Xantrazol

0
+0 -0

Gamintojas: Bayer Pharma AG,
Veiklioji medžiaga: Omeprazolas
Stiprumas: 20mg

Xantrazol skrandyje neirių tablečių sudėtyje yra veikliosios medžiagos omeprazolo. Jis priklauso vaistų, vadinamų protonų siurblio inhibitoriais, grupei. Šie vaistai mažina skrandyje gaminamos rūgšties kiekį.

Xantrazol vartojamas trumpalaikiam refliukso iš skrandžio į stemplę simptomų (pvz., rėmens ir rūgšties atpylimo) gydymui suaugusiesiems.

Refliuksas yra rūgšties patekimas iš skrandžio į stemplę („maisto vamzdį“), kuri gali tapti uždegiminė ir skausminga. Tai gali sukelti simptomus, pvz., skausmingą deginimo pojūtį krūtinėje, kylantį iki gerklės (rėmenį), ir rūgštų skonį burnoje (rūgšties atpylimą).

Tablečių gali tekti vartoti 2-3 dienas iš eilės, kol susilpnės simptomai.

Xantrazol. Vartojimas

Xantrazol visada vartokite taip, kaip nurodyta šiame pakuotės lapelyje. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją ar vaistininką.

Įprastinė dozė yra viena 20 mg tabletė kartą per parą; vartojama 14 dienų. Jeigu per tiek laiko simptomai nepraeina, kreipkitės į gydytoją.

Kad simptomai palengvėtų, šias tabletes gali tekti vartoti 2-3 dienas iš eilės. Paprastai rėmuo visiškai praeina per 7 dienas. Simptomams visiškai išnykus, gydymą nutraukite.

Šio vaisto vartojimas

Tabletes rekomenduojama vartoti rytą, geriausia nevalgius.

Tabletes reikia nuryti nepažeistas, užgeriant puse stiklinės vandens. Tablečių negalima kramtyti ar traiškyti, nes jose yra dengtų granulių, kurios apsaugo vaistą, kad skrandyje jo nesuardytų rūgštis. Svarbu nepažeisti granulių. Šios mikrogranulės, kuriose yra veikliosios medžiagos omeprazolo, yra padengtos žarnose tirpiu dangalu, apsaugančiu jas nuo suirimo skrandyje. Žarnose granulės atpalaiduoja veikliąją medžiagą, kuri iš ten absorbuojama į organizmą ir sukelia poveikį.

Ką daryti, jeigu sunku nuryti tabletę

Jeigu Jums sunku nuryti tabletę:

  • sulaužykite tabletę ir disperguokite (ištirpinkite) ją šaukšte negazuoto vandens, rūgščių vaisių sulčių (pvz., obuolių, apelsinų, ananasų) arba obuolių tyrės;
  • prieš pat gerdami, mišinį būtinai išmaišykite (jis bus neskaidrus). Išgerkite jį tuojau pat arba per 30 min.;
  • kad išgertumėte visą vaistą, gerai praskalaukite stiklinę puse stiklinės vandens ir išgerkite jį. Nevartokite pieno ar gazuoto vandens. Kietose dalelėse yra vaisto, todėl jų negalima kramtyti ar traiškyti.


Pavartojus per didelę Xantrazol dozę

Jeigu Xantrazol išgėrėte daugiau negu rekomenduojama, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vaistininką arba vykite į artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti Xantrazol

Jei pamiršote išgerti vaisto, prisiminę tuoj pat išgerkite. Vis dėlto, jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę, užmirštąją dozę praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *