vasaprostan

0
+0 -0

Gamintojas: Aesica Pharmaceuticals GmbH
Veiklioji medžiaga: Alprostadilis
Stiprumas: 20µg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai

vasaprostan sudėtyje yra veikliosios medžiagos alprostadilio, kuris atitinka natūralią organizmo medžiagą, vadinamą prostaglandinu E1. Ji plečia kraujagysles, todėl kraujotaka kojose pagerėja.

vasaprostan yra vartojamas lėtinei III arba IV stadijos (pagal Fontaine klasifikaciją) periferinių arterijų okliuzinei ligai, kuri sukelia skausmą ir apsunkina vaikščiojimą, gydyti.

vasaprostan. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvus

Infuzija į veną

Jeigu gydytojo neskirta kitaip, į veną vaistinį preparatą reikia dozuoti taip, kaip nurodyta toliau.

Ištirpinti dviejų vasaprostan ampulių turinį (40 mikrogramų alprostadilio) 50–250 ml fiziologinio tirpalo ir paruoštą tirpalą per 2 val. sulašinti į veną. Tokia dozė į ją suleidžiama 2 kartus per parą.

Preparato galima dozuoti ir kitokiu būdu: trijų ampulių turinį (60 mikrogramų alprostadilio) ištirpinti 50–250 ml fiziologinio tirpalo ir paruoštą tirpalą per 2 val. sulašinti į veną. Tokia dozė į ją suleidžiama kartą per parą.

Didžiausia į veną vartojamo alprostadilio paros dozė yra 80 mikrogramų.

Pacientams, kurie serga inkstų nepakankamumu arba kurių širdies veikla sutrikusi, skysčių infuzija gali būti rizikinga, todėl tokiems pacientams per parą jų galima suleisti ne daugiau kaip 50–100 ml.

Infuzija į arteriją

Vaistas taip pat gali būti lašinamas į arteriją, tokiu atveju bus skiriama mažesnė dozė – 10–20 mikrogramų

Į arteriją vaistinį preparatą rekomenduojama dozuoti taip, kaip nurodyta toliau. Vienos vasaprostan ampulės turinį (20 mikrogramų alprostadilio) reikia tirpinti 50 ml fiziologinio tirpalo.

Jeigu gydytojo nenurodyta kitaip, pusę paruošto tirpalo kiekio (10 mikrogramų alprostadilio) per 60–120 min. infuzine pompa suleisti į arteriją. Jeigu būtina, dozę galima padidinti iki 20 mikrogramų alprostadilio, t.y. vienos vasaprostan 20 mikrogramų ampulės. Į arteriją vaistinio preparato infuzija paprastai atliekama kartą per parą. vasaprostan galima gydyti tol, kol ligonis jį toleruoja.

Jeigu į arteriją preparato leidžiama pro įkištą kateterį, tai, atsižvelgiant į toleravimą ir būklės sunkumą, rekomenduojama infuzine pompa jo 12 valandų leisti po 0,1–0,6 ng/kg kūno masės per min. (tai atitinka 1/4 iki 11/2 vasaprostan 20 mikrogramų ampulės).

Didžiausia į arteriją vartojamo alprostadilio paros dozė yra 20 mikrogramų.

Gydytojas nuspręs, kiek vaisto Jums skirti.

Gydytojas nuspręs, koks vaisto infuzijos būdas Jums labiausiai tinka.

Gydymas trunka ilgiausiai 3–4 savaites. Tirpalą reikia ruošti prieš pat infuziją.

Ką daryti pavartojus per didelę vasaprostan dozę?

Jeigu Jums buvo sulašinta per daug vasaprostan, gali sumažėti kraujospūdis ir dėl to padažnėti širdies plakimas (tachikardija). Taip pat galite nualpti, išblykšti, pradėti prakaituoti, vemti, Jus gali pradėti pykinti.

Vena, į kurią lašintas vasaprostan, gali tapti skausminga, parausti ir pabrinkti.

Pasireiškus šiems simptomams infuziją reikės nutraukti. Jei gulite ir Jums nukrito kraujo spaudimas, reikės pakelti kojas. Jeigu šie simptomai neišnyks, reikės tikrinti širdies veiklą, jeigu reikės, skirti širdį veikiančius vaistus.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *