ZOMACTON (10mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Ferring GmbH
Veiklioji medžiaga: Somatropinas
Stiprumas: 10mg/ml

ZOMACTON veiklioji medžiaga yra somatropinas, kuris yra žinomas kaip augimo hormonas. Augimo hormonas natūraliai yra sintetinamas organizme. Jis turi svarbią įtaką augimui. ZOMACTON sudėtyje yra somatropino, pagaminto sintezės būdu.

ZOMACTON vartojamas ilgalaikiam gydymui:

  • vaikams, kuriems augimas sutrikęs dėl augimo hormono nepakankamumo;
  • pacientams, kuriems augimas sutrikęs dėl Turnerio sindromo (genetinis sutrikimas, kuriuo serga moteriškos lyties atstovės).

ZOMACTON (10mg/ml). Vartojimas

ZOMACTON visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jūsų gydytojas arba slaugė kartu su Jumis nuspręs, kuris vartojimo būdas yra tinkamiausias ir parinks tinkamą Jums ZOMACTON dozę. ZOMACTON skirtas vartoti po oda, švirkšto arba specialaus prietaiso be adatos ZomaJet Vision X pagalba.

Dozavimas:

Vaikų augimo hormono nepakankamumas:

Preparato dozę gydytojas apskaičiuoja kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgdamas į kūno svorį. Paprastai rekomenduojama dozė yra 0,17-0,23 mg/kg kūno masės per savaitę. Savaitės dozę galima sušvirkšti per 6-7 kartus (t.y. po vieną dozę kasdien), kas išeitų po 0,02-0,03 mg/kg kūno masės per dieną. Maksimali rekomenduojama savaitės dozė yra 0,27 mg/kg kūno masės, kas sudaro 0,04 mg/kg kūno masės per dieną.

Turnerio sindromas (tik moteriškos lyties atstovėms):

Gydytojas paskaičiuos Jums vaisto dozę, atsižvelgdamas į Jūsų kūno svorį. Paprastai rekomenduojama dozė yra 0,33 mg/kg kūno masės per savaitę. Savaitės dozė gali būti padalinta į 6-7 dozes ir vartojama kasdien atitinkamai po 0,05 mg/kg kūno masės per dieną.

Kaip pasigaminti vaisto tirpalą

ZOMACTON yra miltelių pavidale ir turi būti maišomas tik su pridėtu tirpikliu (skysčiu).

10 mg/ml tirpalas injekcijoms paruošiamas maišant ZOMACTON miltelius su 1 ml tirpikliu, naudojant stiklinį užpildytą švirkštą kaip aprašyta žemiau. Aprašoma eiga su buteliuko adapteriu naudojant prietaisą be adatos ZomaJet Vision X ir su tirpiklio perdavimo jungtimi atliekant injekcijas su adata.

Tirpalo paruošimas su buteliuko adaptoriumi prietaiso ZomaJet Vision X naudojimui

1 etapas. Nuimkite geltoną dangtelį nuo ZOMACTON buteliuko.

2. Įdėkite adapterį į buteliuko centrą. Žemyn nuleidę smaigalį stipriai paspauskite žemyn, kol pasigirs klaktelėjimas ir adapteris įsistatys į vietą

3,4 etapai. Nuimkite baltą adapterio dangtelį ir taip pat nuimkite pilką švirkšto dangtelį.

5 etapas. Buteliuką pastatykite ant lygaus paviršiaus ir tuo pačiu laikykite adapterį. Tuomet įstatykite švirkštą į adapterį ir stipriai paspauskite.

6 etapas. Iš lėto spauskite švirkšto stūmoklį. Įsitikinkite, ar visas skystis pateko į buteliuką.

7 etapas. Laikydami buteliuką, greitai ištraukite švirkštą. Švirkšto adapteris turi likti vietoje.

8 etapas. Uždėkite buteliuko adapterio baltą dangtelį atgal stipriai paspausdami, kol pasigirs klaktelėjimas ir jis įsistatys į vietą.

9 etapas. Buteliuką švelniai sukite, kol milteliai visiškai ištirps ir tirpalas taps skaidrus, bespalvis. Buteliuką su ištirpintu ZOMACTON vertikaliai pastatykite į šaldytuvą ir laikykite 2°C –8°C temperatūroje.

Negalima purtyti ar stipriai maišyti. Jeigu sumaišius tirpalas yra drumstas ar jame yra plaukiojančių dalelių, buteliuką ir jo turinį būtina sunaikinti. Jei tirpalas, laikant buteliuką šaldytuve, susidrumsčia, jį reikia palaikyti kambario temperatūroje. Jei drumstumas išlieka, buteliuką su tirpalu sunaikinkite.

Tirpalo paruošimas su tirpiklio perdavimo jungtimi švirkščiant paprastu švirkštu

Nuimkite geltoną dangtelį nuo ZOMACTON buteliuko. Tuomet įdėkite tirpiklio perdavimo jungtį į buteliuko centrą. Žemyn nuleidę smaigalį stipriai paspauskite žemyn, kol pasigirs trakštelėjimas viduje.

Nuimkite pilką švirkšto dangtelį.

ZOMACTON buteliuką pastatykite ant lygaus paviršiaus ir tuo pačiu laikykite tirpiklio perdavimo jungtį. Tuomet įstatykite švirkštą į tirpiklio perdavimo jungtį ir stipriai paspauskite. Iš lėto spauskite švirkšto stūmoklį. Įsitikinkite, ar visas skystis pateko į ZOMACTON buteliuką.

Laikydami ZOMACTON buteliuką, greitai ištraukite švirkštą. Tirpiklio perdavimo jungtis turi likti vietoje. Uždėkite dangtelį ant tirpiklio perdavimo jungties.

Buteliuką švelniai sukite, kol milteliai visiškai ištirps ir taps skaidrus bespalvis skystis. Buteliuką su ištirpintu ZOMACTON vertikaliai pastatykite į šaldytuvą ir laikykite 2°C –8°C temperatūroje.

Negalima purtyti ar stipriai maišyti. Jeigu sumaišius tirpalas yra drumstas ar jame yra plaukiojančių dalelių, buteliuką ir jo turinį būtina sunaikinti. Jei tirpalas, laikant buteliuką šaldytuve, susidrumsčia, jį reikia palaikyti kambario temperatūroje. Jei drumstumas išlieka, buteliuką su tirpalu sunaikinkite.

Švirkštimas

Sušvirkškite reikiamą ZOMACTON 10 mg/ml dozę, naudodami švirkštą be adatos ZomaJet Vision X arba įprastą švirkštą.

Nurodymai, kaip naudotis ZomaJet Vision X, yra lapelyje, pateikiamame kartu su prietaisu.

Pavartojus per didelę ZOMACTON dozę

Perdozavus gali vystytis hipoglikemija (maža gliukozės koncentracija kraujyje), kuri gali pereiti į hiperglikemiją (didelė gliukozės koncentracija kraujyje).

Perdozavę vaisto, kreipkitės į gydytoją arba į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Pakartotinio perdozavimo pasekmės nežinomos.

Pamiršus pavartoti ZOMACTON

Jeigu pamiršote pavartoti ZOMACTON, nesijaudinkite. Kitą dozę suvartokite įprastu laiku.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Gali atsirasti hipoglikemija (žemas cukraus kiekis kraujyje), kuri gali sukelti galvos svaigimą, suglumimą ir miglotą regėjimą. Nors ilgalaikiam gydymui tai įtakos neturi, vis dėl to pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *