Velaxin (50mg)

0
+0 -0

Gamintojas: EGIS Pharmaceuticals PLC
Veiklioji medžiaga: Venlafaksinas
Stiprumas: 50mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Velaxin yra antidepresantas, priklausantis vaistų, vadinamų serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriais (SNRI), grupei. Ši vaistų grupė yra vartojama depresijai ir kitoms būklėms, pvz., nerimo sutrikimams, gydyti. Manoma, kad depresija ir (arba) nerimu sergančių žmonių smegenyse yra mažesnis serotonino ir noradrenalino kiekis. Nėra visiškai aišku, kaip antidepresantai veikia, bet jie gali padėti padidindami serotonino ir noradrenalino kiekį smegenyse.

Velaxin skirtas depresija sergantiems suaugusiems žmonėms gydyti. Kad Jūsų būklė pagerėtų, svarbu tinkamai gydyti depresiją. Jei ši liga nebus gydoma, Jūsų būklė gali likti tokia pati, gali pasunkėti, ir gydymas bus sudėtingesnis.

Velaxin (50mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama paros dozė paprastai yra 75 mg vaisto, išgeriant per du arba tris kartus. Šią depresijai gydyti skirtą dozę gydytojas gali laipsniškai didinti, jei reikia, net iki didžiausios 375 mg paros dozės.

Velaxin vartokite kiekvieną dieną maždaug tuo pat metu, ryte ir vakare. 

Velaxin reikia vartoti valgant.

Jei Jūsų kepenų arba inkstų funkcija sutrikusi, pasakykite gydytojui, nes galbūt Jums reikės skirti kitą Velaxin dozę. 

Nenutraukite Velaxin vartojimo nepasitarę su gydytoju (žr. skyrių „Nustojus vartoti Velaxin“). 

Ką daryti pavartojus per didelę Velaxin dozę?

Jeigu suvartojote didesnį Velaxin kiekį, nei skyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

Perdozavimo simptomai gali būti tokie: greitas širdies plakimas, budrumo būklės pokyčiai (nuo mieguistumo iki komos), miglotas matymas, traukuliai arba priepuoliai ir vėmimas. 

Pamiršus pavartoti Velaxin

Pamiršę pavartoti dozę, išgerkite ją iš karto, kai prisiminsite. Tačiau jeigu netrukus reikės vartoti kitą dozę, praleistos dozės negerkite ir vartokite tik vieną dozę, kaip įprasta. Per parą nesuvartokite didesnio Velaxin kiekio negu Jums paskirta. 

Nustojus vartoti Velaxin 

Nenustokite vartoti vaisto ir nemažinkite dozės, nepasitarę su gydytoju, net jeigu jaučiatės geriau. Jeigu Jūsų gydytojas nuspręstų, kad Jums nebereikia vartoti Velaxin, jis gali paprašyti Jūsų pamažu mažinti dozę prieš visiškai nutraukiant gydymą. Nustatyta, kad nustojus vartoti Velaxin pasireiškia šalutinis poveikis, ypač kai Velaxin vartojimas nutraukiamas staiga arba dozė sumažinama per greitai. Kai kuriems pacientams gali pasireikšti tokie simptomai: nuovargis, svaigulys, apsvaigimas, galvos skausmas, nemiga, košmarai, burnos džiūvimas, apetito netekimas, pykinimas, viduriavimas, nervingumas, sujaudinimas, sumišimas, spengimas ausyse, dilgsėjimo arba retais atvejais elektros šoko pojūčiai, silpnumas, prakaitavimas, traukuliai arba į gripą panašūs simptomai. 

Gydytojas patars Jums, kaip reikia laipsniškai nutraukti Velaxin vartojimą. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš anksčiau išvardytų simptomų arba kiti varginantys sutrikimai, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *