Tisercin (25mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: EGIS Pharmaceuticals PLC
Veiklioji medžiaga: Levomepromazinas
Stiprumas: 25mg/ml
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Tisercin yra centrinę nervų sistemą veikiantis vaistas. Tisercin injekcinis tirpalas trumpą laiką vartojamas sujaudinimui (neramumui) ir agresijai, pasireiškusiai ūminių ir lėtinių psichozių būklių metu (pvz., šizofrenijos, ne šizofrenijos sukelto kliedesio, lėtinės psichozės su haliucinacijomis), gydyti.

Tisercin (25mg/ml). Vartojimas

Tisercin injekcinį/infuzinį tirpalą reikia vartoti tik gydytojui paskyrus. Vaisto vartojimo būdas, dozė ir gydymo trukmė turi būti atidžiai stebima.

Suaugusieji

Vaisto parenteraliai (į raumenis arba į veną) skiriama tada, kai gydymas geriamaisiais vaistais yra netinkamas. Įprasta paros dozė – 75–100 mg – sušvirkščiama per 2–3 kartus, pacientui gulint lovoje bei stebint jo kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį. Vaisto švirkščiant į raumenis, jį reikia sušvirkšti giliai. Injekcijos vietą reikia keisti, jei tik įmanoma, nes vaistas gali vietiškai dirginti ir pažeisti audinius.

Į veną vaisto reikėtų lašinti lėtai ir tik stipriai atskiedus (50–100 mg Tisercin skiedžiama 250 ml izotoninio druskos arba gliukozės tirpalo).

Vaikai

Vaikai labai jautrūs levomepromazino hipotenziniam ir raminančiam poveikiui. Nerekoimenduojama jo vartoti vaikams, jaunesniems kaip 12 metų anžiaus, nes nėra jo vartojimo patirties ir duomenų apie jo veiksmingumą šioje amžiaus grupėje.

Vaikams nuo 13 iki 17 metų amžiaus, gydytojui nusprendus, rekomenduojama dozė yra 0,35-3,0 mg/kg per parą.

Senyviems pacientams

Senyvi pacientai jautresni fenotiazino poveikiui.

Vyresniems nei 50 metų pacientams levomepromazino skirti nerekomenduojama, išskyrus kai buvo įvertinta hipotenzijos reakcijos rizika.

Pacientai, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi.

Nėra duomenų apie preparato skyrimą pacientams, kuriems yra sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija, tačiau reikia laikytis atsargumo priemonių, nes levomepromazinas metabolizuojamas kepenyse ir išskiriamas į šlapimą

Pavartojus per didelę Tisercin dozę

Perdozavus gali pasireikšti sumažėjęs kraujo spaudimas (hipotenzija), karščiavimas, širdies laidumo sutrikimai, širdies ritmo sutrikimas, raumenų mėšlungis, mieguistumas, centrinės nervų sistemos sujaudinimas (epilepsijos priepuoliai) ir piktybinis neurolepsinis sindromas (sunki reakcija, lydima karščiavimo, raumenų sustingimo, sumišimo, gausaus prakaitavimo, širdies dažnio pakitimų).

Nustojus vartoti Tisercin

Tisercin injekcinio/infuzinio tirpalo vartojimo nutraukti negalima, net jei jaučiatės geriau.

Rekomenduojama nutraukti vartojimą laipsniškai mažinant vaisto dozę. Staiga nutraukus vaisto vartojimą, gali pasireikšti psichozės simptomų atsinaujinimas, neramumas, sustiprėjęs nerimas, nemiga, pykinimas, vėmimas, galvos skausmas, drebulys, prakaitavimas ir padažnėjęs širdies ritmas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *