Tramadol Vitabalans

0
+0 -0

Gamintojas: Vitabalans Oy
Veiklioji medžiaga: Tramadolio hidrochloridas
Stiprumas: 50mg

Tramadolio hidrochloridas – veiklioji Tramadol Vitabalans medžiaga – yra vaistas nuo skausmo, kuris priklauso opioidinių preparatų, kurie veikia centrinę nervų sistemą, grupei. Jis malšina skausmą, veikdamas tam tikras nervines ląsteles nugaros ir galvos smegenyse.

Tramadol Vitabalans vartojamas vidutinio stiprumo ir stipraus skausmo malšinimui.

Tramadol Vitabalans. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozė priklauso nuo skausmo stiprumo ir kiekvieno paciento klinikinio atsako. Turėtų būti vartojama mažiausia dozė, kurios pakanka efektyviam skausmo numalšinimui.

Tabletę galima gerti valgio metu arba nevalgius.

Suaugusiems žmonėms ir 12 metų bei vyresniems vaikams

Įprasta dozė yra 1-2 tabletės (50 arba 100 mg). Priklausomai nuo skausmo pobūdžio, poveikis gali trukti 4-8 valandas. Negalima vartoti daugiau kaip 8 tablečių (400 mg) per parą, nebent Jūsų gydytojas nurodė kitaip.

Jaunesni kaip 12 metų vaikai

Tramadol Vitabalans tablečių negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Senyvi pacientai

Senyviems pacientams (vyresniems nei 75 metų) tramadolio pašalinimas iš organizmo gali pailgėti. Jūsų gydytojas gali patarti vaisto vartoti rečiau.

Pacientai, kurių kepenų arba inkstų veikla sutrikusi/ dializuojami pacientai

Jeigu Jums yra sunkus kepenų arba inkstų veiklos sutrikimas, tramadolio pašalinimas iš organizmo gali pailgėti. Jūsų gydytojas gali patarti vaisto vartoti rečiau.

Nevartokite Tramadol Vitabalans ilgiau negu reikia. Jeigu Jums reikalingas ilgalaikis skausmo malšinimas, Jūsų gydytojas reguliariai tikrins, ar Jums galima tęsti gydymą Tramadol Vitabalans ir kokias dozes Jums reikėtų vartoti.

Jeigu manote, kad Tramadol Vitabalans veikia per stipriai ar per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ką daryti pavartojus per didelę Tramadol Vitabalans dozę?

Jeigu išgėrėte daugiau tablečių nei Jums buvo paskirta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar į artimiausios ligoninės priimamąjį skyrų. Gali atsirasti tokių perdozavimo simptomų: vėmimas (pykinimas), kraujospūdžio sumažėjimas, pulso padažnėjimas, kolapsas (ūminis kraujagyslių funkcijos nepakankamumas), apalpimas ar netgi koma, epilepsijos priepuoliai ir kvėpavimo sutrikimas.

Pamiršus pavartoti Tramadol Vitabalans

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Tramadol Vitabalans

Jeigu per anksti nutraukėte Tramadol Vitabalans vartojimą, skausmas Jums gali atsinaujinti. Jeigu norite nutraukti Tramadol Vitabalans vartojimą dėl pasireiškusio nepageidaujamo poveikio, pasakykite apie tai gydytojui.

Paprastai baigus gydymą nutraukimo simptomų nebūna. Retais atvejais pacientai, šio vaisto vartoję labai ilgą laiką, po staigaus gydymo nutraukimo gali pajusti šiuos nepageidaujamus poveikius: susijaudinimą, nerimą, nervingumą ar neįprastą savijautą. Gali pasireikšti per didelis aktyvumas, miego sutrikimai ir nemalonus pojūtis pilve. Labai retais atvejais pacientai gali patirti panikos priepuolių, haliucinacijų, neįprastą niežėjimą, tirpulį ar spengimą ausyse. Taip pat labai retais atvejais buvo pastabėta simptomų, susijusių su poveikiu centrinei nervų sistemai, pvz., sumišimas, kliedesiai, asmenybės pokyčiai (depersonalizacija), sutrikęs tikrovės suvokimas (derealizacija) ir paranoja. Jeigu nutraukus Tramadol Vitabalans vartojimą Jums pasireiškia bet kuris iš paminėtų simptomų, pasakykite apie tai savo gydytojui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *