Trisequens

0
+0 -0

Gamintojas: Novo Nordisk A/S
Veiklioji medžiaga: Estradiolis, Noretisterono acetatas
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Trisequens yra nuoseklios pakaitinės hormonų terapijos (PHT) vaistas, kurį reikia vartoti kasdien be pertraukos. Trisequens tinka moterims po menopauzės, praėjus ne mažiau kaip 6 mėnesiams nuo paskutinių fiziologinių mėnesinių.

Trisequens sudėtyje yra du hormonai – estrogenas (estradiolis) ir progestagenas (noretisterono acetatas). Trisequens sudėtyje esantis estradiolis yra identiškas estradioliui, kurį gamina moterų kiaušidės ir jis priklauso natūraliems estrogenams. Noretisterono acetatas yra sintetinis progestagenas, kuris veikia panašiai kaip ir progesteronas – kitas svarbus moteriškas lytinis hormonas.

Trisequens skiriamas:

• susilpninti arba pašalinti nemalonius menopauzės požymius (karščio pylimą, naktinį prakaitavimą, makšties sausumą ir kt.) moterims po menopauzės, tebeturinčioms gimdą.

• osteoporozės (kaulų retėjimo) profilaktikai moterims po menopauzės, jeigu joms yra padidėjusi kaulų lūžių rizika ir jeigu jos negali vartoti kitų vaistų šiai ligai gydyti.

Nėra pakankamai duomenų apie vyresnių nei 65 metų moterų gydymą šiuo vaistu.

Trisequens. Vartojimas

Trisequens visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu prieš tai nevartojote jokio PHT preparato, gydymą Trisequens galite pradėti bet kurią dieną. Jeigu prieš tai vartojote kitą pakaitinės hormonų terapijos preparatą, paklauskite gydytojo, kada turėtumėte pradėti gydymą Trisequens.

Gerkite po vieną tabletę vieną kartą per parą maždaug tuo pačiu metu.

Kiekvienoje pakuotėje yra 28 tabletės

1-12 diena 12 dienų kartą per parą gerkite po vieną mėlyną tabletę

13 – 22 diena 10 dienų kartą per parą gerkite po vieną baltą tabletę

23-28 diena 6 dienas kartą per parą gerkite po vieną raudoną tabletę

Tabletę užsigerkite stikline vandens.

Pabaigus vartoti pakuotės tabletes, be pertraukos, tęskite gydymą vartodami kitos pakuotės tabletes. Pradėjus vartoti naują pakuotę, paprastai prasideda panašus į mėnesines kraujavimas.

Kaip naudoti kalendorinę pakuotę žiūrėkite „INSTRUKCIJA VARTOTOJUI“ pakuotės lapelio pabaigoje.

Menopauzės sukeltiems požymiams gydyti turi būti vartojama mažiausia efektyvi vaisto dozė trumpiausią laikotarpį.

Pasitarkite su savo gydytoju, jeigu po 3 gydymo mėnesių nepasijutote geriau. Gydymas turi būti tęsiamas tik tol, kol jo nauda didesnė už riziką.

Pavartojus per didelę Trisequens dozę

Jeigu suvartojote per daug Trisequens, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Perdozavus Trisequens, gali pasireikšti pykinimas arba vėmimas.

Pamiršus pavartoti Trisequens

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą individualią dozę. Jeigu užmiršote išgerti tabletę įprastu metu, išgerkite ją per sekančias 12 valandų. Jeigu praėjo daugiau nei 12 valandų, kitą dieną gerkite tabletę įprastu metu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Pamiršus suvartoti vieną vaisto dozę, gali padidėti kraujavimo arba tepančių išskyrų tikimybė.

Nustojus vartoti Trisequens

Jeigu dėl kokios nors priežasties norite nutraukti Trisequens vartojimą, prieš tai aptarkite šį sprendimą su savo gydytoju. Jis paaiškins Jums gydymo nutraukimo poveikius ir aptars kitas galimybes. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *