Xorimax

0
+0 -0

Gamintojas: Sandoz GmbH
Veiklioji medžiaga: Cefuroksimas
Stiprumas: 500mg
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai, Kompensuojamieji

Xorimax dengtų tablečių veiklioji medžiaga cefuroksimas aksetilas yra antibiotikas. Jis priklauso antibiotikų grupei, kuri vadinama cefalosporinais. Šios grupės antibiotikai yra panašūs į peniciliną.

Xorimax naikina bakterijas, todėl juo galima gydyti daugelį užkrečiamųjų ligų.

Xorimax, kaip ir kiti antibiotikai, naikina tik tam tikrų rūšių bakterijas, todėl jis tinka tik tam tikros grupės užkrečiamųjų ligų gydymui.

Xorimax galima gydyti:

ausų, ančių, gerklės užkrečiamąsias ligas;

– krūtinės ląstos užkrečiamąsias ligas, pvz., bronchų uždegimą;

– šlapimo pūslės užkrečiamąsias ligas;

– odos ir podinių audinių užkrečiamąsias ligas, pvz., šunvotes, pūlinėlinę (odos paviršiaus užkrečiamąją ligą);

– Laimo ligą (ja užsikrečiama įkandus erkei). Preparatas vartojamas suaugusių žmonių ir vyresnių nei 12 metų paauglių Laimo ligos gydymui ankstyvosios stadijos metu ir toliau vėlyvųjų jos komplikacijų profilaktikai.

Xorimax. Vartojimas

Xorimax visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Išdavimo kortelėje tikriausiai yra nurodyta, kiek ir kaip dažnai Jums reikia vartoti šio medikamento. Prašom ją atidžiai perskaityti. Jūsų gydytojo paskirta dozė priklauso nuo ligos sukėlėjo rūšies ir jo sukeltos užkrečiamosios ligos sunkumo. Tai Jums gali paaiškinti Jūsų gydytojas.

Informacija, kiek tablečių gerti ir kaip dažnai, yra tiksliai užrašyta išdavimo kortelėje. Prašom ją atidžiai perskaityti.Xorimax reikia gerti po valgio, kadangi tai padeda šį medikamentą geriau absorbuoti į organizmą.Toliau pateiktos rekomenduojamos dozės. Vis dėlto, Jūsų gydytojas gali paskirti kitokią dozę, negu nurodyta toliau. Jeigu tai liečia Jus, pasikalbėkite su gydytoju visuomet, kai kyla neaiškumų. Jums paskirta dozė priklauso nuo ligos sukėlėjo rūšies ir jo sukeltos užkrečiamosios ligos sunkumo.Paprastai vartojamos toliau nurodytos dozės.Suaugę žmonės ir vyresni negu 12 metų vaikaiViršutinių kvėpavimo takų užkrečiamoji liga, pvz., migdolinių liaukų, vidurinės ausies, su nosies ertme susisiekiančių veido kaulų ertmių, ryklės uždegimas.

5 – 10 parų gerti du kartus per parą po vieną Xorimax 250 mg ar 500 mg dengtą tabletę.Apatinių kvėpavimo takų užkrečiamoji liga, pvz., bronchų ar plaučių uždegimas.

5 – 10 parų gerti du kartus per parą po vieną Xorimax 500 mg dengtą tabletę.Šlapimo takų užkrečiamoji liga

5 – 10 parų gerti du kartus per parą po pusę arba po vieną Xorimax 250 mg dengtą tabletę.Odos užkrečiamoji liga

5 – 10 parų gerti du kartus per parą po vieną Xorimax 250 mg arba 500 mg dengtą tabletę.Ankstyvoji Laimo ligos stadija

20 parų gerti du kartus per parą po vieną Xorimax 250 mg arba 500 mg dengtą tabletę.5 – 12 metų vaikaiAukščiau minėtos indikacijos

5 – 10 parų gerti du kartus per parą po pusę arba po vieną Xorimax 250 mg dengtą tabletę.Vidurinės ausies uždegimas

5 – 10 parų gerti du kartus per parą po vieną Xorimax 250 mg dengtą tabletę.Jaunesniems nei 5 metų vaikams rekomenduojama vartoti suspensijos, kurios sudėtyje yra cefuroksimo.

Jaunesnių kaip 3 mėnesių vaikų gydymo cefuroksimu aksetilu patirties nėra.Pavartojus per didelę Xorimax dozę

Pavartojus per didelę cefuroksimo aksetilo dozę, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vykti į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių.

Su savimi reikia pasiimti dėžutėje esančius vaistus tam, kad personalas galėtų tiksliai nustatyti, ko išgerta.

Xorimax perdozavimas gali sukelti traukulius.Pamiršus pavartoti Xorimax

Pamiršus Xorimax išgerti įprastiniu laiku, reikia gerti tuoj pat, kai tik prisimenama. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Pokyčiai nutraukus Xorimax vartojimą

Yra svarbu medikamento vartoti tiek laiko, kiek gydytojo paskirta. Pagerėjus savijautai, nutraukti vaisto vartojimą negalima. Nutraukus gydymą per anksti, gali atsinaujinti užkrečiamoji liga. Jeigu savijauta baigiant gydymo kursą nepagerėja arba jeigu ji blogėja gydymo metu, reikia kreiptis į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *