Venlafaxine Portfarma (150mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Pharmathen S.A.
Veiklioji medžiaga: Venlafaksinas
Stiprumas: 150mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Venlafaxine Portfarma yra antidepresantas priklausantis vaistų, vadinamų serotonino ir noradrenalino reabsorbcijos inhibitorių (SNRI), grupei. Šios grupės vaistais gydoma depresija ir socialinio nerimo sutrikimas. Manoma, kad žmonių, kuriems yra depresija ir (arba) nerimas, smegenyse yra sumažėjęs serotonino ir noradrenalino kiekis. Galutinai neaišku, kaip veikia antidepresantai, bet jie gali padėti padidinti serotonino ir adrenalino kiekį smegenyse.

Venlafaxine Portfarma gydomi suaugę depresija sergantys pacientai. Juo taip pat gydomi suaugę socialinio nerimo sutrikimu (pasireiškiančiu viešumos baime ar vengimu) sergantys asmenys. Kad pacientai pasijustų geriau, svarbu tinkamai gydyti sergančiuosius depresija arba socialinio nerimo sutrikimu. Negydant tokių pacientų, jų būklė savaime nepagerėja, tampa blogesnė ir sunkiau gydoma.

Venlafaxine Portfarma (150mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

Įprasta rekomenduojama pradinė dozė depresijai ir socialinio nerimo sutrikimui gydyti yra 75 mg per parą. Gydytojas gali Jums palaipsniui didinti dozę, jei reikia, iki didžiausios 375 mg paros dozės depresijai gydyti. Didžiausia paros dozė socialinio nerimo gydymui yra 225 mg.

Vartokite Venlafaxine Portfarma kasdien maždaug tuo pat metu, ryte arba vakare. Kapsules reikia nuryti nekramtytas, užsigeriant vandeniu. Kapsulių negalima atidaryti, smulkinti, čiulpti ar tirpinti.

Vartokite Venlafaxine Portfarma valgydami.

Jei Jūsų inkstų arba kepenų veikla sutrikusi, pasakykite gydytojui, nes Jums gali reikėti kitokios Venlafaxine Portfarma dozės.

Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite Venlafaxine Portfarma vartojimo (žr. skirsnį „Nustojus vartoti Venlafaxine Portfarma“).

Ką daryti pavartojus per didelę Venlafaxine Portfarma dozę?

Pavartojus per didelę Venlafaxine Portfarma dozę, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

Galimo perdozavimo požymiai gali būti: dažnas širdies plakimas, budrumo pokyčiai (nuo mieguistumo iki komos), miglotas matymas, traukuliai arba priepuoliai ir vėmimas.

Pamiršus pavartoti Venlafaxine Portfarma

Jei laiku pamiršote išgerti dozę, išgerkite ją kai tik prisiminėte. Jei jau laikas gerti kitą dozę, pamirštąją praleiskite ir toliau vartokite vaisto įprasta tvarka. Negalima viršyti gydytojo paskirtos Venlafaxine Portfarma paros dozės.

Nustojus vartoti Venlafaxine Portfarma

Be gydytojo nurodymo šio vaisto vartojimo negalima nutraukti, net jeigu jaučiatės geriau. Jeigu gydytojas nuspręs, kad Jums toliau Venlafaxine Portfarma vartoti nereikia, jis patars kaip laipsniškai nutraukti Venlafaxine Portfarma vartojimą. Nustatyta, kad nustojus vartoti Venlafaxine Portfarma, pasireiškia šalutinis poveikis, ypač kai Venlafaxine Portfarma vartojimas nutraukiamas staigiai arba dozė sumažinama per greitai. Kai kuriems pacientams gali pasireikšti tokie simptomai: nuovargis, svaigulys, apsvaigimas, skausmas, mieguistumas, košmarai, burnos džiūvimas, apetito stoka, pykinimas, viduriavimas, nervingumas, susijaudinimas, sumišimas, skambesys ausyse, dilgsėjimas ar retais atvejais elektros šoko pojūtis, silpnumas, prakaitavimas, traukuliai arba gripą primenantys simptomai.

Jūsų gydytojas Jums patars, kaip palaipsniui nutraukti gydymą Venlafaxine Portfarma. Jei Jums pasireiškia bet kuris iš šių arba kiti varginantys simptomai, kreipkitės į gydytoją. 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *