ULGAFEN

0
+0 -0

Gamintojas: Actavis hf.
Veiklioji medžiaga: Finasteridas
Stiprumas: 5mg
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

ULGAFEN priklauso vaistų, vadinamų 5 alfa reduktazės inhibitoriais, grupei. Jiems veikiant, mažėja prostatos (priešinės liaukos) dydis.

ULGAFEN vartojamas gerybinio priešinės liaukos padidėjimo (gerybinės prostatos hiperplazijos – GPH) gydymui ir kontroliavimui. Jis sukelia padidėjusios priešinės liaukos regresiją, gerina šlapimo tekėjimą, lengvina su GPH susijusius simptomus ir mažina ūmaus šlapimo susilaikymo riziką bei operacijos poreikį.

ULGAFEN. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė yra viena ULGAFEN 5 mg plėvele dengta tabletė per parą.

Plėvele dengtą tabletę galima gerti nevalgius arba valgio metu. Plėvele dengtą tabletę reikia nuryti nepažeistą, jos dalyti ar traiškyti negalima.

Nors pagerėjimas gali pasireikšti anksčiau, kol bus galima įvertinti, ar gydymas yra veiksmingas, gali prireikti vaisto vartoti ne trumpiau kaip 6 mėnesius. Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko reikia vartoti ULGAFEN. Negalima per anksti pertraukti gydymo, kadangi gali vėl atsirasti simptomų.

Pacientai, kurių sutrikusi kepenų veikla

ULGAFEN vartojimo pacientams, kurių susilpnėjusi kepenų veikla, patirties nėra (žr. skyrelį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Pacientai, kurių sutrikusi inkstų veikla

Dozės koregavimas nereikalingas. Finasterido vartojimas pacientams, kuriems atliekama dializė, iki šiol yra neištirtas.

Senyviems pacientams

Dozės koregavimas nereikalingas. Jeigu pacientas mano, kad finasteridas veikia per silpnai arba per stipriai, reikia pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Ką daryti pavartojus per didelę ULGAFEN dozę

Jeigu Jūs išgėrėte daugiau tablečių nei paskirta arba kas nors kitas išgėrė kiek nors tablečių, kreipkitės į greitąją pagalbą arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Su savimi pasiimkite visas likusias tabletes arba tuščią dėžutę, kad būtų galima lengviau nustatyti, kokio vaisto išgėrėte.

Pamiršus pavartoti ULGAFEN

Jeigu pamiršote išgerti ULGAFEN dozę, ją galima išgerti iš karto prisiminus, išskyrus atvejus, kai jau beveik yra laikas gerti kitą dozę. Tokiu atveju vaisto reikia gerti toliau taip, kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti ULGAFEN

Nenutraukite finasterido vartojimo, kol tai padaryti nenurodys gydytojas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *