TRITTICO retard (75mg)

0
+0 -0

Gamintojas: A.C.R.A.F. S.p.A
Veiklioji medžiaga: Trazodonas
Stiprumas: 75mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Jūsų vaisto pavadinimas yra TRITTICO retard pailginto atpalaidavimo tabletės. Pailginto atpalaidavimo reiškia, kad iš tablečių veiklioji medžiaga atpalaiduojama ir į organizmą patenką lėtai.

TRITTICO retard yra antidepresantas. Veiklioji jo medžiaga yra trazodono hidrochloridas.

TRITTICO retard gydomas su nerimu (baime) susijęs arba nesusijęs depresinis sutrikimas.

TRITTICO retard (75mg). Vartojimas

TRITTICO retard visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems žmonėms

TRITTICO retard galima gydyti tik suaugusius žmones. Jiems reikia gerti po 75 - 150 mg trazodono hidrochlorido 1 kartą per dieną, vakare, prieš miegą. Prireikus dozę galima didinti ir gerti po 150 mg 2 kartus per dieną. Ligoninėje gulintiems pacientams, jei reikia, galima gerti dar didesnę dozę, t. y. po 300 mg 2 kartus per dieną.

Ligoninėje gydomiems pacientams maksimali paros dozė yra 600 mg trazodono hidrochlorido, ambulatoriškai besigydantiems pacientams – 300 mg.

Senyviems žmonėms ir silpniems ligoniams

Labai seniems arba silpniems pacientams rekomenduojamą pradinę paros dozę reikia mažinti iki 100 mg. Šią dozę galima gerti lygiomis dalimis per du kartus arba iš karto, vakare. Atsižvelgiant į toleravimą ir veiksmingumą, šią paros dozę gydytojui prižiūrint galima palaipsniui didinti taip, kaip nurodyta poskyryje „Suaugusiems žmonėms“. Paprastai tokiems pacientams vartoti didesnę negu 100 mg vienkartinę dozę reikia vengti. Nėra tikėtina, kad reikėtų viršyti 300 mg paros dozę.

Vaikams

TRITTICO retard nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą nepakanka.

Kepenų funkcijos sutrikimas

Trazodonas ekstensyviai metabolizuojamas kepenyse, be to, jo vartojimas siejamas su toksiniu poveikiu kepenims, todėl pacientams, kuriems yra kepenų funkcijos sutrikimas, ypač sunkus, šio vaistinio preparato reikia vartoti atsargiai. Gydymo metu gali reikėti periodiškai tirti kepenų funkciją.

Inkstų funkcijos sutrikimas

Jeigu inkstų funkcija sutrikusi, dozavimo keisti paprastai nebūtina, tačiau pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, šio vaistinio preparato reikia vartoti atsargiai.

Vartojimo metodas

Kad dozę, atsižvelgiant į ligos sunkumą, kūno svorį, amžių ir paciento būklę, būtų galima palaipsniui didinti, TRITTICO retard tabletes galima dalyti į tris dalis.

Pradžioje vaisto reikia gerti vakare. Dozę reikia didinti palaipsniui taip, kaip buvo nurodyta.

Tabletes geriausia gerti pavalgius. Trazodono hidrochlorido geriant po valgio, gali sumažėti nepageidaujamas poveikis (sulėtėja absorbcija ir sumažėja didžiausia koncentracija kraujo plazmoje). Vaisto būtina vartoti ne trumpiau kaip mėnesį.

Senyviems žmonėms dozę labai kruopščiai nustato gydytojas ir sprendžia, ar jiems nereikėtų vartoti mažiausią rekomenduojamą terapiną dozę.

Vartojimo instrukcija

TRITTICO retard ilgiau veikliąją medžiagą atpalaiduojančios tabletės yra su dviem vagelėmis, todėl gydytojo nurodymu didinant dozę, tabletes galima dalyti.

Pavartojus per didelę TRITTICO retard dozę

Perdozavimo simptomai

Dažniausios perdozavimo reakcijos yra mieguistumas, galvos svaigimas, pykinimas ir vėmimas. Sunkesnio perdozavimo atveju gali pasireikšti koma, tachikardija, hipotenzija, hiponatremija, konvulsijos, kvėpavimo nepakankamumas bei poveikis širdžiai, kuris gali reikštis bradikardija, QT intervalo pailgėjimu ir polimorfine skilveline paroksizmine tachikardija. Po perdozavimo simptomų gali atsirasti per 24 val. arba vėliau.

Trazodono perdozavus kartu su kitais antidepresantais gali pasireikšti serotonino sindromas.

Gydymas

Vaisto perdozavus, būtina tuoj pat kviesti gydytoją arba vykti į artimiausios ligoninės skubiosios medicinos pagalbos skyrių. Valandos laikotarpiu po perdozavimo galima išgerti aktyvintosios anglies. Specifinio trazodono priešnuodžio nėra. Taikomas simptominis ir palaikomasis gydymas.

Pamiršus pavartoti TRITTICO retard

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *