Zomiren (0,5mg) (2)

-1
+0 -1

Gamintojas: Krka,
Veiklioji medžiaga: Alprazolamas
Stiprumas: 0,5mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Zomiren yra benzodiazepinas. priklausantis vaistų nuo nerimo grupei. Jis vartojamas trumpalaikiam vidutinio sunkumo ir sunkaus nerimo, kuris būna kartu su depresija ar be jos gydymui bei trumpalaikiam panikos sutrikimo, su agorafobija (erdvės baime ) ar be jos, gydymui.

Zomiren vartojamas kai sutrikimas sunkus, sukelia bejėgiškumą arba didelę kančią.

Zomiren (0,5mg) (2). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Optimalią Zomiren dozę gydytojas parinks atsižvelgęs į simptomų sunkumą bei Jūsų reakciją į vaistą. Jei reikia didesnės dozės, ją būtina didinti atsargiai, kad nepasireikštų nepageidaujamo poveikis. Pacientams, nevartojusiems vaistų nuo nerimo, paprastai pakanka mažesnės dozės, nei ligoniams, jau vartojusiems raminamąjį poveikį sukeliančių, migdomųjų vaistinių preparatų ar antidepresantų.

Įsidėmėkite, kad modifikuoto atpalaidavimo tabletę būtina nuryti sveiką, jos negalima laužyti arba traiškyti!

Nerimo gydymas

Pradinė paros dozė yra 1 mg. Ji išgeriama iš karto arba padalyta į dvi dalis. Įprasta palaikomoji paros dozė yra 0,5 – 4 mg. Ji išgeriama iš karto arba padalyta į dvi dalis.

Panikos sutrikimo gydymas

Paprastai iš pradžių per parą vartojama 0,5 – 1 mg (geriama prieš miegą) arba du kartus po 0,5 mg. Atsižvelgiant į organizmo reakciją, dozę galima didinti daugiausia 1 mg kas 3 – 4 dienas. Įprastinė palaikomoji paros dozė yra 5-6 mg, ją galima vartoti vieną kartą per parą arba padalinti į 2 dozes.

Senyvi pacientai ir ligoniai, kurių būklė sunki

Senyviems pacientams ir ligoniams, kurių būklė sunki, bei kepenų liga sergantiems pacientams rekomenduojamos mažesnės pradinės ir palaikomosios šio vaisto dozės.

Gydymo trukmė

Maksimali gydymo trukmė yra 8-12 savaičių, įskaitant gydymo nutraukimą.

Zomiren vartojimas nutraukiamas lėtai mažinant dozę. Kaip nutraukti vaisto vartojimą, smulkiai paaiškins gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę Zomiren dozę?

Išgėrus didesnę dozę, nei skirta, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją arba gydymo įstaigą. Perdozavus alprazolamo gali pasireikšti tokie simptomai: sunkus nuovargis, ataksija (koordinacijos sutrikimas), sąmonės pritemimas, kiti galimi simptomai yra kraujospūdžio sumažėjimas, sąmonės netekimas, kvėpavimo slopinimas. Alkoholis ir kiti centrinę nervų sistemą veikiantys vaistai padidina minėtų simptomų atsiradimo riziką.

Pamiršus pavartoti Zomiren

Praleistą dozę išgerkite iškart prisiminę. Jei laikas vartoti kitą dozę, pamirštą praleiskite ir vaistą vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Zomiren

Vartojant alprazolamo gali atsirasti fizinė ir psichinė priklausomybė. Rizika padidėja alprazolamo vartojant didelėmis dozėmis ir ilgą laiką, taip pat pacientams, kurie praeityje piktnaudžiavo alkoholiu arba narkotikais. Staigus Zomiren vartojimo nutraukimas gali sukelti nutraukimo simptomus (pvz. galvos ir raumenų skausmą, stiprų nerimą, įtampą, sumišimą, irzlumą ir sunkiais atvejais depersonalizaciją, derealizaciją, hiperakuziją, sustingimą, dilgsėjimo pojūtį galūnėse, padidėjusį jautrumą šviesai, triukšmui ir lytėjimui, haliucinacijas ir epileptinius traukulius). Nutraukimo sindromas gali atsirasti po kelių dienų nuo vaisto vartojimo nutraukimo.

Todėl staiga Zomiren vartojimo nutraukti negalima. Vartojimą reikia nutraukti palaipsniui, atsižvelgiant į gydytojo rekomendacijas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *