jeigu vartojate ir kitokių akių lašų, jų reikia lašinti iki Timlatan vartojimo likus ar po jo praėjus 5 minutėms.

Vartojimo instrukcija

Nusiplaukite rankas ir patogiai atsisėskite arba atsistokite.

Atsukite išorinį apsauginį buteliuko dangtelį.

Smiliumi švelniai patraukite žemyn pažeistos akies apatinį voką.

Laikykite buteliuko viršūnėlę prie akies, bet jos nepalieskite. Švelniai paspauskite buteliuką, kad vienas lašas nukristų į akį. Nespauskite buteliuko per stipriai, kad į pažeistą akį neįkristų daugiau kaip vienas lašas.

Atleiskite apatinį voką.

Pirštu užspauskite vidinį akies kampą. Užmerkę akis pabūkite apie vieną minutę. Tai apsaugos nuo vaisto tekėjimo į nosies vidų. Jei gydytojas nurodė, pakartokite vaisto lašinimą į kitą akį. Jei vaisto lašas į akį nepataikė, įlašinkite antrą kartą.

Užsukite buteliuko dangtelį.

Informacija kontaktinius lęšius nešiojantiems žmonėms

Jei nešiojate kontaktinius lęšius, prieš vartojimą juos reikia išimti (vėl juos galima įdėti ne anksčiau kaip po 15 min.).

Ką daryti pavartojus per didelę Timlatan dozę?

Jei į akis patenka per daug lašų, gali pasireikšti akies dirginimas ir paraudimas.

Jeigu Jūs arba kas nors kitas netyčia nurijo vaisto arba jeigu Jūs pavartojote daugiau lašų negu nurodyta, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pasiimkite šio vaisto pakuotę, kad gydytojas galėtų rasti daugiau informacijos apie Jūsų vaistą. Gydytojas nuspręs, ką reikia toliau daryti.

Pamiršus pavartoti Timlatan

Užmiršus įsilašinti Timlatan, kitą dozę reikia lašinti įprastu laiku. Negalima lašinti daugiau kaip vieno lašo į pažeistą akį per parą.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Timlatan

Nepasitarę su gydytoju nenustokite arba nepertraukite Timlatan vartojimo.

Jeigu Timlatan vartojate nereguliariai arba jeigu dažnai pamirštate vartoti, Jūsų gydymas gali būti nesėkmingas.

Padidėjęs akispūdis (spaudimas akies viduje) gali pažeisti regos nervą ir pabloginti Jūsų regėjimą. Galite apakti. Akispūdžio padidėjimo Jūs galite ir nejausti. Ligą gali diagnozuoti (nustatyti) tik akių ligų gydytojas, atlikęs tyrimą. Jei Jūsų akispūdis padidėjęs, reikia reguliariai atlikti akių tyrimus, įskaitant akispūdžio matavimą. Akispūdį reikia tirti ne rečiau kas 3 mėnesius. Regėjimo aštrumą ir regos nervo funkcijos tyrimus reikia atlikti mažiausiai vieną kartą per metus.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *