Ventolin (2,5mg/2,5ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Farmaclair
Veiklioji medžiaga: Salbutamolis
Stiprumas: 2,5mg/2,5ml
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

Salbutamolis priklauso vaistų grupei, vadinamų bronchus plečiančiais arba „lengvinančiais“ vaistais. Salbutamolis atpalaiduoja smulkiųjų kvėpavimo takų sienelių raumenis. Tai padeda atverti kvėpavimo takus, palengvinti spaudimą krūtinėje, švokštimą ir kosulį, todėl Jūs galite lengviau kvėpuoti.

Ventolin purškiamasis tirpalas skirtas suaugusiems bei 4 metų ir vyresniems vaikams.

Ventolin purškiamasis tirpalas skirtas astma ir kitomis plaučių ligomis sergantiems žmonėms gydyti. Purškiamasis tirpalas paprastai skiriamas tiems žmonėms, kurie dėl šių ligų jaučiasi gana prastai, o kitoks gydymas beveik nepadeda. Ventolin purškiamasis tirpalas taip pat vartojamas ir sunkios astmos priepuoliams gydyti.

Ventolin (2,5mg/2,5ml). Vartojimas

Ventolin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Atminkite, kad Ventolin purškiamasis tirpalas skirtas tik inhaliuoti naudojant purkštuvą. Purkštuvas išpurškia smulkią miglą, kurią Jūs įkvepiate per veido kaukę arba burnos kandiklį. Įsitikinkite, kad gerai žinote, kaip teisingai jį naudoti.

Jei iškyla neaiškumų, paklauskite gydytojo arba vaistininko. Ventolin purškiamojo tirpalo vartojimo instrukcija pateikta toliau šiame lapelyje.

Saugokitės, kad Ventolin purškiamojo tirpalo arba purkštuvu išpurkštos miglos nepatektų į akis.

Purkštuvą reikia naudoti gerai vėdinamoje patalpoje, nes dalis išpurkštos miglos patenka į orą ir ją gali įkvėpti kiti žmonės.

Įsitikinkite, kad žinote kaip, kada ir kiek vaisto reikia vartoti. Tai Jums turėtų pasakyti gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems žmonėms

Įprastinė pradinė dozė suaugusiems žmonėms (įskaitant senyvo amžiaus asmenis) yra 2,5 mg, bet ne dažniau kaip 4 kartus per parą. Ši dozė gali būti padidinta iki 5 mg, bet ne dažniau kaip 4 kartus per parą. Įprastinė didžiausia dozė yra 5 mg keturis kartus per parą.

Vaikams

12 metų ir vyresniems vaikams. 12 metų ir vyresniems vaikams: dozuojama kaip suaugusiems žmonėms.

4-11 metų vaikams. Tinkama pradinė salbutamolio dozė 4-11 metų vaikams yra drėgna 2,5 mg inhaliacija. Šią dozę galima padidinti iki 5 mg. Galima suvartoti keturias dozes per parą.

Jaunesniems kaip 4 metų vaikams. Jaunesniems kaip 4 metų vaikams geriau tiktų kitos salbutamolio formos.

Labai svarbu kiekvieną dozę inhaliuoti tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.

Negalima inhaliuoti daugiau dozių arba naudoti purkštuvą dažniau nei Jums nurodė gydytojas.

Pavartojus per didelę Ventolin dozę

Jeigu atsitiktinai pavartojote didesnę nei rekomenduojama dozę, galite pastebėti, kad dažniau nei paprastai ėmė plakti širdis ir atsirado drebulys. Šis poveikis paprastai praeina per kelias valandas, tačiau Jūs vis tiek kiek galima greičiau apie tai praneškite gydytojui.

Jeigu pavartojote daug didesnę nei reikėjo dozę, nedelsiant kvieskite gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Su savimi pasiimkite šį pakuotės lapelį arba vaistą.

Pamiršus pavartoti Ventolin

Jeigu pamiršote suvartoti vaisto dozę, nepergyvenkite, kitą dozę inhaliuokite atitinkamu laiku arba tuomet, jeigu pradedate smarkiai švokšti.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Gydytojas gali nurodyti Jums naudoti purkštuvą reguliariai kiekvieną dieną arba tik tuomet, kai Jūs imate labai smarkiai švokšti ar dusti.

Pavartojus Ventolin purškiamojo tirpalo

Jeigu pavartojus vaisto iš karto tampa sunkiau kvėpuoti arba sustiprėja švokštimas, vaisto vartojimą nedelsiant nutraukite ir iš karto pasakykite gydytojui.

Jeigu švokštimas arba spaudimas krūtinėje nesumažėja kaip paprastai arba palengvėjimas trunka trumpiau nei paprastai, kaip galima greičiau pasakykite gydytojui. Tai gali reikšti, kad Jūsų plaučių būklė blogėja ir galbūt Jums reikia papildomo vaisto.

Nustojus vartoti Ventolin

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kaip vartoti Ventolin

Ventolin purškiamasis tirpalas skirtas tik inhaliacijoms.

1. Pasiruoškite užpildyti purkštuvą.

2. Pažymėtoje folijos paketėlio vietoje paketėlį prakirpkite. Kol Ventolin purškiamojo tirpalo nereikia, folijos paketėlio neatidarykite.

3. Išimkite Ventolin ampulę.

4. Pasukite Ventolin ampulę žemyn nuo savęs, kaip parodyta. Likusias Ventolin ampules vėl įdėkite į folijos paketėlį ir įdėkite atgal į dėžutę.

5. Atsargiai laikydami Ventolin ampulės viršūnę, pasukite ampulę, kad ji atsidarytų.

6. Atidarytos ampulės galą gerai priglauskite prie purkštuvo rezervuaro ir lėtai spauskite. Įsitikinkite, kad visas ampulės turinys ištekėjo į purkštuvą.

7. Surinkite purkštuvą ir naudokite jį pagal instrukcijas.

8. Panaudoję, iš purkštuvo rezervuaro išpilkite bet kokį likusį tirpalą. Valykite purkštuvą kaip rekomenduojama.

Ventolin ampulių turinio skiesti negalima, nebent taip nurodė gydytojas.

Jeigu gydytojas nurodė tirpalą praskiesti, Ventolin ampulės turinį išpilkite į purkštuvo rezervuarą, kaip parodyta, o tada pripilkite į jį tiek sterilaus izotoninio fiziologinio tirpalo, kiek nurodė gydytojas. Tada uždenkite purkštuvo rezervuarą dangteliu ir gerai papurtykite, kad turinys susimaišytų.

Bendros instrukcijos

Panaudoję Ventolin ampulę, folijos paketėlį visada įdėkite į dėžutę.

Atidarę pakuotę:

  • 1. Pažymėkite atidarymo datą.
  • 2. Prie tos datos pridėkite 3 mėnesius. Tai ir bus tinkamumo laikas. 
  • 3. Ant folijos paketėlio viršelio tam skirtoje vietoje užrašykite tinkamumo laiką. 
  • 4. Nesunaudotas Ventolin ampules, kurios liko pakuotėje tinkamumo laikui pasibaigus, grąžinkite vaistininkui, kad jas sunaikintų

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *