Venlafaxine Actavis (37,5mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Actavis Nordic A/S
Veiklioji medžiaga: Venlafaksinas
Stiprumas: 37,5mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Venlafaxine Actavis yra antidepresantas, priklausantis vaistų, vadinamų serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriais (SNRI), grupei. Ši vaistų grupė yra vartojama depresijai ir kitoms būklėms, pvz., nerimo sutrikimams, gydyti. Manoma, kad depresijos ir (arba) nerimo kamuojamų žmonių smegenyse yra mažesnis serotonino ir noradrenalino kiekis. Nėra visiškai aišku, kaip antidepresantai veikia, bet jie gali padėti, padidindami serotonino ir noradrenalino kiekį smegenyse.

Venlafaxine Actavis yra vaistas, skirtas depresija sergantiems suaugusiesiems gydyti. Venlafaxine Actavis taip pat yra skirtas šiems suaugusiųjų nerimo sutrikimams gydyti: generalizuotas nerimo sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas (socialinių situacijų baimė ar jų vengimas) ir panikos sutrikimas (panikos priepuoliai). Kad Jūsų būklė pagerėtų, svarbu tinkamai gydyti depresiją ar nerimo sutrikimus. Jei šie sutrikimai nebus gydomi, liga gali nepraeiti, ji gali pasunkėti ir ją gydyti bus sunkiau.

Venlafaxine Actavis (37,5mg). Vartojimas

Venlafaxine Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta rekomenduojama pradinė dozė, gydant depresiją, generalizuotą nerimo sutrikimą ir socialinį nerimo sutrikimą yra 75 mg per parą. Šią dozę gydytojas gali laipsniškai didinti ir, jei reikia, net iki maksimalios 375 mg paros dozės depresijai gydyti. Jei jūs gydotės nuo panikos sutrikimo, gydytojas pradės gydymą nuo mažesnės dozės (37,5 mg) ir po to dozę laipsniškai didins. Didžiausia paros dozė, gydant generalizuotą nerimo sutrikimą, socialinio nerimo sutrikimą ir panikos sutrikimą, yra 225 mg .

Venlafaxine Actavis vartokite kiekvieną dieną maždaug tuo pat metu, ryte arba vakare. Reikia praryti visą kapsulę, užsigeriant skysčiu; jų negalima atidaryti, traiškyti, kramtyti ar tirpinti.

Venlafaxine Actavis reikia vartoti su maistu.

Jei Jūsų kepenų arba inkstų veikla sutrikusi, pasakykite gydytojui, nes galbūt Jums reikės skirti kitą Venlafaxine Actavis dozę.

Nenutraukite Venlafaxine Actavis vartojimo nepasitarę su gydytoju (žr. skyrių „Nustojus vartoti Venlafaxine Actavis“).

Pavartojus per didelę Venlafaxine Actavis dozę

Pavartoję didesnį Venlafaxine Actavis kiekį nei skyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Galimo perdozavimo simptomai gali būti šie: greitas širdies plakimas, budrumo būklės pokyčiai (nuo mieguistumo iki komos), miglotas matymas, traukuliai arba priepuoliai ir vėmimas.

Pamiršus pavartoti Venlafaxine Actavis

Pamiršę pavartoti dozę, vartokite ją iš karto, kai prisiminsite. Tačiau jeigu netrukus reikės vartoti kitą dozę, praleistos dozės nevartokite ir vartokite tik vieną dozę, kaip įprasta. Per parą nesuvartokite didesnio Venlafaxine Actavis kiekio už Jums skirtą paros kiekį.

Nustojus vartoti Venlafaxine Actavis

Nenustokite vartoti vaisto ir nemažinkite dozės, nepasitarę su gydytoju, net jeigu jaučiatės geriau. Jeigu Jūsų gydytojas mano, kad Jums nebereikia vartoti Venlafaxine Actavis, ji(s) gali paprašyti Jūsų prieš visiškai nutraukiant gydymą pamažu mažinti dozę. Nustatyta, kad nustojus vartoti Venlafaxine Actavis pasireiškia šalutinis poveikis, ypač kai vartojimas nutraukiamas staiga arba dozė sumažinama per greitai. Kai kuriems pacientams gali pasireikšti tokie simptomai: nuovargis, svaigulys, apsvaigimas, sukimosi pojūtis, galvos skausmas, nemiga, košmarai, burnos sausumas, apetito netekimas, pykinimas, viduriavimas, nervingumas, susijaudinimas, minčių susipainiojimas, spengesys ausyse, dilgsėjimo ar (retai) elektros šoko pojūčiai, silpnumas, prakaitavimas, traukuliai arba į gripą panašūs simptomai.

Jūsų gydytojas patars Jums, kaip reikia laipsniškai nutraukti Venlafaxine Actavis vartojimą. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš šių arba kiti varginantys simptomai, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *