Zevesin (5mg)

+6
+6 -0

Gamintojas: ZENTIVA, k.s.
Veiklioji medžiaga: Solifenacino sukcinatas
Stiprumas: 5mg
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Zevesin yra vaistas, kuris vartojamas per daug aktyvios šlapimo pūslės simptomams gydyti. Šie simptomai yra be perspėjimo atsiradęs poreikis skubėti į tualetą nusišlapinti, poreikis šlapintis dažnai bei apsišlapinimas, jeigu laiku nepasiekiamas tualetas.

Zevesin išgėrus, veiklioji jo medžiaga solifenacinas atpalaiduojama ir patenka į organizmą. Solifenacinas priklauso vaistų, vadinamų anticholinerginiais, grupei. Tai reiškia, kad jis, veikdamas specialias ląsteles, mažina Jūsų šlapimo pūslės aktyvumą, todėl padeda valdyti jos veiklą.

Zevesin (5mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė dozė yra 5 mg arba 10 mg kartą per parą. Kuri dozė Jums geriausiai tinka, pasakys Jūsų gydytojas.

- Stenkitės kiekvieną parą Zevesin gerti tokiu pačiu laiku.
- Zevesin tabletę būtina nuryti visą, užgeriant skysčiu. Tablečių netraiškykite.

Jeigu manote, kad Zevesin veikia per stipriai arba per silpnai, pasikalbėkite su savo gydytoju arba vaistininku.

Ką daryti pavartojus per didelę Zevesin dozę?

Nedelsdami susisiekite su savo gydytoju arba artimiausios ligoninės skubiosios medicinos pagalbos skyriumi ir jiems pasakykite, kiek tablečių išgėrėte. Jeigu per apsirikimą Zevesin išgėrė vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Perdozavimo simptomai gali būti galvos skausmas, burnos džiūvimas, svaigulys, mieguistumas ir matymas lyg per miglą. Jeigu perdozavimas sunkus, gali pasireikšti haliucinacijos, per didelis dirginimas, konvulsijos, kvėpavimo sutrikimas (kvėpavimo nepakankamumas), padažnėti širdies plakimas (tachikardija), šlapimo pūslėje susilaikyti šlapimas, išsiplėsti vyzdžiai. Tai ypač liečia pacientus, kuriuos vargina tam tikras širdies ritmo sutrikimas (įskaitant QT intervalo pailgėjimą), širdies nepakankamumas arba nepakankamas širdies aprūpinimas krauju.

Pamiršus pavartoti Zevesin

Jeigu įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, jei dar nėra atėjęs kitos dozės vartojimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Daugiau negu vienos dozės per parą vartoti negalima.

Nustojus vartoti Zevesin

Jei nustosite vartoti Zevesin, Jūsų per daug aktyvios šlapimo pūslės simptomai gali atsinaujinti arba pasunkėti. Jeigu galvojate apie gydymo nutraukimą, visada pasitarkite su savo gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *