Vendal retard (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: G.L. Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Morfino hidrochloridas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Vendal retard pailginto atpalaidavimo tabletės yra labai stiprus ir veiksmingas skausmą malšinantis preparatas, vartojamas stipraus ir labai stipraus skausmo ilgalaikiam malšinimui, kai nepakanka kitų skausmą malšinančių vaistų poveikio. Jo negalima vartoti nestipriam skausmui malšinti.

Vendal retard pailginto atpalaidavimo tabletės pasižymi ypatinga vaisto forma, kurioje yra sistema, leidžianti kontroliuoti morfino išsiskyrimą tokiu būdu, kad vaisto poveikis išliktų 12 valandų.

Vendal retard (10mg). Vartojimas

Vendal retard visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Tabletes reikia nuryti nesukramčius, užsigerti pakankamu skysčio kiekiu (pvz., stikline vandens).

Pailginto atpalaidavimo tablečių negalima nei smulkinti, nei kramtyti, nes gali atsipalaiduoti pernelyg didelis vaisto kiekis. Tai gali sukelti sunkius šalutinio poveikio simptomus.

Dozavimas

Vendal retard pailginto atpalaidavimo tablečių dozė priklauso nuo skausmo intensyvumo, Jūsų amžiaus ir ligos. Gydytojas nustatys dozę įvertinęs Jūsų poreikius. Tinkama dozė malšins skausmą 12 valandų nesukeldama jokio šalutinio poveikio arba toleruojamus šalutinio poveikio reiškinius.

Vaisto vartojimo trukmę nustato gydytojas.

Tinkamiausiai dozei nustatyti Vendal retard pailginto atpalaidavimo tablečių yra įvairaus stiprumo: 10 mg, 30 mg, 60 mg, 100 mg ir 200 mg.

Suaugusieji ir vyresni nei 12 metų vaikai

Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta pradinė dozė yra nuo 1 iki 3 Vendal retard 10 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (tai atitinka 10-30 mg morfino chlorido trihidrato) du kartus per parą (iš ryto ir vakare). Reikia griežtai laikytis nustatyto vartojimo laiko (gerti vaistą kas 12 valandų).

Jei skausmo intensyvumas didėja arba atsiranda morfino toleravimas, gydytojas dozę padidins. 

Vartojimui gydymo pradžioje 60 mg, 100 mg ir 200 mg tabletės netinka.

Vartojimas vaikams

Apie Vendal retard pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimą jaunesniems kaip 12 metų vaikams patyrimo nesukaupta.

Jaunesniems kaip 1 metų kūdikiams Vendal retard pailginto atpalaidavimo tabletes vartoti draudžiama.

Senyvi pacientai ir pacientai, kuriems nustatyta sutrikusi inkstų arba kepenų funkcija

Šiems pacientams gydytojas paskirs mažesnę pradinę vaisto dozę.

Ką daryti pavartojus per didelę Vendal retard dozę?

Didžiausias pavojus perdozavus Vendal retard pailginto atpalaidavimo tablečių yra kvėpavimo slopinimas. Išgėrus per daug tablečių nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Vaisto perdozavimo požymiai yra susiaurėję vyzdžiai, pasunkėjęs kvėpavimas, dėl kurio gali būti kvėpavimo sustojimas, sumažėjęs kraujospūdis, kraujotakos sutrikimas, šokas ir sąmonės pritemimas. Jeigu įtariate, kad vaikas galėjo išgerti Vendal retard pailginto atpalaidavimo tablečių, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba medicinos įstaigą; nelaukite, kol atsiras simptomų.

Pamiršus pavartoti Vendal retard

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Išgerkite vaisto pastebėję, kad pamiršote pavartoti Vendal retard. Kitą vaisto dozę išgerkite po 12 val. 

Nustojus vartoti Vendal retard

Staiga nutraukus Vendal retard pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimą gali atsirasti tokių nutraukimo simptomų kaip pykinimas, vėmimas, drebulys, galvos sukimasis, viduriavimas, prakaitavimas ar šalčio pojūtis, mėšlungis, pulso pagreitėjimas ir padidėjęs kraujospūdis.

Jei norite baigti Vendal retard vartojimą, pasitarkite su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *