Typherix

0
+0 -0

Gamintojas: GlaxoSmithKline Biologicals s.a.
Veiklioji medžiaga: Salmonella typhi (Ty2 padermės) polisacharidas
Stiprumas: 25µg/dozėje
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

Typherix yra vakcina, kuri padeda apsisaugoti nuo vidurių šiltinės – infekcinės ligos, kurią sukelia bakterijos, vadinamos Salmonella typhi.

Vakcina skiriama suaugusiesiems ir vyresniems kai dvejų metų vaikams, keliaujantiems į teritorijas, kur yra didelis užsikrėtimo šia liga pavojus.

Šiame lapelyje nuoroda „Jums“ taip pat gali reikšti ir „Jūsų vaikui“.

Kaip veikia vakcina

Vakcinoje yra maža dalis bakterijos, kuri sukelia vidurių šiltinę. Ji nėra užkrečiama ir nesukelia ligos.

Paskiepijus, vakcina aktyvuoja organizmo imuninę sistemą, kad ji ateityje būtų pasiruošusi apsaugoti organizmą nuo vidurių šiltinės.

Typherix saugos tik nuo ligos, kurią sukelia Salmonella typhi bakterijos. Ji neapsaugo nuo salmonelės bakterijų, kurios gali sukelti apsinuodijimą maistu ir gastroenteritą.

Vidurių šiltinė yra infekcinė liga, kurią sukelia Salmonella typhi bakterijos. Liga plinta ir ja užsikrečiama valgant užkrėstą maistą arba geriant užkrėstą vandenį. Kadangi bakterijų būna išmatose, infekcija gali pasireikšti bet kurioje šalyje, tačiau dažniausiai pasireiškia vietovėse ir šalyse, kuriose yra prasta asmeninė ir visuomenės higiena.

Pagrindiniai ligos simptomai yra galvos ir pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas arba viduriavimas bei karščiavimas, kuris gali tęstis vieną arba dvi savaites. Pacientai paprastai pasijunta geriau maždaug po keturių savaičių, tačiau liga gali atsinaujinti.

Typherix. Vartojimas

Kaip švirkščiama vakcina

Typherix švirkščiamas į žasto raumenis.

Skiriamas likus mažiausiai dviems savaitėms iki galimo užsikrėtimo pavojaus vidurių šiltine.Kiek vakcinos švirkšti

Tiek suaugusiesiems, tiek vyresniems kaip 2 metų vaikams skiriama 0,5 ml dozė.

Jei užsikrėtimo vidurių šiltine pavojus išlieka, gydytojas gali skirti antrą vakcinos dozę, bet ne vėliau kaip praėjus trejiems metams po pirmos dozės.

Typherix jokiu būdu negalima švirkšti į kraujagyslę.Jeigu turite klausimų apie Jums skirtą vakcinos dozę, pasitarkite su gydytoju

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *