Zoledronic acid Zentiva (4mg/5ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Synthon BV
Veiklioji medžiaga: Zoledrono rūgštis
Stiprumas: 4mg/5ml

Zoledronic acid Zentiva sudėtyje esanti veiklioji medžiaga yra zoledrono rūgštis, kuri priklauso medžiagų, vadinamų bisfosfonatais, grupei. Zoledrono rūgštis jungiasi prie kaulų ir lėtina kaulų pokyčių atsiradimo greitį. Šis vaistas vartojamas:

  • apsaugoti nuo kaulų komplikacijų, pvz., lūžių, pasireiškimo suaugusiems pacientams, kuriems yra metastazių į kaulus (iš pirminio vėžinio židinio į kaulus išplitusiam vėžiui);
  • kalcio kiekiui kraujyje mažinti suaugusiems pacientams, kai dėl naviko poveikio kalcio kiekis yra per didelis; navikai gali greitinti normalius kaulų pokyčius ir tokiu būdu didinti kalcio atpalaidavimą iš kaulinės medžiagos; ši būklė dar vadinama naviko sukelta hiperkalcemija (NSH).

Zoledronic acid Zentiva (4mg/5ml). Vartojimas

Zoledronic acid Zentiva turi būti skiriamas tik sveikatos priežiūros specialisto, turinčio patirties skirti bisfosfonatų į veną.

Jūsų gydytojas rekomenduos, kad prieš kiekvieną vaisto vartojimą gertumėte pakankamai vandens; tai padės išvengti dehidracijos (skysčių netekimo).

Atidžiai laikykitės visų kitų gydytojo, slaugytojos ar vaistininko nurodymų.

Kiek Zoledronic acid Zentiva skiriama

Įprasta vienkartinė dozė yra 4 mg.

Jei Jums yra inkstų sutrikimų, gydytojas, atsižvelgdamas į inkstų veiklos sutrikimo sunkumą, skirs mažesnę dozę.

Kaip dažnai Zoledronic acid Zentiva skiriama

– Jei Jums vaisto skiriama apsaugoti nuo kaulų komplikacijų pasireiškimo dėl metastazių į kaulus, Zoledronic acid Zentiva infuziją Jums skirs kas 3–4 savaites.

– Jei Jums vaisto skiriama kalcio kiekiui kraujyje mažinti, paprastai Jums skirs tik vieną Zoledronic acid Zentiva infuziją.

Kaip Zoledronic acid Zentiva vartojamas

Zoledronic acid Zentiva per mažiausiai 15 minučių lašiniu būdu (infuzija) skiriama į veną ir turi būti skiriama kaip vienkartinė intraveninė tirpalo infuzija per atskirą infuzijų sistemą.

Pacientui, kuriam kalcio kiekis kraujyje nėra per didelis, kasdien papildomai bus skiriama kalcio ir vitamino D papildų.

Jei esate gydomas didesne, negu turėtų būti, Zoledronic acid Zentiva doze

Jei Jūs vartojate didesnę nei rekomenduojama dozę, Jus turi atidžiai stebėti gydytojas. To reikia todėl, kad gali atsirasti serumo elektrolitų sutrikimų (pvz., nenormalus kalcio, fosforo ir magnio kiekis) ir (ar) pakisti inkstų funkcija, įskaitant sunkų inkstų sutrikimą. Jei kalcio kiekis per daug sumažės, Jums jį gali reikėti papildyti kalcio infuzija.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *