ZOMACTON (4mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Ferring GmbH
Veiklioji medžiaga: Somatropinas
Stiprumas: 4mg

ZOMACTON veiklioji medžiaga yra somatropinas, kuris yra žinomas kaip augimo hormonas. Augimo hormonas natūraliai yra sintetinamas organizme. Jis turi svarbią įtaką augimui. ZOMACTON sudėtyje yra somatropino, pagaminto sintezės būdu.

ZOMACTON vartojamas ilgalaikiam vaikų, kurių augimas sutrikęs dėl augimo hormono nepakankamumo, gydymui, taip pat žemo ūgio, kuris yra Turnerio sindromo (genetinis sutrikimas, kuriuo serga moteriškos lyties atstovės) pasekmė, gydymui.

ZOMACTON (4mg). Vartojimas

ZOMACTON visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jūsų gydytojas arba slaugė kartu su Jumis nuspręs, kuris vartojimo būdas yra tinkamiausias ir pamokys kaip vartoti ZOMACTON. ZOMACTON skirtas vartoti po oda, švirkšto arba specialaus prietaiso be adatos ZomaJet 2 Vision pagalba.

Dozavimas:

Vaikų augimo hormono nepakankamumas:

Preparato dozę gydytojas apskaičiuoja kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgdamas į kūno svorį. Paprastai rekomenduojama dozė yra 0,17-0,23 mg/kg/per savaitę. Savaitės dozę galima sušvirkšti per 6-7 kartus (t.y. po vieną dozę kasdien), kas išeitų po 0,02-0,03 mg/kg/per parą. Maksimali rekomenduojama savaitės dozė yra 0,27 mg/kg, kas sudaro 0,04 mg/kg/per parą.

Turnerio sindromas (tik moteriškos lyties atstovėms):

Gydytojas paskaičiuos Jums vaisto dozę, atsižvelgdamas į Jūsų kūno svorį. Paprastai rekomenduojama dozė yra 0,33 mg/kg per savaitę. Savaitės dozė gali būti padalinta į 6-7 dozes ir vartojama kasdien atitinkamai po 0,05 mg/kg/per parą.

Kaip pasigaminti vaisto tirpalą

Priklausomai nuo naudojamo tirpiklio kiekio, galima pasigaminti dviejų stiprumų tirpalo. Kokios koncentracijos tirpalą reikia vartoti, nurodys gydytojas:

  • jeigu naudositės ZomaJet 2 Vision prietaisu ar paprastu švirkštu, tuomet miltelius reikia tirpinti 1,3 ml tirpiklio, kad gauti 3,3 mg/ml koncentracijos tirpalą;
  • jeigu naudositės tik paprastu švirkštu, tuomet miltelius tirpinkite 3,2 ml tirpiklio, kad gautumėte 1,3 mg/ml koncentracijos tirpalą.


Miltelius reikia tirpinti tik kartu pridėtame tirpiklyje.

1. a) Uždėkite adatą ant švirkšto.

b) Nuo buteliuko nuimkite plastikinę viršūnę.

2. Nulaužkite tirpiklio ampulės viršų. Nuimkite plastikinį dangtelį nuo adatos. Prieš traukiant tirpiklį iš ampulės, įsitikinkite, kad švirkšto stūmoklis pilnai sustumtas į švirkštą.

Lėtai įtraukite reikiamą tirpiklio kiekį. Priklausomai nuo naudojamo tirpiklio kiekio, galima pasigaminti dviejų stiprumų tirpalo. Kokios koncentracijos tirpalą reikia vartoti, nurodys gydytojas:

  • jeigu naudositės ZomaJet 2 Vision prietaisu ar paprastu švirkštu, tuomet miltelius reikia tirpinti 1,3 ml tirpiklio, kad gauti 3,3 mg/ml koncentracijos tirpalą;
  • jeigu naudositės tik paprastu švirkštu, tuomet miltelius tirpinkite 3,2 ml tirpiklio, kad gautumėte 1,3 mg/ml koncentracijos tirpalą.


3. Norint, kad nesusidarytų putos, tirpiklį švirkštu reikia taip perpilti į buteliuką, kad skysčio srovelė iš adatos tekėtų buteliuko sienele.

4. Supylus tirpiklį, buteliuką reikia švelniai pasukioti tarp delnų, kol turinys visiškai ištirps; susidaręs tirpalas turi būti skaidrus ir bespalvis.

Nekratykite ar pernelyg energingai nemaišykite tirpalo. Jei tirpalas drumstas arba jame matyti plaukiojančios dalelės, jo vartoti negalima ir buteliuką su tirpalu būtina išmesti. Laikomas šaldytuve tirpalas kartais susidrumsčia. Tokį tirpalą reikia palaikyti kambario temperatūroje, kol jis pasidaro skaidrus. Jei tirpalas lieka drumstas, buteliuką su tirpalu būtina išmesti. Tokio tirpalo vartoti negalima.

Kaip Jums buvo parodyta ligoninėje, paruoštą skaidrų ir bespalvį tirpalą reikia sušvirkšti naudojant įprastą švirkštą arba ZomaJet 2 Vision.

Pavartojus per didelę ZOMACTON dozę

Perdozavus gali vystytis hipoglikemija (maža gliukozės koncentracija kraujyje), kuri gali pereiti į hiperglikemiją (didelė gliukozės koncentracija kraujyje). Perdozavę vaisto, kreipkitės į gydytoją arba į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Pakartotinio perdozavimo pasekmės nežinomos.

Pamiršus pavartoti ZOMACTON

Jeigu pamiršote pavartoti ZOMACTON, nesijaudinkite. Kitą dozę suvartokite įprastu laiku.

Gali atsirasti hipoglikemija (žemas cukraus kiekis kraujyje). Nors ilgalaikiam gydymui tai įtakos neturi, vis dėl to pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *