Zenadea

0
+0 -0

Gamintojas: ZENTIVA, k.s.
Veiklioji medžiaga: Dienogestas, Etinilestradiolis
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Zenadea yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas (nuo pastojimo saugančios geriamosios tabletės). Kiekvienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moteriškų lytinių hormonų kiekis. Tai dienogestas (progestogenas) ir etinilestradiolis (estrogenas).

Visose pakuotėje esančiose tabletėse yra tokia pat šių hormonų dozė, todėl šios tabletės yra vadinamos vienos fazės sudėtiniu geriamuoju kontraceptiku. Atsižvelgiant į mažą sudėtyje esančių hormonų kiekį, Zenadea vadinamas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku.

Kam vartojamas Zenadea?

Zenadea vartojamas norint apsisaugoti nuo pastojimo ir lengviems ar vidutinio sunkumo paprastųjų spuogų simptomams šalinti moterims, kurios kartu pageidauja apsisaugoti nuo nėštumo.

Geriamieji kontraceptikai yra labai veiksmingas šeimos planavimo metodas. Juos vartojant reguliariai (nepraleidžiant tablečių), pastojimo tikimybė yra labai maža.

Gydant paprastuosius spuogus moterims, kurios kartu pageidauja apsisaugoti nuo nėštumo, vaistą reikia vartoti ne trumpiau kaip šešis mėnesius, kad pasireikštų geriausias poveikis, vis dėlto vaistą vartoti ilgą laiką galima tik po gydytojo konsultacijos.

Sudėtinės tabletės gali palankiai veikti sveikatą ir dėl nekontraceptinio poveikio.

Menstruacinis kraujavimas gali būti silpnesnis ir trumpesnis. Dėl to gali sumažėti anemijos rizika. Gali palengvėti arba visiškai išnykti su menstruacijomis susijęs skausmas.

Be to, nustatyta, kad moterys, vartojančios kontraceptines tabletes, kurių sudėtyje yra 50 mikrogramų etinilestradiolio (didelių dozių kontraceptines tabletes), rečiau serga kai kuriomis sunkiomis ligomis, pavyzdžiui: gerybinėmis krūtų ligomis, kiaušidžių cistomis, uždegimine dubens liga (uždegiminė mažojo dubens organų liga), negimdiniu nėštumu (embrionas vystosi ne gimdoje) ir gimdos gleivinės ar kiaušidžių vėžiu. Taip gali būti ir vartojant mažų dozių kontraceptines tabletes, bet iki šiol tai įrodyta tik gimdos gleivinės ar kiaušidžių atvejais.

Bendrosios pastabos

Šiame pakuotės lapelyje bus išvardytos kai kurios situacijos, kurioms esant turėsite nutraukti tablečių vartojimą arba gali sumažėti kontraceptinių tablečių patikimumas. Tais atvejais turėtumėte vengti lytinių santykių arba naudoti papildomą nehormoninį kontracepcijos metodą (pvz., prezervatyvą arba kitą barjerinį metodą). Negalima naudoti nevaisingų dienų skaičiavimo ar temperatūros matavimo metodų. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes kontraceptinės tabletės veikia įprastus, mėnesinių ciklui būdingus kūno temperatūros kitimus ir gimdos kaklelio gleivių sudėtį.

Zenadea, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, negali apsaugoti nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiniu keliu plintančių ligų.

Zenadea. Vartojimas

Zenadea visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas ir vartojimo metodas

Šį vaistą reikia vartoti per burną. Nurykite tabletę, jeigu reikia, užsigerdama nedideliu kiekiu vandens.

Gerkite po vieną tabletę per parą kiekvieną dieną tuo pačiu laiku (tada bus mažiausia rizika, kad pamiršite išgerti) 21 dieną iš eilės ant lizdinės plokštelės nurodytos rodyklės kryptimi. Vienoje plokštelėje yra 21 tabletė. Prie kiekvienos tabletės yra nurodyta savaitės diena, kurią reikia išgerti tabletę.

Tada 7 dienas tablečių nevartokite. Per šias 7 dienas turi prasidėti menstruacijos (nutraukimo kraujavimas). Paprastai nutraukimo kraujavimas prasideda praėjus 2-3 paroms po paskutiniosios Zenadea tabletės išgėrimo.

Po šios 7 dienų pertraukos (8-ąją parą) pradėkite gerti tabletes iš naujos pakuotės, net tuo atveju, kai kraujavimas tebesitęsia. Tada tabletes iš naujos pakuotės visada pradėsite vartoti tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

Vartokite tabletes reguliariai, nepamiršdama.

Taip vartojamas Zenadea pradeda veikti iš karto ir kitų kontracepcijos metodų naudoti nebūtina. Teisingai vartojant kontraceptines tabletes, kontraceptinio poveikio nepakankamumas pasitaiko maždaug 1 % atvejų per metus. Praleidus tabletę arba tabletes vartojant neteisingai, nesėkmių rodiklis gali didėti.

Tablečių iš pirmosios Zenadea pakuotės vartojimas

Jeigu ankstesnį mėnesį nevartojote jokių hormoninių kontraceptikų

Pradėkite vartoti Zenadea pirmąją ciklo parą (t. y. pirmąją menstruacinio kraujavimo dieną). Išgerkite tą savaitės dieną pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jeigu mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę (pažymėtą ,,Pn“). Tęskite vartojimą iš eilės teisinga tvarka. Taip vartojamas Zenadea pradeda veikti iš karto ir jokių kitų kontracepcijos metodų naudoti nebūtina.

Galite pradėti vartoti tabletes 2-5 menstruacinio ciklo dieną, tačiau tokiu atveju pirmąsias 7 tablečių vartojimo paras turite naudoti papildomą (barjerinį) kontracepcijos metodą.

Jeigu pradedate vartoti vietoj kitų sudėtinių kontraceptinių tablečių, makšties žiedo ar kontraceptinio pleistro

Galite pradėti vartoti Zenadea kitą dieną po paskutiniosios tabletės iš anksčiau vartoto kontraceptiko pakuotės (t. y. nedaryti pertraukos, kai tablečių nevartojama). Jeigu anksčiau vartoto kontraceptiko pakuotėje yra tablečių be veikliųjų medžiagų (kurios nesukelia jokio poveikio), galite pradėti vartoti Zenadea kitą dieną po paskutiniosios tabletės su veikliosiomis medžiagomis išgėrimo (jeigu abejojate, kurios tabletės turi veikliųjų medžiagų, klauskite gydytojo arba vaistininko). Galima pradėti vartoti tabletes ir vėliau, bet ne vėliau kaip kitą dieną po anksčiau vartotų kontraceptinių tablečių vartojimo pertraukos (arba po paskutiniosios tabletės be veikliųjų medžiagų). Jeigu vartojote kontraceptinį pleistrą arba makšties žiedą, Zenadea geriausia pradėti vartoti jų pašalinimo dieną ir ne vėliau, kai turėtų būti pradėtas vartoti kitas.

Jeigu laikotės šių nurodymų, jokių papildomų kontracepcijos metodų naudoti nebūtina.

Jeigu pradedate vartoti vietoj kitų kontraceptinių tablečių, kurių sudėtyje yra tik progestogeno (mini tabletės)

Galite bet kada nutraukti mini tablečių (tablečių, kurių sudėtyje yra tik progesterono) vartojimą ir kitą dieną tuo pačiu laiku išgerti pirmąją Zenadea tabletę. Vis dėlto lytinių santykių metu pirmąsias 7 pirmojo ciklo paras turite naudoti papildomą (barjerinį) kontracepcijos metodą.

Jeigu pradedate vartoti vietoj injekcijų, implantų arba progestogeną išskiriančios vartojimo į gimdą sistemos (VGS)

Pradėkite vartoti Zenadea tą dieną, kai turėtų būti suleista injekcija, arba implanto ar VGS pašalinimo dieną. Vis dėlto lytinių santykių metu pirmąsias 7 pirmojo ciklo paras turite naudoti papildomą (barjerinį) kontracepcijos metodą.

Po gimdymo

Jeigu neseniai gimdėte, gydytojas gali rekomenduoti palaukti pirmųjų normalių menstruacijų ir tik tada pradėti vartoti Zenadea. Kartais gydymą galima pradėti ir anksčiau. Kreipkitės į gydytoją. Jeigu žindote kūdikį ir norite vartoti Zenadea, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Po savaiminio persileidimo ar nėštumo nutraukimo

Kreipkitės į gydytoją.

Pavartojus per didelę Zenadea dozę

Pranešimų, kad išgėrus per daug Zenadea tablečių pasireikštų sunkus žalingas poveikis sveikatai, negauta. Jeigu išgėrėte keletą tablečių, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas ar kraujavimas iš makšties. Jeigu pastebėjote, kad Zenadea tablečių išgėrė vaikas, kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Zenadea

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu išgerti tabletę vėluojate mažiau kaip 12 valandų, kontraceptinis poveikis nesusilpnėja. Išgerkite tabletę, kai tik pastebėsite, kad suklydote, o toliau gerkite tabletes įprastu laiku.

Jeigu išgerti tabletę vėluojate daugiau kaip 12 valandų, kontraceptinis poveikis gali susilpnėti. Kuo daugiau tablečių iš eilės praleidote, tuo didesnė rizika, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jeigu pamirštama išgerti tabletę pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateiktomis taisyklėmis (taip pat žr. toliau esančią schemą).

Praleidus daugiau kaip vieną tabletę

Kreipkitės į gydytoją.

Praleista daugiau kaip 1 tabletė per ciklą

Kreipkitės į gydytoją.

Praleidus daugiau kaip vieną tabletę

Kreipkitės į gydytoją.

Praleista daugiau kaip 1 tabletė per ciklą

 

 

 

 

 

Kreipkitės į gydytoją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taip

 

 

 

 

 

 

 ⇑

 

 

 

 

 

Pirma savaitė

 

 

Ar per savaitę, prieš pamirštant išgerti tabletę, buvo lytiniai santykiai?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ⇓

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ne

 

 

 

 

 

 

 ⇓

 

 

 

 

 

 

 

 

Išgerkite pamirštąją tabletę.

Kitas 7 paras naudokite papildomą kontracepcijos metodą.

Baikite gerti tabletes iš plokštelės.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praleista tik 1  tabletė

 

 

Antra savaitė

 

 

Išgerkite pamirštąją tabletę.

(vėluojate daugiau kaip 12 val.)

 

 

 

 

 

Baikite gerti tabletes iš plokštelės.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išgerkite pamirštąją tabletę.

Baikite gerti tabletes iš plokštelės.

Nedarykite pertraukos, kai tablečių negeriama.

 

 

 

 

 

 

Toliau gerkite tabletes iš naujos pakuotės.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trečia savaitė

 

 

Arba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nutraukite šios pakuotės tablečių vartojimą.

Pradėkite pertrauką, kai tablečių negeriama (ne ilgiau 7 parų, įskaitant dieną, kai pamiršote išgerti tabletę).

 

 

 

 

 

 

Toliau gerkite tabletes iš naujos pakuotės.


Nustojus vartoti Zenadea 

Galite nutraukti Zenadea vartojimą, kada tik panorėjusi. Jeigu vartojimą nutraukiate dėl to, kad norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmųjų natūralių menstruacijų ir tik tada mėginti pastoti. Tada galima tiksliau numatyti gimdymo datą.

Jeigu norite pastoti, kreipkitės į gydytoją, kad rekomenduotų kitą kontracepcijos metodą

Kaip elgtis, jeigu…

…sutriko virškinimas (pvz., vemiate, sunkiai viduriuojate)

Jeigu vemiate arba viduriuojate, Zenadea veikliosios medžiagos gali būti nepilnai absorbuotos. Jeigu pradėjote vemti per 3-4 valandas po tabletės išgėrimo, poveikis gali būti toks pat, kaip pamiršus išgerti tabletę. Elkitės kaip rekomenduojama praleidus tabletę. Jeigu pasireiškia sunkus viduriavimas, kreipkitės į gydytoją.

…jeigu norite pavėlinti menstruacinį kraujavimą

Jeigu norite pavėlinti menstruacinį kraujavimą, pradėkite gerti Zenadea tabletes iš naujos plokštelės iš karto, kai tik baigsite vartoti tabletes iš šios plokštelės. Tabletes galima vartoti tol, kol pakuotė bus tuščia. Kai norėsite, kad prasidėtų kraujavimas, nutraukite tablečių vartojimą. Vartojant antrosios plokštelės tabletes, gali pasireikšti tarpciklinis kraujavimas ar tepimas. Pradėkite vartoti tabletes iš naujos plokštelės po įprastos 7 dienų pertraukos.

.…jeigu norite pakeisti dieną, kurią prasideda menstruacinis kraujavimas

Vartojant tabletes tiksliai pagal pateiktus nurodymus, kraujavimas prasidės maždaug tą pačią dieną kas 4 savaites. Jeigu norite pakeisti šią dieną, tik sutrumpinkite (ilginti negalima niekada) kitą pertrauką. Pavyzdžiui, jeigu kraujavimas paprastai prasideda penktadieniais, o Jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (3 dienomis anksčiau), Jūs turite pradėti vartoti tabletes iš kitos plokštelės 3 dienomis anksčiau nei įprastai. Jeigu pertrauka, kai tablečių nevartojama, yra per trumpa, menstruacinis kraujavimas gali iš viso neprasidėti. Tačiau vartojat tabletes iš naujos plokštelės, gali pasireikšti tepimas arba tarpciklinis kraujavimas.

…jeigu netikėtai pradedate kraujuoti

Vartojant bet kurias kontraceptines tabletes, pirmąjį vartojimo mėnesį tarp menstruacijų gali pasireikšti nereguliarus kraujavimas iš makšties (tepimas arba tarpciklinis kraujavimas). Gali prireikti menstruacinių įklotų, bet tabletes įprastai vartokite ir toliau. Toks nereguliarumas išnyks, kai organizmas pripras prie kontraceptinių tablečių (dažniausiai po 3 vartojimo ciklų). Jeigu sutrikimas išlieka, kraujavimas sunkėja arba atsinaujina po reguliarių menstruacijų, kreipkitės į gydytoją.

….kraujavimas neprasideda

Jeigu teisingai išgėrėte visas tabletes, nevėmėte, nebuvo sunkaus viduriavimo ir nevartojote kitų vaistų, neįtikėtina, kad būtumėte nėščia. Ir toliau įprastai vartokite Zenadea.

Jeigu kraujavimo nėra du kartus iš eilės, galite būti pastojusi. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite vartoti tablečių iš naujos pakuotės tol, kol gydytojas nepaneigs nėštumo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *