Velaxin (37,5mg) (2)

0
+0 -0

Gamintojas: EGIS Pharmaceuticals PLC
Veiklioji medžiaga: Venlafaksinas
Stiprumas: 37,5mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Velaxin yra antidepresantas, priklausantis vaistų, vadinamų serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriais (SNRI), grupei. Ši vaistų grupė yra vartojama depresijai ir kitoms būklėms, pvz., nerimo sutrikimams, gydyti. Manoma, kad depresija ir (arba) nerimu sergančių žmonių smegenyse yra mažesnis serotonino ir norepinefrino (noradrenalino) kiekis. Nėra visiškai aišku, kaip antidepresantai veikia, bet jie gali padėti padidindami serotonino ir norepinefrino (noradrenalino) kiekį smegenyse.

Velaxin yra vaistas, skirtas depresija sergantiems suaugusiems žmonėms gydyti. Velaxin taip pat vartojamos suaugusiųjų nerimo sutrikimams gydyti: generalizuotam nerimo sutrikimui, socialinio nerimo sutrikimui (baimė arba socialinių situacijų vengimas) ir panikos sutrikimui (panikos priepuoliams). Kad Jūsų būklė pagerėtų, svarbu tinkamai gydyti depresiją arba nerimo sutrikimus. Jei jie nebus gydomi, Jūsų būklė gali likti tokia pati, gali pasunkėti ir ją gydyti bus sunkiau.

Velaxin (37,5mg) (2). Vartojimas

Vartodami Velaxin, venkite gerti alkoholinių gėrimų.Nėštumas ir žindymo laikotarpisJei pastojote arba mėginate pastoti, pasakykite gydytojui. Velaxin pailginto atpalaidavimo kietas kapsules galima vartoti tik aptarus su gydytoju galimą naudą ir galimą riziką vaisiui.

Jeigu vartojate Velaxin nėštumo laikotarpiu, pasakykite akušeriui ir (arba) gydytojui, nes gimusiam vaikui gali pasireikšti kai kurie simptomai. Paprastai šie simptomai atsiranda per pirmas 24 valandas po kūdikio gimimo. Vieni iš simptomų gali būti žindimo ar kvėpavimo sutrikimai. Jeigu Jūsų gimusiam kūdikiui pasireiškia šie simptomai ir Jums neramu dėl to, kreipkitės į gydytoją ir (arba) akušerį, kurie galės Jums patarti.Pasakykite akušeriui ir (arba) gydytojui, kad vartojate Velaxin. Panašūs vaistai (SSRI), vartojami nėštumo metu, gali padidinti kūdikiams sunkios būklės, vadinamos išlikusias naujagimio plaučių hipertenzija, riziką. Šios būklės kūdikis kvėpuoja dažniau ir pamėlynuoja. Tokie simptomai dažniausiai atsiranda per 24 valandas po gimimo. Jei ši būklė pasireiškė Jūsų kūdikiui, nedelsdami kreipkitės į akušerį ir (arba) gydytoją.

Velaxin patenka į motinos pieną. Yra poveikio kūdikiui pavojus. Todėl turite aptarti šį klausimą su gydytoju. Jis nuspręs, ar turite nutraukti žindymą ar gydymą Velaxin.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nevairuokite ir nevaldykite jokių prietaisų ar mechanizmų, kol nesužinojote, kaip Velaxin Jus veikia.

3. KAIP VARTOTI VELAXINVelaxin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Įprasta rekomenduojama depresijai, generalizuotam nerimui ir socialiniam nerimui gydyti pradinė dozė yra 75 mg per parą. Šią dozę gydytojas gali laipsniškai didinti, jei reikia, net iki didžiausios 375 mg paros dozės, skirtos depresijai gydyti. Jei gydomas panikos sutrikimas, gydytojas skirs mažesnę (37,5 mg) dozę, o vėliau ją palaipsniui didins. Didžiausia paros dozė generalizuotam nerimui, socialiniam nerimui ir panikos sutrikimui gydyti yra 225 mg.Velaxin vartokite kiekvieną dieną maždaug tuo pat metu, ryte ir vakare.

Kapsules reikia nuryti užsigeriant skysčiu. Jų negalima atidaryti, smulkinti, kramtyti arba tirpinti.Velaxin reikia vartoti su maistu.

Jei Jūsų kepenų arba inkstų funkcija sutrikusi, pasakykite gydytojui, nes galbūt Jums reikės skirti kitokią Velaxin dozę.

Nenutraukite Velaxin vartojimo nepasitarę su gydytoju (žr. skyrių „Nustojus vartoti Velaxin“).Pavartojus per didelę Velaxin dozęPavartoję didesnį Velaxin kiekį, nei skyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Galimo perdozavimo simptomai gali būti šie: greitas širdies plakimas, budrumo būklės pokyčiai (nuo mieguistumo iki komos), miglotas matymas, traukuliai arba priepuoliai ir vėmimas.Pamiršus pavartoti VelaxinPamiršę pavartoti dozę, išgerkite ją iš karto, kai prisiminsite. Tačiau jeigu netrukus reikės vartoti kitą dozę, praleistos dozės nevartokite ir gerkite tik vieną dozę, kaip įprasta. Per parą nesuvartokite daugiau Velaxin, negu Jums paskirta.Nustojus vartoti VelaxinNenustokite vartoti vaisto ir nemažinkite dozės, nepasitarę su gydytoju, net jeigu jaučiatės geriau. Jeigu gydytojas mano, kad Jums nebereikia vartoti Velaxin, jis paprašys Jūsų pamažu mažinti dozę prieš visiškai nutraukiant gydymą. Nustatyta, kad nustojus vartoti Velaxin pasireiškia šalutinis poveikis, ypač kai Velaxin vartojimas nutraukiamas staiga arba dozė sumažinama per greitai. Kai kuriems pacientams gali atsirasti tokių simptomų: nuovargis, svaigulys, apsvaigimas, galvos skausmas, nemiga, košmarai, burnos džiūvimas, apetito netekimas, pykinimas, viduriavimas, nervingumas, sujaudinimas, minčių susipainiojimas, spengimas ausyse, dilgsėjimo arba retais atvejais elektros šoko pojūčiai, silpnumas, prakaitavimas, traukuliai arba į gripą panašūs simptomai.

Jūsų gydytojas patars Jums, kaip reikia laipsniškai nutraukti Velaxin vartojimą. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš šių arba kiti varginantys simptomai, kreipkitės į gydytoją.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *