Ziprasidone Actavis (80mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Actavis hf.
Veiklioji medžiaga: Ziprazidonas
Stiprumas: 80mg

Ziprasidone Actavis priklauso vaistų, kurie vadinami antipsichoziniais, grupei.

Ziprasidone Actavis vartojamas suaugusiųjų simptominiam šizofrenijos gydymui.

Be to, Ziprasidone Actavis vartojamas vidutinio sunkumo bipoliniu sutrikimu sergančių suaugusiųjų ir 10-17 metų vaikų ir paauglių manijos ar mišraus epizodo gydymui.

Šizofrenijos požymiai ir simptomai gali skirtis, tačiau paprastai jie būna tokie: jausmų apgaulė (deliuzija), pavyzdžiui, tikėjimas, kad prieš Jus yra suregztas sąmokslas, matymas arba girdėjimas to, ko iš tikrųjų nėra (haliucinacijos), ypač garsų, gluminanti kalba, nesirūpinimas asmenine higiena, emocijų stoka, situacijos neatitinkančios emocijos, pykčio protrūkiai, elgsena, kuriai būdingas raumenų įtempimas arba rigidiškumas ir reakcijos į aplinką stoka, nuolatinio stebėjimo pojūtis, vargas mokykloje ir darbe, socialinis atsiribojimas ir nerangumas, nekoordinuoti judesiai.

Bipoliniu afektiniu sutrikimu sergantiems pacientams pasireiškia dramatiški nuotaikos svyravimai. Epizodas, kurio metu pacientas yra per daug energingas (pakilus) ir (ar) dirglus, pereina į epizodą, kurio metu jis būna nusiminęs ir netekęs vilties. Po to minėti epizodai kartojasi. Tarp epizodų nuotaika gali būti normali. Pakilumo epizodas vadinamas manija, prislėgtumo ( depresija.

Ziprasidone Actavis (80mg). Vartojimas

Ziprasidone Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji

Įprasta dozė yra 40 – 80 mg ziprazidono 2 kartus per parą, didžiausia dozė ( 80 mg 2 kartus per parą. Kapsules kiekvieną parą geriausia gerti tokiu pačiu laiku.

Jeigu esate vyresnis negu 65 metų, gydytojas gali nuspręsti Jus gydyti mažesne pradine doze.

Jeigu Ziprasidone Actavis Jums reikės vartoti ilgai, gydytojas Jums gali skirti vartoti mažesnę dozę.Vaikai ir paaugliai nuo 10 iki 17 metų amžiaus

Įprasta pradinė dozė yra 20 mg valgant, vėliau gydytojas rekomenduos vartoti tinkamiausią dozę. Negalima vartoti didesnės už didžiausią 80 mg dozę per parą 45 kg ar mažiau sveriantiems vaikams arba 160 mg dozę per parą daugiau kaip 45 kg sveriantiems vaikams.Senyvi pacientai (virš 65 metų amžiaus)

Jeigu esate senyvas žmogus, gydytojas nuspręs, kokia dozė Jums tinka. Dozės vyresniems kaip 65 metų pacientams kartais būna mažesnės nei vartojamos jaunesniems žmonėms. Gydytojas nurodys Jums tinkamą dozę.Pacientai, sergantys kepenų liga

Jeigu sergate kepenų liga, gali prireikti mažesnės Ziprasidom Actavis kapsulių dozės. Gydytojas apskaičiuos Jums tinkamą dozę.Nurykite visą kapsulę valgio metu.

Ziprasidone Actavis reikia gerti 2 kartus per parą (ryte ir vakare).Pavartojus per didelę Ziprasidone Actavis dozę

Nedelsdami susisiekite su savo gydytoju arba vykite į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Pasiimkite ir savo Ziprasidone Actavis pakuotę.

Dažniausi perdozavimo simptomai yra judesių sutrikimas, mieguistumas, drebulys ir nerimas.Pamiršus pavartoti Ziprasidone Actavis

Ziprasidone Actavis svarbu vartoti reguliariai, kiekvieną parą tokiu pačiu laiku. Jeigu dozę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, išskyrus tuos atvejus, jeigu yra beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas. Šiuo atveju pamirštą dozę praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti Ziprasidone Actavis

Gydytojas Jums pasakys, kiek laiko vartoti Ziprasidone Actavis. Ziprasidon Actavis vartojimo nenutraukite, išskyrus tuos atvejus, kai nutraukti liepia gydytojas.Prisiminkite, kad kapsulių reikia gerti ir savijautai pagerėjus. Gydymą nutraukus per anksti, gali atsinaujinti ligos simptomai.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *