Vigicord (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Synthon BV
Veiklioji medžiaga: Rozuvastatinas
Stiprumas: 10mg

Vigicord priklauso vaistų, vadinamų statinais, grupei.

Vigicord sudėtyje yra aktyvios medžiagos – rozuvastatino. Jis vartojamas koreguoti riebiųjų rūgščių kiekį kraujyje, vadinamų lipidais, kurių dažniausiai pasitaikantis yra cholesterolis, išskyrus atvejus, jei sergate liga, vadinama heterozigotine šeimine hipercholesterolemija.

Kraujyje randama įvairių tipų cholesterolio – „blogojo“ (MTL-C) ir „gerojo“ (DTL-C). Rozuvastatinas gali sumažinti „blogojo“ cholesterolio kiekį ir padidinti „gerojo“ cholesterolio kiekį.

Gydytojas Jums skyrė vartoti rozuvastatino, kadangi:

• padidėjusi cholesterolio koncentracija Jūsų (arba Jūsų 10–17 metų vaiko) kraujyje (dėl to kyla širdies priepuolio ar insulto pavojus).

Šį statinų grupės vaistą Jums reikia vartoti dėl to, kad vien dieta ir fiziniu krūviu cholesterolio koncentracijos sureguliuoti nepavyko.

ir (arba)

• Jums nustatyta kitų veiksnių, didinančių širdies priepuolio, insulto ar kitokių sutrikimų riziką.

Širdies priepuolį, insultą ir kitų sutrikimų gali sukelti liga, vadinama ateroskleroze. Aterosklerozę sukelia riebalų sankaupos arterijose.

Vigicord gali sumažinti „blogojo“ ir padidinti „gerojo“ cholesterolio kiekį. Šis vaistas padeda slopinti „blogojo“ cholesterolio gamybą organizme ir gerina organizmo gebėjimą šalinti jį iš kraujo.

Kodėl svarbu nenutraukti rozuvastatino vartojimo

Turite vartoti rozuvastatiną, net jei jūsų cholesterolio lygis pasitaisė, nes šis vaistas apsaugo nuo cholesterolio kiekio padidėjimo. Tačiau turite nustoti vartoti, jei gydytojas taip nurodė arba jei pastojote.

Vartodami rozuvastatiną, turite ir toliau laikytis cholesterolio kiekį mažinančios dietos ir atlikinėti fizinius pratimus.

Daugumai žmonių didelis cholesterolio kiekis neturi įtakos savijautai, nes jis nesukelia jokių simptomų. Tačiau negydant riebalų sankaupos gali kauptis ant kraujagyslių sienelių ir jas susiaurinti.

Kartais tokios susiaurėjusios kraujagyslės gali užsikimšti, gali sumažėti kraujo tiekimas į širdį ar smegenis, ištikti širdies priepuolis arba insultas. Sekdami savo cholesterolio kiekį, galite sumažinti širdies priepuolio arba insulto riziką.

Vigicord (10mg). Vartojimas

Rozuvastatiną visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Įprastinės dozės suaugusiesiems

Jeigu rozuvastatiną vartojate dėl padidėjusios cholesterolio koncentracijos

Pradinė dozė

Iš pradžių būtina vartoti 5 mg arba 10 mg rozuvastatino dozę (net jeigu anksčiau vartojote didesnę kito statinų grupės vaisto dozę). Pradinė dozė priklauso nuo:

cholesterolio koncentracijos kraujyje;

širdies priepuolio ar insulto rizikos;

ar yra veiksnių, didinančių šalutinio poveikio pavojų.

Kokia rozuvastatino pradinė dozė Jums tinkamiausia, patars gydytojas.Gydytojas gali nuspręsti skirti Jums mažiausią (5 mg) dozę, jeigu:

esate kilęs iš Azijos (Japonijos, Kinijos, Filipinų, Vietnamo, Korėjos arba Indijos);

esate vyresnio kaip 70 metų amžiaus;

sergate vidutinio sunkumo inkstų liga;

yra pavojus Jums susirgti miopatija (ši liga pasireiškia raumenų skausmu).Dozės didinimas ir didžiausia paros dozė

Gydytojas gali nuspręsti didinti rozuvastatino dozę iki Jums reikiamos. Tarp kiekvienos dozės korekcijos turi būti keturių savaičių laikotarpis.

Rozuvastatino didžiausia paros dozė yra 40 mg. Ji skiriama tik pacientams, kurių aukštas cholesterolio lygis ir didelė širdies priepuolių ar insulto rizika, arba kurių cholesterolio koncentracijai sumažinti nepakanka 20 mg.Jei vartojate rozuvastatiną sumažinti širdies priepuolio, insulto riziką ar susijusias sveikatos problemas:

Rekomenduojama dozė yra 20 mg per parą. Tačiau Jūsų gydytojas gali nuspręsti naudoti mažesnę dozę, jei turite kokių nors pirmiau nurodytų veiksnių.Vartojimas vaikams ir paaugliams

Įprastinė pradinė dozė yra 5 mg. Gydytojas gali padidinti dozę siekdamas rasti jums tinkamą rozuvastatino dozę. Rozuvastatino didžiausia paros dozė yra 20 mg. Gerkite dozę vieną kartą per dieną. Vigicord 40 mg tablečių negalima vartoti vaikams.Kaip gerti šias tabletes

Tabletę (arba jos pusę) nurykite nepažeistą, užgerdami vandeniu.

Vigicord geriamas 1 kartą per parą, bet kuriuo paros laiku.

Stenkitės šias tabletes gerti kasdien tuo pačiu laiku (tai padės prisiminti).Tabletę galima padalinti į vienodas dalis

Reguliarus cholesterolio koncentracijos tyrimas

Svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją, kad jis galėtų patikrinti, ar cholesterolio koncentracija kraujyje pasiekė reikiamą ir tokia išliko. Gydytojas gali nuspręsti didinti rozuvastatiną dozę iki Jums reikiamos.Pavartojus per didelę Vigicord dozę

Kreipkitės į savo gydytoją arba į artimiausią ligoninę.

Jei nuvykote į ligoninę arba gydotės nuo kitos ligos, pasakykite medicinos personalui apie tai, kad vartojate rozuvastatiną.Pamiršus pavartoti Vigicord

Dėl to nerimauti nereikia. Užmirštą dozę praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą.Nustojus vartoti Vigicord

Jei rozuvastatino vartojimą norite nutraukti, apie tai pasakykite gydytojui. Šio vaisto nevartojant, cholesterolio koncentracija kraujyje gali vėl padidėti.Jei turite bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *