Zolpidem Sandoz

-4
+0 -4

Gamintojas: SALUTAS Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Zolpidemo tartratas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Zolpidem Sandoz yra migdomasis preparatas, priklausantis panašių į benzodiazepinus medžiagų grupei. Jis vartojamas trumpalaikiam miego sutrikimų gydymui.

Benzodiazepinų ar į juos panašių preparatų vartojama tik tokiu atveju, jei miego sutrikimo sunkumas yra reikšmingas klinikai.

Zolpidem Sandoz. Vartojimas

Zolpidem Sandoz visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Plėvele dengtą tabletę reikia gerti užsigeriant skysčio, prieš pat gulant į lovą.

Įprastinės dozės yra tokios:

Suaugę žmonės

Rekomenduojama paros dozė suaugusiam žmogui yra viena plėvele dengta tabletė Zolpidem Sandoz (atitinka 10 mg zolpidemo tartrato paros dozę). Ją reikia išgerti prieš pat gulant į lovą.

Senyvi ir nusilpę pacientai

Senyviems ar nusilpusiems pacientams rekomenduojama dozė yra pusė plėvele dengtos tabletės Zolpidem Sandoz (atitinka 5 mg zolpidemo tartrato paros dozę). 
Ją reikėtų didinti, t. y. gerti vieną plėvele dengtą tabletę Zolpidem Sandoz (atitinka 10 mg zolpidemo tartrato paros dozę), tik tokiu atveju, jei sukeliamas poveikis yra nepakankamas ir preparatas gerai toleruojamas.

Pacientai, kurių kepenų veikla sutrikusi 

Pacientams, kurių kepenų veikla sutrikusi, rekomenduojama dozė yra pusė plėvele dengtos tabletės Zolpidem Sandoz (atitinka 5 mg zolpidemo tartrato paros dozę). 
Ją reikėtų didinti, t. y. gerti vieną plėvele dengtą tabletę Zolpidem Sandoz (atitinka 10 mg zolpidemo tartrato paros dozę), tik tokiu atveju, jei sukeliamas poveikis yra nepakankamas ir preparatas gerai toleruojamas.

Didžiausia dozė

Per parą reikėtų gerti ne daugiau kaip vieną plėvele dengtą tabletę Zolpidem Sandoz (atitinka 10 mg zolpidemo tartrato per parą).

Vaikai ir paaugliai

Vaikai ir jaunesni negu 18 metų paaugliai Zolpidem Sandoz turi nevartoti.

Kiek laiko Jūs turite vartoti Zolpidem Sandoz

Vaisto vartojimo trukmė turi būti kiek galima trumpesnė. Jis paprastai trunka nuo kelių parų iki kelių savaičių, be ne ilgiau kaip keturias savaites, įskaitant laipsnišką vaisto vartojimo nutraukimą.

Vaisto vartojimo nutraukimo tarpsnis turi būti parenkamas konkrečiam žmogui.

Kai kuriais atvejais gali būti reikalingas gydymas, kurio trukmė ilgesnė už maksimalią gydymo trukmę. Apie tai nuspręs gydytojas, prieš tai iš naujo įvertinęs Jūsų negalavimus.

Pavartojus per didelę Zolpidem Sandoz dozę

Perdozavus reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją patarimo. 
Zolpidem Sandoz perdozavimo atveju pastebėtas sąmonės slopinimas, kurio diapazonas buvo nuo labai didelio mieguistumo iki lengvos komos.

Pamiršus pavartoti Zolpidem Sandoz

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Zolpidem Sandoz reikia vartoti toliau taip, kaip paskirta Jūsų gydytojo.

Nustojus vartoti Zolpidem Sandoz

Nutraukimo simptomų atsiradimo rizika būna didesnė, jei gydymas nutraukiamas staiga, todėl gydytojas patars Jums gydymą baigti laipsniškai mažinant dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *