VALZAP H (3)

0
+0 -0

Gamintojas: ZENTIVA, k.s.
Veiklioji medžiaga: Valsartanas, Hidrochlorotiazidas
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

VALZAP H plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos, vadinamos valsartanu ir hidrochlorotiazidu. Abi šios medžiagos padeda kontroliuoti aukštą kraujo spaudimą (hipertenziją).

Valsartanas yra priskiriamas vaistų klasei, vadinamai angiotenzino II receptorių blokatoriais. Jie padeda kontroliuoti aukštą kraujo spaudimą. Angiotenzinas II yra organizmo medžiaga, kuri priverčia kraujagysles susitraukti, dėl to pakyla kraujo spaudimas. Valsartanas blokuoja šį angiotenzino II poveikį, todėl kraujagyslės atsipalaiduoja ir kraujo spaudimas sumažėja.

Hidrochlorotiazidas priklauso vaistų, vadinamų tiazidiniais diuretikais (šlapimą „varančių“ tablečių), grupei. Hidrochlorotiazidas padidina šlapimo išsiskyrimą, taip sumažindamas kraujospūdį. Vartojamas ilgesnį laiką, jis padeda sumažinti ir kraujo spaudimą.

VALZAP H yra vartojamas aukštam kraujo spaudimui gydyti, kai kraujospūdžiui adekvačiai kontroliuoti nepakanka vienos veikliosios medžiagos.

Aukštas kraujo spaudimas padidina širdies ir arterijų apkrovą. Jei kraujospūdžio padidėjimas negydomas tai gali pažeisti smegenų, širdies ir inkstų kraujagysles, sukelti insultą, širdies ar inkstų nepakankamumą. Aukštas kraujo spaudimas padidina širdies smūgio riziką. Sumažinus kraujo spaudimą iki normalaus, minėtų pažeidimų rizika sumažėja

VALZAP H (3). Vartojimas

VALZAP H visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Tai padės pasiekti geriausių rezultatų ir sumažinti šalutinio poveikio riziką. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Žmonės, kuriems būdingas aukštas kraujo spaudimas, dažnai nepastebi jokių šios problemos ženklų. Dauguma jų jaučiasi gana gerai. Todėl labai svarbu, kad reguliariai lankytumėtės pas gydytoją, net jeigu jaučiatės gerai.

Gydytojas pasakys, kiek tiksliai VALZAP H tablečių turite vartoti. Priklausomai nuo to, kaip organizmas reaguos į gydymą, gydytojas gali pasiūlyti dozę padidinti arba sumažinti.

Įprasta VALZAP H dozė yra viena tabletė per parą.

Nekeiskite dozės ir nenutraukite tablečių vartojimo nepasitarę su gydytoju.

Vaistą vartokite kiekvieną dieną tuo pačiu metu, geriausia ryte.

VALZAP H galite vartoti valgio metu arba nevalgę.

Nurykite tabletę, užgerdami stikline vandens.Pavartojus per didelę VALZAP H dozę

Jeigu patiriate stiprų galvos svaigimą ir (arba) nualpote, atsigulkite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jeigu netyčia išgėrėte per daug tablečių, susisiekite su gydytoju, vaistininku arba nuvykite į ligoninę.Pamiršus pavartoti VALZAP H

Jeigu pamiršote pavartoti dozę, išgerkite tabletę iškart, kai tik prisiminsite. Jeigu pavartoti dozę prisiminėte tada, kai jau beveik atėjo laikas kitai dozei, pamirštą tabletę praleiskite, jos nebevartokite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti VALZAP H

Nutraukus VALZAP H vartojimą, gali dar labiau padidėti ir taip aukštas kraujo spaudimas. Nenutraukite vaisto vartojimo, nepasitarę su gydytoju.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistinink

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *