Urografin 60 %

1

Gamintojas: BERLIMED S.A.,
Veiklioji medžiaga: Meglumino amidotrizoatas, Natrio amidotrizoatas

Šis vaistinis preparatas vartojamas tik diagnostikai.

Urografin yra kontrastinė medžiaga tirti rentgenu.

Kaip Urografin veikia? (Vaisto savybės)

Į visų švirkščiamų rentgeno kontrastinių medžiagų, įskaitant Urografin, sudėtį įeina jodo. Rentgeno spinduliai negali prasiskverbti pro kontrastinę medžiagą, nes juos sugeria jodas. Tiriant rentgenu kūno vietos, kuriose susikaupia į kraują arba ertmes įšvirkšto Urografin, pasidaro matomos.

Nuo ko Urografin vartojamas? (Indikacijos)

Urografin padeda matyti venas ir arterijas, šlapimo takų, inkstų, širdies ir kūno ertmių pokyčius.

Urografin 60 %. Vartojimas

Urografin švirkščia gydytojas maža adata į kraujagyslę. Urografin taip pat galima švirkšti į kūno ertmes. Švirkščiama prieš pat tyrimą rentgenu.

Jums tinkamą Urografin dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų sveikatos būklę, amžių, kūno svorį, širdies veiklą ir tyrimo rentgenu rūšį. Švirkštimo greitis ir laikas, kada po suleidimo bus tiriama rentgenu, taip pat priklausys nuo to, koks tyrimas atliekamas. Daugumai tyrimų pakanka suleisti Urografin vieną kartą.

Dėl galimos sunkios reakcijos suleidus Urografin gydytojas Jus stebės mažiausiai 30 minučių.

Pavartojus per didelę Urografin dozę

Perdozavimo tikimybė maža. Jei tai atsitiktų, būtų gydoma atsižvelgiant į perdozavimo simptomus.

Urografin 60 %. Šalutinis poveikis

Urografin nepageidaujamas poveikis priklauso nuo vartojimo būdo. Šio poveikio dažnumas nurodytas toliau.

Apytikriam šalutinių reiškinių dažnumui įvertinti tekste vartojamų žodžių „dažni”, „nedažni” ir „reti” reikšmė yra tokia:

- dažni – nuo 1/100 iki <1/10,
- nedažni – nuo 1/1 000 iki <1/100,
- reti – nuo 1/10 000 iki < 1/1000.

Švirkščiant į kraujagysles

Rentgeno kontrastinių medžiagų šalutinis poveikis dažniausiai yra silpnas arba vidutinio stiprumo ir trumpalaikis. Tačiau yra buvę stiprių ir gyvybei pavojingų reakcijų, net mirties atvejų. Pranešama, kad vartojant Urografin rūšies kontrastines medžiagas, nepageidaujamo poveikio dažnumas yra daugiau kaip 12 %, o vartojant kitas rentgeno kontrastines medžiagas – daugiau kaip 3 %. Dažniausiai pastebimos reakcijos yra šleikštulys, vėmimas, skausmas ir šilumos jutimas.

Imuninės sistemos sutrikimai

Alerginio pobūdžio reakcijos

Dažnai pasireiškia nedidelis veido, lūpų, liežuvio ar ryklės patinimas, konjunktyvitas, kosulys, niežulys, sloga, čiaudulys ir dilgėlinė. Nepriklausomai nuo suleisto preparato kiekio ir leidimo būdo šie simptomai gali būti pirmieji sunkios reakcijos požymiai.

Sunkios reakcijos, kurią reikia skubiai gydyti, išraiška yra kraujotakos sutrikimas, kurio požymiai – sumažėjęs kraujospūdis, greitas širdies plakimas, pasunkėjęs kvėpavimas, sudirginimas, suglumimas, lūpų pamėlimas; ligonis gali prarasti sąmonę.

Nedažnai sumažėja kraujospūdis, pasidaro sunku kvėpuoti ir patinsta ryklė.

Retai pasireiškia vėlyva reakcija į kontrastinę medžiagą.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Dažnai pasitaiko karščio pylimas ir galvos skausmas, nedažnai – bendras negalavimas, šaltkrėtis ar prakaitavimas, galvos svaigimas ir alpimas.

Retai gali pakisti kūno temperatūra, patinti seilių liaukos.

Injekcijos vietą dažniausiai skauda tiriant kraujagysles, ypač jei dalis kontrastinės medžiagos patenka šalia kraujagyslės. Gali patinti audiniai. Šie reiškiniai paprastai praeina be padarinių. Labai retai injekcijos vietą smarkiai skauda, ši vieta parausta, juntamas karštis, net suyra audiniai. Nedažnai patinsta ir parausta išilgai venos ir joje susidaro kraujo krešulys.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai

Dažnai trumpam sutrinka kvėpavimas, pasidaro sunku kvėpuoti, užeina kosulys.

Kvėpavimo sustojimas ir skysčio kaupimasis plaučiuose yra reti reiškiniai.

Širdies sutrikimai

Nedažnai trumpam sutrinka širdies plakimas, pakinta kraujospūdis, širdies veikla ir pasireiškia širdies priepuolis.

Kraujagyslių sutrikimai

Gali pasitaikyti sunki reakcija, dėl kurios reikia skubiai gydyti. Tai kraujotakos sutrikimas, pasireiškiantis kraujospūdžio sumažėjimu, greitu širdies plakimu, kvėpavimo sunkumu, sudirginimu, suglumimu, lūpų pamėlimu, dėl to gali sutrikti sąmonė.

Virškinimo trakto sutrikimai

Šleikštulys ir vėmimas yra dažna reakcija. Nedažnai užeina skrandžio skausmas.

Nervų sistemos sutrikimai

Trumpalaikiai nervų sistemos sutrikimai – galvos svaigimas ir skausmas, sudirginimas arba suglumimas, atminties praradimas, kalbos, regos, klausos sutrikimas, traukuliai, drebulys, silpnumas, dėl kurio sutrinka judesiai arba ištinka paralyžius, taip pat nemalonus jautrumas šviesai, laikinas aklumas, koma ir mieguistumas – nedažni reiškiniai.

Retai gaunama pranešimų apie dalies smegenų pažeidimą sutrikus kraujotakai.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Retai pasitaiko inkstų sutrikimų.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Dažnai šiek tiek patinsta veidas, lūpos, burna, liežuvis arba ryklė, pila karštis, parausta ir niežti oda, pasireiškia dilgėlinė.

Sunki odos liga (skausmas, paraudimas, didelės pūslės, odos lupimasis) būna retai.

Švirkščiant į kūno ertmes

Švirkščiant į kūno ertmes reakcija kyla retai. Dažniausiai tai įvyksta po kelių valandų, nes preparatas lėtai absorbuojasi iš injekcijos vietos ir pasklinda po visą organizmą.

Po tulžies latakų ir kasos tyrimo kartais prasideda sunkus kasos uždegimas.

Tiriant moters vidinius lytinius organus nedažnai pasireiškia galvos svaigimas ir alpimas.

Alerginio pobūdžio reakcija

Bendroji reakcija, panaši į alergiją, pasitaiko retai, ji dažniausiai būna lengva ir pasireiškia odos pokyčiais. Tačiau gali įvykti ir sunki alerginio pobūdžio reakcija. Informacija apie alerginę reakciją pateikta ankstesniame skyrelyje „Švirkščiant į kraujagysles”.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis arba abejojate dėl preparato poveikio, pasakykite apie tai gydytojui.

Urografin 60 %. Kita informacija

Urografin sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra meglumino amidotrizoatas ir natrio amidotrizoatas. 1 ml tirpalo yra 520 mg meglumino amidotrizoato ir 80 mg natrio amidotrizoato.

- Pagalbinės medžiagos yra natrio-kalcio edetatas, injekcinis vanduo.

Urografin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Urografin yra skaidrus, bespalvis arba gelsvas, paruoštas vartoti vandeninis tirpalas. Jis tiekiamas ampulėmis, kuriose yra 20 ml tirpalo. Vienoje kartono dėžutėje yra 10 ampulių.

Susiję straipsniai

  • cha cha / 2014-01-31 23:17:48

    švirkščia gydytojas
    gydytojas Jus stebės mažiausiai 30 minu

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?
Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai? Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą,... +2 / -3 -1

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo?
Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo? Vidurių užkietėjimas gali būti nejauki tema, bet ji iš tiesų labai aktuali, mat daugybė žmonių skundžiasi šia nemalonia problema. Teigiama, kad mažiausiai kas trečias asmuo gali patirti vidurių užkietėjimo epizodų, o senyvame amžiuje bent kas trečias asmuo kamuojamas lėtinio vidurių užkietėjimo. Viduriai gali užkietėti... +4 / 0 +4

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +9 / 0 +9

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Misija: stipresnis imunitetas
Misija: stipresnis imunitetas Ligos, atrodo, visada užklumpa pačiu netinkamiausiu metu... Kodėl vieni serga taip dažnai, o kiti pamiršta, kas yra pilnas stalčius vaistų nuo peršalimo ir dideli kiekiai arbatų? Galbūt retai sergantieji stiprina savo imunitetą ištisus metus ir jiems nebaisus joks oras? Pakalbėkime apie imuninės sistemos svarbą ir ją alinančius... +3 / 0 +3

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni
Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni Įkyrus blauzdų niežulys, kamuojantis kojų tinimas, ypatingai pasireiškiantis po ilgesnės darbo dienos, naktinis mėšlungis, kojų skausmas ir tempimas yra lėtinio veninės kraujotakos nepakankamumo ženklai. Dažnas pacientas galvoja, kad tokie pojūčiai yra visiškai normalūs – juk jie kasdien ilgai stovi arba sėdi, tad vakarinis... +1 / 0 +1

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui
Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko... +3 / 0 +3

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys?
Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys? Sėkmingas pieninių dantų išdygimas – svarbus „pasiekimas“ ne tik kūdikiui, bet ir visiems šeimos nariams. Vieniems mažyliams šis etapas praeina lengviau, kitiems sukelia nemažai nepatogumų. Viena populiariausių temų, kuria itin domisi tėvai, yra būtent pieninių dantų dygimas, jo požymiai ir pagalbos galimybės. +3 / 0 +3

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +2 / 0 +2

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės?
Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės? Erekcijos sutrikimas (kitaip jis vadinamas erekcijos arba erektiline disfunkcija) susijęs su negalėjimu pasiekti arba palaikyti reikiamo varpos standumo (erekcijos) ir dėl to kylančių sunkumų atlikti sėkmingą lytinį aktą. Teigiama, kad ši problema gali liesti bent kas dešimtą lytiškai aktyvų vyrą. Vis dėlto erekcijos... +3 / 0 +3

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +25 / 0 +25

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma
Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma Vienos šeimos su visai mažais vaikais užsidaro namuose ir niekur nekeliauja, kitos, priešingai, kas savaitgalį mėgaujasi kelionėmis ir neatsisako taip mėgstamo aktyvaus gyvenimo būdo. Svarbiausia žinoti, kas geriausia pačiai šeimai – jei jos nariai labai gerai jaučiasi namuose ir nesinori keliauti į kitus, kartais nesaugiai... +3 / 0 +3

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25